SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Capoeira - taniec czy walka?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76142

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mam tylko nadzieję, że to nie sarkazm :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i z Waszymi postami się zgadzam, chyba to juz zostało powiedziane. Jedyne od czego nie odstąpie to stwierdzenie, że Capoeira sama w sobie ma potencjał by stać się jedną ze skutecznych sztuk walki. Kuleje nauczanie i ogół trenerów, ale i to się powolutku zmienia. Przez 10 lat jakie Capoeira w Polsce istnieje zmieniło się bardzo wiele. Polacy to chyba najzdolniejsza ekipa w europie, ale tłuczemy też brazylijczyków, amerykanów... Jest nieźle, a będzie lepiej. Przy czym dynamika rozwoju jest dużo dużo większa niż moim zdaniem aikido - które jest obciążone setkami lat tradycji. U nas też są z tym problemy, ale od czasu do czasu udaje się zerwać z którymś z dogmatów ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
mam tylko nadzieję, że to nie sarkazm :

Nie no przestań, nie jesteśmy aż takimi sarkastyczno - cynicznymi monstrami

Potencjał jako taki tkwi w (prawie) każdej SW, która sie rozwija i jest otwarta na zmiany i wymogi czasów. Taki Shotokan, przynajmniej w Polsce, też nie zawsze był tak beznadziejny jak obecnie w wiekszości klubów... Tylko nie wszystkim jest na rękę rozwijanie skuteczności, bo wolą traktować treningi jako rodzaj rozrywki kulturalno - gimnastyczno - towarzyskiej.

Przy metodyce pełnokontaktowej, w wielu sekcjach 3/4 trenujacych podziekuje i pojdzie do mniej stresujacego klubu. Pol biedy jesli zdaja sobie z tego sprawe, gorzej jesli zyją w iluzji, gdzie 'brutalnym, chamskim fajterom' są przeciwstawieni subtelni artyści, którzy i tak by skopali tych pierwszych, tylko im godność nie pozwala Zreszta tak w wielu SW bywa.

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie no, jak plakatuje to jest tam info, ze capoeira to rowniez samoobrona, bądź co bądź, nie trafiamy na ulicy na wyszkolonych maczo, capoeira daje choćby kondycję, siłę i jako taką koordynację, a to już jest jakaś przewaga nad żulem na ulicy. Miałem dużo szczęścia, ale przy okazji napadów na ulicy nigdy mi się nic nie stało (no, jeden wyrok mam w Hamburgu ;) ). Ale nikt nigdy z tego co wiem nie reklamował capoeira jako za***iście śmiertelnego stylu, no chyba, że śmiertelnego dla ćwiczących, a i takie pewnie wypadki były ;)

Bardzo fajnie napisałeś o tym, że nie możesz nie zareagować jak setny raz Ci piszą jaka Capo jest fajna do mordowania muay thaistów itd. Uwierz, mnie to też w****ia, otarłem się o parę innych rzeczy i mam myślę lepszą perspektywę na własny fach teraz. Ale z drugiej strony ja też nie mogę niezareagować jak ktoś bezustannie miażdży capoeira na każdym forum często nie doświadczając tej lepszej strony capoeira.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przy czym dynamika rozwoju jest dużo dużo większa niż moim zdaniem aikido... - nie porównujmy dynamiki aikido, które jest obecne w Polsce około 30 lat i capoeira.

...które jest obciążone setkami lat tradycji. - z tymi setkami to trochę przesadzasz.

...jak plakatuje to jest tam info, ze capoeira to rowniez samoobrona... - przed jakimi atakami uczysz bronić się swoich adeptów

Zmieniony przez - MMA w dniu 2008-03-06 15:28:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przed uderzeniem prostym, sierpowym, pokazuje jak wychwytywac kopiącą nogę by przy okazji nie zrobić sobie krzywdy, jak obalić przeciwnika wejściem w nogi, rzutem przez biodro, jak kopać i w które miejsce, by nie ryzykować wychwytu nogi, co robić jeśli przeciwnik już za nią nas złapie. jak uderzać w twarz, korpus, jak kopać proste kopnięcia. uczę ich nie tylko technik takich jak sam zostałem nauczony, ale również uczę ich kontaktu, patrzenia, dystansu, ryzyka z tym związanego i pokonywania strachu przed uderzeniem, przyjęciem uderzenia itd. ćwiczymy to na tarczach, w ochraniaczach, na macie, dokładam trochę parteru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziwna ta Twoja Capoeira.

Szkoda że tak daleko prowadzisz zajęcia Wpadłbym poruszać się.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
http://www.capoeiraolsztyn.pl/encontro_de_pascoa_w_krakowie.html - jeśli będziesz mieć ochotę pooglądać to wpadaj, powinna być fajna impreza.

a to trochę mojej capoeira ;) przy czym ostrzegam, że grany styl to benguela, coś zupełnie odmiennego do zakończenia



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 80
capoeira - dużo fikołkow malo gardy i jest mało skuteczna ---------->>>> DOWODY FILMY
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7
te filmiku to nie dotycza tylko capoiery... dla mie kazda sztuka walki jest dobra lecz preferuje i uprawiam muay thai sadze iz capoiera mało nadaje sie na ulice lecz jako sport jest bardzo dobra:) pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do speców od MT

Następny temat

Gołota: To wieczór Tomka

WHEY premium