SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Capoeira - taniec czy walka?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76134

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 40 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1145
Ja widziałem jakichś brazylijczyków którzy dawali rady wyprowadzic dużo naprawdę fajnych kopnięc{efektownych i nawet skutecznych} w prawie full kontakcie{przez to uważam, że polskie szkoły capo nie są wykładnikiem jakości całego stylu:)}. Niestety jak większośc tutaj uważam, że dobór filmików przez zwolenników capo jest fatalny. Ja chciałbym zwrócic uwagę na to że strasznie się oni chwieją po tych "pięknych" kopnięciach{o ile brazylijczycy nie tak bardzo, o tyle ten koleś z pierwszego filmiku bardzo często nawet na kolana stawał przed rywalem} I teraz pytanie: czy można pozwolic na aż taką stratę stabilności poprzez wykonanie efektownego{może i zabójczego:)} ale dosyc łatwego do uniknięcia ciosu?
PS> Abstrachując od tematu trochę> Jak ktoś grał w Tekkena{np 3} to wie że eddi{capo} jest naprawde dobry{ja zawsze wolałem briana który po prostu się bił}- tylko jak to ma się do rzeczywistości?;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 765 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3916
Eliasz-ja walczylem z brazylijczykami trenujacymi Capo i co i nic. Mieli rozne kolorowe paski i co i nic.

Przeczytaj sobie moj poprzedni post.

Jedynym, ktory byl w stanie nawiazac jakakolwiek walke byl koles z brazowym, a i tak tylko dlatego, ze trenowal z nami bjj. On przynajmniej jakos sie przed obaleniami bronil, a na ziemi stosowal bjj, a nie Bog wie co.

Doradca dzialu grappling i C/S.

...nie powiedziales w ryj to nie powiedziales nic...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
odswieze, bo cos takiego znalazłem:





ma to byc jakaś konfrontacja międzystylowa.

uparcie szukam gardy u walczących, ale idzie mi to z trudnością

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386


pozdr,
jakub

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Jakub-dobry materiał Jak będziesz miał więcej w takim stylu-wrzuć koniecznie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386
to nie moje znalezisko tylko moda z innego forum :)

pozdr,
jakub

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
za***iste, o to nam chodzilo w tej dyskusji. To oczywiscie tylko jeden filmik, ale mniej wiecej widac, ze zarzuty wobec capo nie byly bezpodstawne.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15386
piekny przyklad jak pelna i gleboka ginga sie nie sprawdza w takiej walce - gosc sie zmeczyl wlasnymi krokami :)

pozdr,
jakub

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
przypomniało mi się, jak podczas pewnego spotkania wigilijnego, mój kolega od capoeiry zwrócił uwagę takiemu małemu kolesiowi od krav magi(16 lat, okulary, waga musza), ze miał w kopercie opłatek i się z nikim nie podzielił, po czym próbował mu ten opłatek zabrać. Tutaj prawie "kraver" się na kolegę rzucił, mało brakowało a widziałbym konfrontację
Przy stole był jeszcze czarny pas aikido i czarny pas judo, ogólnie to była wesoła wigilia

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 80 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3229
ej ! Nie róbcie z capo tsunami !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do speców od MT

Następny temat

Gołota: To wieczór Tomka

WHEY premium