SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Capoeira - taniec czy walka?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 76132

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 652 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4435
Hehe kiedys sie zajmowalem robieniem roznych rodzajow filmow, jak dla mnie te sceny to najlepsze jakie w zyciu uswiadczyl ten koles, sa dodatkowo strasznie krotkie. Film ma pokazac zawodnika z jak najlepszej strony nie ? Wiec po co umieszczac walki ktore sie przegralo ?
Jak dla mnie zabawna praca rak, koles jest poprostu w tym do bani
Kopniecia ladnie opanowane to trzeba przyznac, ale w koncu to capo!
Czemu nie zobaczylismy low-kickow ? Tylko same super hiper obrotowe kopniecia ? Bo pewnie byly na tych turniejach najwyzej punktowane
Zawodnicy z ktorymi walczyl, powiedzmy sobie szczerze nie byli najwyzszych lotow skoro sie bali cokolwiek zrobic w momencie gdy przeciwnik atakuje.
Bylo kilka scen ktore mnie rozbawily do lez, ale co tam grunt, ze po tym filmie jak niektorze sadza capo wymiata ! Tylko pod jakim wzgledem ?

Zmieniony przez - Fong w dniu 2006-02-02 00:30:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3325
"Kopniecia ladnie opanowane to trzeba przyznac, ale w koncu to capo!"
Nie, to nie było capo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Już pisałem, że to nie były techniki charakterystyczne dla capo. Występuja np. w karate, taekwondo i kickboxingu.
Były to prawdopodobnie zawody kickboxingu w formule semicontact.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
mi się niektóre fragmenty walk kojarzyły z WTFem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
W formule semicontact dominują techniki nożne, może stąd skojarzenie z wtf-em, bo po trafieniu przeciwnika walka jest zatrzymywana, a że noga jest dłuższa od ręki to się ich najwięcej używa. No i za uderzenie stopą jest więcej punktów niż za uderzenie ręką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 652 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4435
ehrgeiz: te akrobacyjne kopniecia tez nie capo ?
Nigdy nie walczylem w formule semi-contact tylko w full. To samo stwierdzam co inni, ze zastosowane tu wybryki mogly by byc zguba dla wykonawcy w formule full-contact.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Dlatego jest podział na full, light i semi. Każda z tych formuł rządzi się swoimi prawami. Tak samo gdybys walczył w sposób fullcontactowy w semi to wypunktowali by cię zanim byś się ruszył. A zanim byś oddał sędzia przerwałby akcję.
Nieporozumieniem jest natomiast stawianie walki semicontactowej jako dowód na skuteczność na ulicy technik widowiskowych.

Zmieniony przez - wwwaldek w dniu 2006-02-03 09:32:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Nieporozumieniem jest natomiast stawianie walki semicontactowej jako dowód na skuteczność na ulicy technik widowiskowych

Brawo Wwwaldku! W tym jednym zdaniu mieści się wszystko co chciałem przekazać-tyle, że jakbym się za to nie brał, wychodzi mi elaborat. Muszę popracować nad lapidarnością stylu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 56 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 211
Temat mnie dobija, osoba która wrzuciła ten filmik to desperat poszukujący jakiegokolwiek dowodu na to że capoeira jest skuteczna. Filmik przedstawia jednego pojedyńczego zawodnika który jest... no cóż kiepski.
A osoby które mają zamiar polemizować nad skutecznością Capoeiry odsyłam do tematu "capoeira Tak czy Nie".
I żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał- uważam capo za skuteczne ale ten filmik tego nikomu nie udowodni.

Zmieniony przez - Lobo89 w dniu 2006-02-03 11:08:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
dokładnie... i pytam autora topicu po raz drugi, czemu miał słuzyć nieszczęsny temat topicu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do speców od MT

Następny temat

Gołota: To wieczór Tomka

WHEY premium