SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CZARNE PORZECZKI, CZERWONE CZEREŚNIE I ZIELONY GROSZEK

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23568

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12186 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627552
Kill -Bill nie chcę pisać elaboratów - ale jak poczytasz o syntezie białek to zrozumiesz dlaczego progowe stężenia niektórych aminokwasów niezbędnych nic nie dają... Tyle białka powstanie ile konkretnego aa dostarczysz - i nie istotne ze dostarczysz leuczyny na 100 cząsteczek białka, jeśli np. izoleucyny dostarczysz tylko na 1 cząsteczkę. I właśnie w tych proporcjach cały sekret... Ale już przestawiam się tylko na odbiór,niech każdy żyje jak chce:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kwestia estro budzi kontrowersje i nie ma o czym dyskutować.

Inaczej jest z amino, bo nie potrafisz przyznać mi racji. Miało nie być jakiegoś, a okazuje się, że są nawet w owocach.

Policz sobie.

Weź 200 g soczewicy i policz sobie amino. Przekonasz się, że wszystkie są i to aż w nadmiarze.

Myślisz, że ja myślę o jakimś uzupełnianiu?

Zjadłem dziś 250 g grochu przed treningiem i 250 po. Dlaczego jeszcze nie umarłem?

Bo wszystkie w tym grochu są.


Zmieniony przez - Kill-Bill w dniu 2017-06-17 17:19:22
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12186 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627552
Więc przyznaję ci rację, ze są. Są w ilościach nie wystarczających do prawidłowej syntezy wszystkich białek Twojego organizmu. Ty uważasz, ze jest inaczej - bo "nie umarłem". Zostawmy już na tym etapie, bo lekcji biochemii mi się dawać nie chce, jeśli miałabym tłumaczyć dlaczego dzisiaj nie umarłeś... I tak wiem, jutro też nie umrzesz i pojutrze też nie....
Natomiast Twoje przyznanie mi racji w kwestii estrogenów było bardzo "eleganckie" - "temat jest kontrowersyjny". nie , nie jest kontrowersyjny. I synteza białek też nie jest. Ale, naprawdę - teraz juz tylko odbiór. Żeby Ciebie przekonywać nie spędzę całego dnia na pubmedzie szukając składów aminokwasowych białek, których nie jesteś w stanie odbudować z 250 g grochu. Twoje białka, twój groch i twoje ... no wiesz co, po tym grochu:) Dieta zróżnicowana, nie ma co.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 146 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4907
Paatik, podziwiam Twoją cierpliwość. Nadal widzisz sens prowadzenia tej dyskusji?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
z każdej dyskusji cos wynosimy , pod warunkiem ze to wyrażanie swoich opinii a nie twardogłowe stwierdzenia ze moja racja jest najmojsza ,
Kill je tofu ,ja serek wiejski , on soczewice a ja zjadam krowe ,itd ... i nadal zyjemy i podnosimy wiecej !
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12186 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627552
Policzyłam, że soczewicy powinieneś zjeść 8,6 kg dziennie aby dostarczyć potrzebną ilość metioniny. Przy innych aa wychodzą również kilogramowe ilości. Smacznego.
Dlatego należy źródła białek roślinnych mieszać, aby uzupełniać te proporcje.
KONIEC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Końca nie widać.

198 g soczewicy po ugotowaniu (ile to jest na surowo? 100 g?) zawiera 0,15 g metioniny.

Jedno jajko to 0,20 g metioniny. Więc nie widzę drastycznych różnic.

Najwięcej zaś mają orzechy brazylijskie - 0,315 g w zaledwie 28 g orzechów.

Szkoda tylko Paatik, że tak emocjonalnie do tego podchodzisz. Gdybym wiedział, to po prostu nie podjąłbym dyskusji.

W soi też jest więcej niż w jajkach.

Dajcie mi już spokój tymi ciągłymi hejtami. Zajmijcie się treningami.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od tej chwili przestaję już tutaj zaglądać
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Dajcie spokój, dyskusja jest całkowicie bez sensu. Gdyby jeszcze toczyła się o jakieś WAŻNE sprawy, jak życie / dobro zwierząt, prawa zwierząt, przemoc na świecie, chore dzieci, ale Wy kłócicie się o pierdoły, ile cząsteczek czegoś ma coś.
2

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Giaurnemo
Od tej chwili przestaję już tutaj zaglądać


Zwariowałeś?

Wszędzie tylko słodkości i wzajemne głaskanie po twarzach. Jednym słowem nuda.

Jednak właśnie u mnie zawsze rozróby i walenie po mordach. Wpadaj częściej może i Ty dostaniesz po buzi

Shadow, masz rację. Mam to wszystko gdzieś, jutro trening.
2
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Deee,czyli jeszcze raz

Następny temat

Czy warto brać testosteron po 35 roku życia?

WHEY premium