SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CZARNE PORZECZKI, CZERWONE CZEREŚNIE I ZIELONY GROSZEK

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23571

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 495 Napisanych postów 3983 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51950
Kill-Bill

Ostatnio także odkryłem tofu. To bardzo dużo wysokiej jakości białka za grosze i bardzo odpowiada mi smakowo...



A z czego ta wysoka jakość białka wynika? Ciekaw jestem Twojej opinii, bo słyszałem zgoła przeciwne opinie na temat tego specyfiku. Czym przyprawiasz że tak Ci pasuje smakowo?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nic nie dodaję, takie mi smakuje, cały czas jem całe nieprzetworzone rośliny i nie mam z tym problemu (oczywiście tofu jest przetworzone).

Białko sojowe jest najsilniejszym białkiem roślinnym. Stąd popularność odżywek sojowych
Nie wiem jak stoisz z angielskim, bo tych polskich głupot typu "od soi rosną piersi" szkoda czytać.

Tu jest dobry art po polsku:

http://veganworkout.org.pl/pogromcy-mitow-soja-cz-1/

A dokładny profil aminokwasów i korzyści zdrowotne tu:

www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=79




Zmieniony przez - Kill-Bill w dniu 2017-06-17 08:19:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 495 Napisanych postów 3983 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51950
Dzięki za linki, coś tam pewnie zrozumiem po angielskemu. O tym że cycki rosną od soi nie słyszałem, ale coś mi się obiło o uszy że ma negatywny wpływ na gospodarkę hormonalną.
Będzie chwila to poczytam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może i ja coś dorzucę
http://www.damianparol.com/soja-i-testosteron/ 
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 495 Napisanych postów 3983 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51950
Wszystko jest szkodliwe i nic nie jest szkodliwe, wszystko zależy od dawki. Upraszczając
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
jako NIEvege dostawie cos :
https://www.t-nation.com/search?q=soy protein
zeby nie bylo zet jakis hejt ! po prostu 2 strona kocham miesko i tyle groszek tez


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mehaw - powinieneś/aś (nie wiem czyś chłopiec czy dziewczynka) wiedzieć, że każde białko jest dobre, z tym, że czym słabsze, tym trzeba go więcej zjeść, by wyjść na swoje.

Nie wiem dlaczego osły z siłowni twierdzą, że w orzechach czy fasoli brakuje jakichś amino.

Jeszcze jedno: dieta bogata w fityniany wzmacnia kości, o czym wie bardzo wąskie grono osób. Innymi słowy, strączki, orzechy i zboża wzmacniają kości.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19053869

https://nutritionfacts.org/2014/11/20/how-beans-help-our-bones/

Fitoestrogeny z roślin nie konwertują w aktywne formy w ludzkim organizmie lub tylko w minimalnym stopniu (estrogeny są też nam potrzebne). Lepiej poszukajcie sobie info na temat estro w produktach z hodowli przemysłowej lub w rybach (także dzikich). Produkty zwierzęce nie zawierają nieaktywnych form, lecz już gotowe zwierzęce estro, ale to lepiej przemilczeć, prawda?

A jeśli ktoś chce mieć z hormonami wszystko ok, to niech zacznie od słodyczy, fast-fódów, smażeniny, wędzonek, napojów słodzonych itp.

Ja tam wczoraj wieczorem zjadłem 200 g tofu z ryżem i warzywami, i ide do przodu z wynikami.





17.6.2017

1. Wyciskanie żołnierskie
20 kg x 5
20 kg x 5
30 kg x 5
40 kg x 3
50 kg x 8

Mam domsy w klatce i najszerszych. Nie mniej jednak, nie jest źle.

2. Wiosło, podchwyt
20 kg x 10
40 kg x 5
60 kg x 4
80 kg x 2
90 kg x 10

No i proszę, para powraca!

3. Przysiad tylny
40 kg x 5
60 kg x 3
80 kg x 2
90 kg x 5

Dwa powtórzenia więcej, ale nie będę się spieszył, powoli dojdę do 10 ruchów.

4. Ława, wąsko
30 kg x 5
50 kg x 3
60 kg x 2
70 kg x 5

5. Przysiady wykroczne
20 kg x 12

Nie robiłem tego ćwiczenia w ogóle i dziś tak na próbę. Może od czasu do czasu będę to robił.

6. Unoszenie hantli na bicepsy, naprzemienne
2 x 10 kg x 5
2 x 17,5 kg x 8

7. Wspięcia na podwyższenie bez obciążenia jednonóż
10
10
5
5 (wszystko powoli i bez dodatkowych przerw - tylko zmiana nogi)

Kolejny znakomity trening. Tak ma być i tak będzie.






Zmieniony przez - Kill-Bill w dniu 2017-06-17 11:35:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12186 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627552
Nie wiem dlaczego osły z siłowni twierdzą, że w orzechach czy fasoli brakuje jakichś amino. nie takie znowu osły - najwyraźniej wiedzą co to jest pełnowartościowe białko roślinne a co nie. Soja zawiera pełen profil aminokwasów - eno- i egzo- genne. A orzechy i fasolka - nie. Dlatego powinny być spożywane w towarzystwie kaszy, pestek itd. Wtedy mamy komplet aminokwasów.
Cześć preparatów menopauzalnych zawiera fitoestrogeny m.in. sojowe i jak najbardziej są badania pokazujące wpływ na gospodarkę hormonalną kobiet w tym okresie.
Sos sojowy i soja w ogóle są najbardziej popularne na wschodzie - czy przeciętna sylwetka Chińczyka/ Japończyka itd. nie wydaje Ci się tak właśnie trochę "miękka"? A kobiety na Wschodzie nie znają syndromu "uderzeń gorąca" i innych menopauzalnych przyjemności. Czy to przypadek? Może. Osobiście soję jadam. A moim domowym mężczyznom ograniczam do sosu sojowego. Tak na wszelki przypadek,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51565 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, nie wydaje mi się, Azjatki są śliczne. Oni są drobniejszej budowy, bo ich kultura promuje jedzenie w mniejszych ilościach.

Miałem na myśli 10 aminokwasów niezbędnych/warunkowo niezbędnych. One znajdują się wszystkie w poszczególnych roślinach.

Pierwsza lepsza z grupy strączków, soczewica. I są wszystkie.

www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=52

Orzechy, np. włoskie. Wszystkie.

www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=99

Zw zbóż płatki owsiane. Wszystkie.

www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=54

I żeby było jasne - śliwki! Wszystkie!

www.whfoods.com/genpage.php?tname=nutrientprofile&dbid=26

Inny przykład - kiwi. Wszystkie.

www.whfoods.com/genpage.php?dbid=41&tname=foodspice
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12186 Napisanych postów 22027 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627552
Trudno dyskutować na serio z argumentem "Azjatki są śliczne". owszem też mi się podobają:)
Dyskusja była jednak na temat działania/nie działania fitoestrogenów sojowych. Pierwsza z brzegu publikacja z pubmed mówi wszystko: Consensus: soy isoflavones as a first-line approach to the treatment of menopausal vasomotor complaints (The association between an increased uptake of isoflavones and a reduced frequency of menopausal hot flushes was first described in 1992, based on a lower incidence of hot flushes in countries with a high consumption of soy. Since then, numerous clinical trials with various sources of isoflavones including soy and red clover have been presented, with practically all of the studies with adequate design delivering an outcome in favour of isoflavone supplementation. An in-depth risk assessment (EFSA 2015) concludes that the amply available human data does not indicate any suspected harmful effects from a potential interaction of isoflavones with hormone-sensitive tissues in the mammary gland, the uterus and the thyroid gland. Safety was ascertained with long-term intake of up to 150 mg isoflavones per day ingested for the duration of at least 3 years. Moreover, high isoflavone intake was found to have preventive effects with respect to breast cancer. Clinical findings indicate potential benefits of isoflavone exposure even during breast cancer treatment with tamoxifen or anastrozole. ) Skoro więc efekty menopauzalne typu uderzenia gorąca są powodowane przez obnizenie poziomu estrogenów, a soja nimweluje ten efekt - to znaczy ze aktywne składniki soi zachowują się w organizmie jak estrogen. Jeśli tak się zachowują u kobiet, to u mężczyzn również. Jak wpływa estrogen na mężczyzn? Cycki nie urosną, ale tłuszczyk odłoży się na bioderkach:) Są tez oczywiście skutki pożądane - lepsza mineralizacja kości, ochrona serca itd. Ale nie udawajmy, ze fitoestrogeny nie działają.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Deee,czyli jeszcze raz

Następny temat

Czy warto brać testosteron po 35 roku życia?

WHEY premium