SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Buli/Redukcja/Forma na Lato 2014

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18756

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Chodzi o tą roszadę makroskładników ? Jak wiemy tłuszcze spowalniają procesy trawienne, a co za tym idzie wolniej wchłaniamy pokarm. Jeśli mocno ograniczymy ilość tłuszczu to organizm szybciej uwalnia energię a co za tym idzie - przyspiesza metabolizm. Własnie dlatego diety low-fat mają zastosowanie, polecam sprawdzić to na własnej skórze, choć wiem, że nie wszystkim odpowiada dieta typu LF.

Prosiłeś o badania (choć ja zawsze sceptycznie do nich jestem nastawiony, hehe)


Morales_37
SA na pewno twierdzenie, że ww podnoszą metabolizm jest dużym uproszczeniem. Metabolizm jest większy, kiedy jest większa masa mięśniowa. Wtedy większy jest metabolizm podstawowy.


Metabolizm to wynik wielu składowych, to co napisałeś jest BAARDZO ogólnikowym stwierdzeniem. Metabolizm zależy od aktywności ruchowej, wieku, diety, masy mięśniowej itd.

Zmieniony przez - arnold69 w dniu 2013-09-13 23:11:16

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szybszy dostęp do energii z pokarmu to Twoim zdaniem szybszy metabolizm? Idź się douczyć.
Metabolizm napędza się aktywnością fizyczną. Są też różne inne czynniki, które mają wpływ, takie jak hormony. Nie mam czasu Ci tłumaczyć.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2013-09-14 07:22:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 170 Napisanych postów 7828 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 152042
Dzięki za odpowiedź, wszystko już jasne

Zgodny z regulaminem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2032 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35414
Dzięki panowie za odpowiedzi , tak każdy zrobi jak będzie uwazał . Dzisiejsza miska przedstawia sie tak :

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 41556
Jest trochę przesłanek z badań, że długotrwała, znaczna restrykcja węglowodanów może prowadzić do zmniejszenia stężeń hormonów tarczycy (a dokładniej do zmniejszenia konwersji T4 do T3). Dodatkowo węglowodany, w porównaniu do tłuszczów zdają się mieć korzystniejszy wpływ na wydzielanie hormonów modulujących tempo przemiany materii, takich jak leptyna i grelina.

W momencie gdy poziom tkanki tłuszczowej jest wysoki, aktywność fizyczna jest niska, a tym samym niska jest również wrażliwość insulinowa warto zacząć od restrykcji węglowodanów (przynajmniej umiarkowanej). Jednakże z czasem gdy poziom tkanki tłuszczowej ulegnie znacznemu zmniejszeniu, zwiększenie ilości węglowodanów na koszt tłuszczów może przynieść miłą niespodziankę.

Przykładowo w ostatnim czasie współpracuję z dziewczyną, która przez dłuższy czas stosowała dietę z ilością węglowodanów około 120 g i mimo wysokiej podaży składników odżywczych i dobrze zaplanowanego, intensywnego treningu nie mogła dobrać się do niewielkiej ilości tłuszczu zgromadzonego w okolicy pasa. Zwiększyliśmy ilość węglowodanów do 180-190 g na dzień, kosztem tłuszczów. Co sprawiło, że w tej chwili jest kilka centymetrów mniej w pasie i skończyło się narzekanie odnośnie braku możliwości regularnego zwiększania obciążeń na treningach.

Czasem warto mieć otwarty umysł na rozwiązania, które wydają się mało intuicyjne. Z tym, że przestrzegałbym przed przesadnym ograniczeniem spożycia tłuszczu. W tym przypadku zdecydowanie lepsze może być wrogiem dobrego.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-09-14 10:58:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 450 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15995
buli09876
Mam pytanie , czy warto kupic jest magnezje ? Boje sie , ze po pierwszym obwodzie z ketlem reka mi sie spoci i ciezko będzie utrzymac go w ręku , jakie są wasze opinie na ten temat ?


Kupić możesz przydaje się przy podciąganiu, T2B czy na ciężkiej sztandze, ale jeżeli tylko do kettla to raczej zbędna. Nie zdarzyło mi się jeszcze, żeby mi wypadł z dłoni:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2032 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35414
LukaszK- Troche sie rozpisałeś , ogolnie lubie wysłuchac porad kazdej osoby , przy okazji sam sie ucze. Do ilu gram tłuszczy moge zejsc najmniej ? Opcjonalnie ?
lukson- dzieki za rade , a wiec odpuszcze sobie na chwile obecną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2032 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35414
14.09.2013 Sobota DT Crossfit
4 obwody minuta przerwy - 20 minut
2x
Swing oburącz 1 minuta
Kręcenie wokoło ciała 1 minuta ( nie wiem jak to sie fachowo nazywa )
Podrzut kettli 1 minuta ( zmiana reki co 30 sekund )
Swing oburącz 1 minuta
2x
Kręcenie wokoło ciała 1 minuta
Przysiad 1 minuta
Podrzut kettli 1 minuta ( zmiana reki co 30 sekund )
Kręcenie wokoło ciała 1 minuta Odczucia
Odczucie- Bardzo fajny trening , pierwszy raz z uzyciem kettli , pot leciał od dosłownie pierwszej minuty Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2032 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35414
Dietka z dzisiaj , przyznam szczerze wczoraj wieczorkiem musiałem sie wyluzowac i wpadły dwa piwka wiem , ze źle zrobiłem ale :P nadrobymi to dzisiejszym treningem pull Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2032 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 35414
Niedziela 15.10.2013 DT PULL
PLECY:
Wiosłowanie sztangą podchwytem Rampa 8
10/20/30/40/50
Przyciąganie wyciąga górnego 4x10
20/20/30/30
MC 4x8
20/30/40/50
Szrugsy hantlami 3x15 +Szrugsy sztangą 3x15
7,5/7,5/7,5 + 20/20/20
BICEPS:
Unoszenie ramion ze sztangą pół łamaną stojąc 4x8
7,5/7,5/10/10
Młotki stojąc 4x10
5/5/7,5/7,5
Uginanie o kolano 3x12
5/5/5
BARKI:
Wznos boczny 4x8
5/5/5/5
Aero 15 minut ( roweryk stacjonarny )
Odczucia- Trening fajny , serie praktycznie co minuta jedynie w mc i wiosle co 1;30 minut . A , ze z okazji cały tydzien treningu jutro małe podsumowanie , a wiec zobaczymy czy cos poleciało i czy bedą jakies zmiany diecie. Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kettlebell

Następny temat

HESTreZ impreza pod patronatem SFD ( film z...)

WHEY premium