SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brzuch a reszta ciala

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 619 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9595
Otoz cwicze FBW co drugi dzien ze stazem 5miesiecy, trening trwa ok 80-90min bez brzucha, jest intensywny. Posilek przedtren zjadam 40-50min wczesniej, potren. 15min po treningu ;) Brzuch cwicze bardzo intensywnie i z niewielkimi tylko przerwami, a ostatnio zastanawialem sie czy taka intensywnosc na koniec treningu, gdy caly jestem spompowany, nie wplywa negatywnie na rozwoj masy miesniowej ? Trening brzucha trwa ok 30min :
-4s unoszenie nog na drazku
-1s unoszenia nog do swiecy
-1s spiecia brzucha razem z nogami z obciazeniem
-2s spiecia brzucha z obciazeniem
-2s spiecia skosne z obciazeniem
-2s 'dziendobry' ze sztanga i obciazeniem
-2s skretow ze sztanga na plecach
-2s opadów na boki ze sztanga na plecach

Jak widac dosyc mocno, ale czy nie wplywa to zle na inne partie ? Dziekuje za pomoc

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 17

Waga: 75

Wzrost: 175

Cel treningowy: masa miesniowa bez tluszczu

Staż treningowy na słowni: 5miesiecy

Uprawiane inne sporty: nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt

Dieta: jest zbilansowana

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: cm3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 619 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9595
Mi tez dziala to co robie ;) no dzieki za pomoc, sprobuje porobic brzuch w nietreningowy raz i zobacze jak dziala ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 188 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3617
brzuch powinno sie robic na koncu treningu a z cwiczen to wybierz sobie dwa np. spięcia i wznosy nóg i starczy:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 619 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9595
Robie brzuch na koncu treningu ;) ja robiac tak intensywnie brzuch dosc znacznie go rozbudowuje, dobrze rosnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 619 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9595
No i prosilbym o opinie kogos kto sie zna ;) no i ma jakis tam staz i pojecie na temat procesow zachodzacych w miesniach po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Wpływa ujemnie ponieważ masz duży poziom kortyzolu...Nie ma sensu dobijać jeszcze się takim ćwiczeniem brzucha.Ja ćwiczę brzuch pomiędzy dniami treningowymi i wtedy wszystko gra.Co do planu ćwiczeń to GUSTlik93 zapewniam Cię,że do dobrego wyglądu brzucha dwa ćwiczenia nie wystarczą,Ty natomiast DawideQ niepotrzebnie za to wprowadziłeś taką różnorodność ćwiczeń.Skup się na 3-4 ćwiczeniach wykonuj je w większych seriach niż 2 i z odpowiednią ilością powtórzeń.Np.:
3-4s unoszenie nóg na drążku
3-4s odwrotne spięcia
3-4s allahy (po każdej serii jedno ćwiczenie na rozciąganie mięśni brzucha)
3-4 s opady w bok ze sztangietką (polecam wersję z jedną sztangietką z ręką na karku zamiast na biodrze)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 619 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9595
Z tym ze ja unoszenia nog robilem na takim drazku z kilkoma uchwytami i nie wisząc a opierajac rece pod pachami - po prostu nie wytrzymam wiszenia przez np 30 idealnych powtorzen :( a na silownie mam dosc daleko... :( bardzo ujemnie to wplywa ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Nikt Ci nie każe wytrzymywać 30 powtórzeń.Dobieraj powtórzenia tak aby je dokładnie wykonać i zwiększaj ich liczbę w odpowiednich dla siebie odstępach czasu.To ćwiczenie możesz wykonać bez drążka,drabinek czy podpór(łatwiejsza wersja) po prostu leżąc na ziemi łapiąc się czegoś za głową lub trzymając ręce za pod głową.Z powodzeniem możesz je wykonywać w domu,tak jak wiele innych ćwiczeń na mięśnie brzucha.Co do negatywnego wpływu to jeśli zależy Ci na prawidłowym wzroście to po prostu nie przedłużaj tak swojego treningu siłowego i nie dobijaj organizmu jeszcze ćwiczeniem brzucha.

Zmieniony przez - gautatyr w dniu 2008-08-03 21:46:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 619 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9595
te 80-90 min nie jest przedluzane, trening jest intensywny, w skupieniu, bez zadnych rozmow z kolesiami itp :) nad brzuchem pomysle jeszcze.. natomiast co do tej liczby powtorzen to te 30robie idealnie technicznie i dopiero nie daje rady przy 33 gdzies takze tyle musze robic ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
Chodziło mi o przedłużanie treningiem brzucha na końcu,a 30 nie musisz robić ponieważ w swoim planie uwzględniasz też inne ćwiczenia na te aktony i jeśli planujesz dość intensywny trening taki na skraju możliwości to też zaplanuj sobie odpowiednią regenerację bo 1-2 dni nie wystarczą...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 619 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9595
nie no na skraju mozliwosci nie, na klatke 4 serie, plecy 5, barki 3-4, bic tric po 2, przedramiona 3, nogi 5 i styknie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 619 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9595
po prostu nie mam mozliwosci robienia w nietreningowe brzucha.. silownie mam za daleko zeby jezdzic a w domu ni jak, obciazenia zero :(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poczatkujacy - jak zaczac??

Następny temat

Poczatkujacy Potrzebuje Pomocy !! Trening

WHEY premium