SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brazylijczyk w kadrze Polski ;/ ?

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45633

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez -Baca- za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3600 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27033

Życie to boisko,na którym nie gra się czysto.

...
Napisał(a)
Usunięty przez -Baca- za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16209 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 131096
nie zamykam

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
dobry ruch

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3600 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27033
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie Hernani nie będzie już zawodnikiem Korony Kielce. Brazylijczyk oczekujący na polski paszport, nie ma ochoty spędzić przyszłego sezonu w pierwszej lidze. - Zrobimy wszystko, by tego uniknąć - mówi menedżer 24-letniego obrońcy, Aleksandar Vujisic.

Hernani przez dwa sezony był kluczowym piłkarzem Korony. Gorzej mu się wiodło tylko wiosną tego roku. W sumie rozegrał w polskiej ekstraklasie 93 mecze i zdobył jedną bramkę. Na początku czerwca wziął ślub z Polką. Liczy, że to przyspieszy nadanie proces przyznania polskiego obywatelstwa. Mówi, że jego marzeniem jest gra dla reprezentacji Polski.

Życie to boisko,na którym nie gra się czysto.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 14568 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53165
Przeczytajcie sobie na spokojnie:

Nie spłacajmy cudzych długów!

To smutne, gdy autorytet i selekcjoner kadry wmawia kibicom, że powinni się wstydzić swoich przodków i ja się na to nie godzę!

Jak wiadomo nie od dziś, żart jest śmieszny, o ile w ogóle, tylko za pierwszym razem. Im dalej go ktoś powtarza, tym staje się on coraz gorszy, aż w ogóle przestajemy go rozważać w kategorii dowcipu, a zaczynamy traktować jako pewien nietakt, czy wręcz brak dobrego smaku. I ja również przestałem się już dawno temu śmiać zarówno z mieszkańców Wąchocka, Chucka Norrisa, a ostatnio także pomysłu wcielenia Kolumbijczyka Arboledy do polskiej kadry.

Temat &#8222;naturalizacji&#8221; (użyłem cudzysłowu, bo wmawianie Kolumbijczykowi, że jest Polakiem uważam za całkowicie nienaturalne) przerabialiśmy już pół roku temu przy okazji niejakiego Jasia Rodżerskiego, więc może należy podejść do takiej sytuacji z zupełnie innej strony. Pominę zatem tak nieistotną kwestię jak rozgraniczenie pojęcia klubu piłkarskiego z danego państwa od reprezentacji narodowej. Jeśli można ściągnąć do Polski człowieka z najczarniejszej Afryki, Brazylii, lub Kolumbii, to czemu nie pójść dalej, przestać bawić się w przeróżne gierki i od razu stwierdzić, że podobnie jak w klubach, także w reprezentacji danego kraju może grać kto chce? Skoro reprezentacja narodowa nie musi być złożona z reprezentantów narodu, to dajmy sobie spokój z podchodami i co najwyżej wprowadźmy limity na wzór ilości wychowanków, czy graczy spoza Unii, jakie spotykamy w klubach. Np. powiedzmy, że w kadrze będzie musiało grać minimum trzech Polaków (tzn. znajdować się w meczowej osiemnastce), a resztę niech trener dobiera sobie według własnego widzimisię. Będzie Boruc, jakiś inny bramkarz na zmianę i Lewandowski. Resztę zastąpią ludzie z Brazylii, Kamerunu, Nigerii, WKS (popatrzcie na to, ilu wspaniałych napastników nie mieści się tam w kadrze!), Argentyny i dajmy na to Kolumbii.

Dobry pomysł? Uważam, że jesteśmy na &#8222;najlepszej&#8221; drodze ku temu. Dlatego też sprzeciwiam się zakazowi transferowania piłkarzy z Brazylii do Kataru! Pewnie gdyby szejkowie wcześniej pomyśleli i zamiast oferować furę pieniędzy jedynie Ailtonowi i Dede, co tylko wkurzyło tych, których do koryta nie zaproszono, a zamiast tego najpierw opłacili kilku panów z FIFA i Confederaç&#227;o Brasileira de Futebol, to z pocałowaniem dłoni mieliby solidnych zawodników. Wilk syty i owca cała, a i szeroko pojęty poziom reprezentacji by się podniósł. Wyobraźcie to sobie tylko: ZEA gra z Tajlandią. Po jednej stronie niechciani w Argentynie Palacio z d&#8217;Alessandro, a po drugiej Alex da Souza z Afonso Alvesem. Nazwiska nie rzucają na kolana Fabio Capello, który do reprezentacji Anglii ściągnął Casillasa i Quaresmę, ale Korea Południowa (osłabiona przez transfer Park Ji-sunga do Kuwejtu) nie jest już pewniakiem w kontekście wywalczenia mistrzostwa Azji. Ale może wróćmy nieco bardziej do tematu.

Bardzo zabolały mnie słowa Leo Beenhakkera dotyczące wychodzenia z drewnianych domków, ale popieram to co robi i jego krytykę tłumaczę tym, że kompletnie nie rozumie co to znaczy być Polakiem (a zwłaszcza nie być Holendrem). Dla naszego selekcjonera normalnym jest, że tam, gdzie ludzie poza wiatrakami i legalną marihuaną, mają także świetną ligę, doskonały system szkolenia, a przez to duże pieniądze, tamtejsza maszynka sama się nakręca. Niestety to, co dla ludzi z Zachodu jest oczywistością, u nas okazuje się być jedynie bajką i stałym punktem w programach polityków i sportowych działaczy. U nas nie ma maszynki, trybiki się nie kręcą i nie ma czynnika, który mógłby to zrobić. Poziom ligi drastycznie spada i zamiast uciąć nogę, przeboleć trochę czasu, ale nie pozwolić na dalszy rozwój gangreny, stosujemy jakieś środki zastępcze, oraz przykrywanie choroby kocykiem. Potrzebujemy pokazać, że my też wychowujemy świetnych piłkarzy, to zaraz wpadnie do koszyka jakiś Polak po holenderskiej szkółce i Brazylijczyk szkolony w Hiszpanii. Tylko, że Holendrów nie zaboli szczepionka w postaci sprowadzenia do szkółki Feyenoordu, czy Ajaxu kilkudziesięciu ludzi z Afryki, lub Azji, bo są silni. A nas to po prostu zabija. Ale jeszcze bardziej zaklepywanie miejsca w kadrze, o które mogłoby powalczyć pięciu utalentowanych Polaków przez Brazylijczyka, który jest po prostu dużo lepszy. Kilku młodych ludzi, będących o krok od reprezentacji traci motywację, bo miejsce rozgrywającego jest już zaklepane przez człowieka, który pogra dokąd będzie mu to robiło różnicę na koncie, a potem zacznie mieć problemy z kolanem. Ale Leo Beenhakker nie jest Polakiem (powiem więcej, jest Holendrem!), więc nie winię go, że pośród wielu swoich mądrości, o których piszę bez cienia ironii, tej jednej akurat nie posiadł. A już najgorsze z tego wszystkiego jest tłumaczenie, że: &#8222;oni też tak robią&#8221; i wskazywanie palcem na Zachód. Ja wiem, że oni tak robią. Oni podświadomie czują, że muszą tak robić, tak samo jak ja mam zakodowane w genach, że to niewłaściwe.

Przecież Portugalczycy, Anglicy, Francuzi, Holendrzy i choćby jeszcze Niemcy byli w swojej historii, mówiąc bardzo eufemistycznie, strasznymi skurczybykami, którzy nie tylko nie mogli pogodzić się z suwerennością sąsiadów, ale też niejednokrotnie pacyfikowali biednych Murzynów i Indian. Skoro ludzie z Senegalu, czy Algierii byli gnębieni przez pradziadów znad Loary, to współczesne pokolenia Francuzów starają im się to wynagrodzić. Tak samo, jak Portugalczycy Brazylijczykom za czystki i odebranie raju, w którym mogli swobodnie pląsać półnadzy i cieszyć się życiem. Poza współczuciem i chęcią zadośćuczynienia byłe kolonie związane są z Anglią, Francją, Hiszpanią, Portugalią, itd. gospodarczo, a także, w znacznej mierze przez język, oraz osiedlanie się obywateli tych państw w Europie &#8211; kulturowo. Dla Beenhakkera normalnym jest, że w reprezentacji &#8222;Oranje&#8221; grają ludzie z Surinamu. Mówią językiem niderlandzkim, i co najwyżej innym dialektem, mają tam swoje rodziny i nikt się temu nie dziwi. A wszystko przez to, że Holendrom jest po prostu głupio za to, ile krzywdy wyrządzili tym biedakom z Ameryki Południowej. Goci, Germanie, Prusowie, Niemcy łupili co się da i w polskiej historii również zapisali wiele kart, więc teraz w formie rekompensaty wynoszą w kadrze na pomniki takich dwóch z Opola i Gliwic, oraz przy okazji kilku Turków. Niestety Leo tego nie czuje i nie ma prawa czuć. Bo nie dość, że ma inne geny &#8211; obarczone wielopokoleniową winą, to jeszcze nie jest w żaden sposób związany emocjonalnie z naszym krajem. On tu przyjechał zarobić i żeby dopisano mu kolejne awanse i wygrane w statystykach. A przecież o stylu, czy innych gierkach nikt nie będzie za kilka lat już pamiętał.

Z kolei ja jako Polak, czuję się dumny z tego, że naszym przodkom nie chciało się zwiedzać całego globu i mordować każdego napotkanego tubylca, przez co w żaden sposób nie musimy czuć się winni ani myśleć nad zadośćuczynieniem dla ludzi z Afryki, Ameryki Południowej, ani Azji. I to jest właśnie piękne. Moi przodkowie siedzieli na tyłkach i co najwyżej strzelali do Niemca, albo też którejś z poprzednich jego wersji, gdy tylko ten wszedł na nasze podwórze jako Krzyżak, Prusak, hitlerowiec, czy inny. Nie musimy ulegać tej modzie, bo my nic złego nie zrobiliśmy ani narodowi brazylijskiemu, ani kolumbijskiemu, więc nie powinniśmy czuć się w obowiązku i oferować ciepłych posadek w kadrze żadnemu prapraprawnukowi południowoamerykańskiego Indianina. Więc mimo iż Europa jest już nasza, wielka i wspólna, to niech jednak &#8222;długi&#8221; zaciągnięte za oceanem przez Hiszpanów, płacą nasi bracia z RFEF, a nie PZPN. Ale oczywiście jestem otwarty na nowe rozwiązania, a w kadrze przywitam z otwartymi ramionami piłkarzy z NASZYCH zamorskich kolonii.

PS: Drodzy Panowie, którzy komentujecie mecze w telewizji. Skoro Deco, Aurelio i Eduardo to Brazylijczycy &#8222;z paszportami&#8221; odpowiednio portugalskim, tureckim i chorwackim, to ja uprzejmie proszę o nie zmuszanie mnie do mówienia o Brazyliczyku, który niedawno przyjął nasze obywatelstwo per Polak.

AUTOR: Jan Komosiński

Sklep kibica www.ISS-sport.pl sponsorem Ligi Typerów! Zagraj z nami!
http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__VII_Edycja-t567860.html

...
Napisał(a)
Usunięty przez -Baca- za pkt 6 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5

wszystko o piłce na
www.XtraTrener.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 5444 Wiek 12 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 67816
I ja się podpisuję po słowami Komosińskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 3600 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 27033
A ja Nie

Życie to boisko,na którym nie gra się czysto.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 12251 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 173963
Drodzy Panowie, którzy komentujecie mecze w telewizji. Skoro Deco, Aurelio i Eduardo to Brazylijczycy "z paszportami" odpowiednio portugalskim, tureckim i chorwackim, to ja uprzejmie proszę o nie zmuszanie mnie do mówienia o Brazyliczyku, który niedawno przyjął nasze obywatelstwo per Polak.

dokładnie

z Rogera taki Polak
jak z Kaczyńskiego dobry prezydent

" poznaj ciemne zakamarki swojej kruchej psychiki, jestem głosem, który powtarza Ci, że jesteś nikim "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie na palcach,ułatwia gre-?

Następny temat

Problem ze znalezieniem klubu - jak sie dogadac z trenerem / co robic?

WHEY premium