Wszyscy lubią mieć zajęcie na każdy dzień, zdecydowanie nie lubimy się nudzić. Chcąc nie chcąc często tak bywa, że nie mamy pojęcia co zrobić z czasem wolnym, mimo tego, że wokół nas jest wiele dostępnych miejsc i atrakcji.

  1. Czym jest nuda?
  2. Sposób na nudę
  3. Podsumowanie

Nie mając pomysłu co ze sobą zrobić, zazwyczaj podejmujemy mało rozsądne decyzje, które, choć na chwile nas rozerwą i zabiją, czas wolny. Najczęstszym z nich jest przegryzanie przekąsek lub wyjście na miasto coś zjeść. Nuda potęguje łaknienie, a zatem w prosty sposób jesteśmy w stanie nabić sporą dawkę kalorii, objadając się bez opamiętania. Estetyka sylwetki spada, a my stajemy się coraz bardziej ociężali i mniej sprawni fizycznie.

Czym jest nuda?

Nuda to nic innego jak brak pozytywnych bodźców, które przynoszą nam radość, satysfakcję i rozrywkę. Ów bezruch prowadzi do głodu emocjonalnego. O właśnie - głód to określenie trafione w sedno. Głód fizyczny informuje nas o braku energii z pożywienia, natomiast głód emocjonalny prowadzi do czerpania przyjemności z jedzenia i przysłonięcia teraźniejszego stanu nudy lub naszych problemów.

jedzenie z nudów

Jedząc smaczne dania, czujemy się zrelaksowani, radośni i beztroscy. Tak samo chcemy się poczuć, będąc znużeni. Złapanie za słodką przekąskę nie jest czasochłonne ani wymagające większego nakładu pracy, dlatego ta opcja jest tak często wybierana przez osoby w stanie nudy. Prawdę mówiąc, konsumując nasze przekąski, możemy w dalszym ciągu pielęgnować swoje lenistwo.

Sposób na nudę

Ok, wiemy już jak w łatwy sposób pochłonąć sporą dawkę kalorii, a teraz czas dowiedzieć się jak temu zapobiec i jak pozbyć się występującej nudy. W natłoku obowiązków, spraw codziennych, spotkań towarzyskich czy przy aktywności fizycznej rzadko kiedy zdarza nam się myśleć o jedzeniu i pochłaniać je w każdym możliwym momencie.

Zatem warto znaleźć sobie wciągające zajęcie, które odciągnie nas od myśli o jedzeniu. Receptą na zajadanie głodu emocjonalnego jest działanie. W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości rozrywki, że wymówka typu "nie chce mi się" brzmi niczym herezja.

Podsumowanie

Nudząc się, jesteśmy jeszcze bardziej zmęczeni niż przy natłoku obowiązków. Im dłuższa nuda, tym bardziej prowadzi do rozleniwienia, a następnie do sięgnięcia po niezdrowe przekąski. Zwróćmy uwagę, że coraz więcej osób nie ma pomysłu na swój czas wolny, a zatem bezczynność może doprowadzić nas do otyłości, pogorszenia się kompozycji naszej sylwetki, jak i utraty zdrowia.

Autorka tekstu

Komentarze (1)
Monia.23

Tutaj się zgodzę, bo kiedy jest cały dzień jest co robić to czasami nawet zapomina się zjeść, a jak nie ma co robić to się podjada. Dlatego nie lubię nieaktywnych dni

0