SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Blog / Pereziusz / Droga / Meta str.12 / Foty str.23

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 59481

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
na 110 nie na 105 zreszta to i tak bez znaczenia :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
•DZIEŃ•SIÓDMY•

Odbitka od dna, czyli... powrót części sił :-]


KLATA
Wyciskanie sztangi leżąc 10x60 8x65 4x70 2x75 nie wiem tu coś kiepsko 60kg 10 razy ale jeszcze z zapasem na 2-3 powtórzenia a od 70 kg już nędza :/ może za tydzień będzie lepiej ?
Wyciskanie hantelek skos górny 12x20 10x22 8x22 12x18
Butterfly 12-12-12-12
TRICEPS w porównaniu do poprzedniego tygodnia siły powoli w tricu wracają ;]
Pompki na poręczach 10-6-5
Wyciskanie francuskie sztangi 12x34 10x37 8x37
Maszyna 12-10-8

I potem do roboty zboże zwalać i znowu kolejny poniedziałek na kofeinie konkretnej jade ;]. Wracam i bieganie trzeba zaplanowane wykonać i tu doznałem szoku konkretnego !
Tym razem poszłem z kumplem na bieźnie zmierzyć czasy na 100m mój dawny rekord na 100m 15,9 myślałem że może się do niego zbliże albo nieznacznie poprawie a tu szok. Chciałem za 4 tygodnie zejść czasem na 15,4 ! a tu po pierwszym tygodniu czas 15,3 sekundy, poprawiony o 0,6 sekundy, ja ja nie wiem jak to zrobiłem byłem w szoku, Nie wiem nagły skok dynamiki w nogach ale nie ma co spoczywać na laurach, zostały jeszcze 3 tygodnie, zobaczymy co da się jeszcze z Pereza wyciągnąć chciałbym zejść poniżej... a co będę zapeszał zobaczymy co da się jeszcze wyciągnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 798 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5588
no dobrze ze do mnie zajrzałeś bo nie mogłem odnaleźć Twojego nowego bloga. Jak zawsze bede śledził i dopingował.

... nadszedł czas aby iść tą drogą... przeszedłeś juz wiele a kto miał siłe zeby tak dużo w sobie zmienic i tak dużo wyrzeczeń zrobić to już napewno nie zawraca z obranej drogi i twardo dąży do celu... Co tu więcej mowić powodzenia, zapier*alaj i sie nie poddawaj!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
•DZIEŃ•ÓSMY•

Dzisiaj Hicior już wszedł ;], verva w prawie każdym interwale konkretna na końcu mało co hafta nie puściłem ale czasem tak mam ;] aha dołożyłem w końcu interwała jest 14 po 20:10

Dieta
Sniadanie 40g owsianki 40g białka
Pot 60g ryżu 40g białka warzywa
III cyc ryż warzywa
IV Mintaj grycznaa warzywa
V jajecznica z wołowiną ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3621
Witam to mój pierwszy post na tym forum dopiero teraz sie zarejestrowałem wcześniej tylko lektura:)

Perez - śledzę twoje dzienniki prawie od samego początku noo.. i jestem pod wrażeniem:) Pracuj, pracuj a na pewno osiągniesz swój cel:)

Trenuj Do końca Do Upadłego Bo Życie To walka By Dążyć Do Czegoś!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 2157 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38624
jeżeli ćwiczysz treningiem dzielonym, a na to mi wygląda, to zrób coś natychmiast z progresją ciężarów...
w pierwszej serii na 60tce powinienes miec zapas 10 powtórzeń, a nie 2-3, stąd taki szybki upadek.
inaczej rozplanuj ciężary, zrób tylko 1-2 serie na maksymalnym wysiłku, ostatnia nawet z oszukanymi ruchami, ale rób to z głową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
emilooos
czyli na początku 2 serie z maksymalnym ciężarem ?? chodzi Ci o regresje ciężaru? rozwiń swoją wypowiedź ;]
man_flesh
pierwsza twoja wypowiedź w moim dzienniku cieszę się :D:D



Zmieniony przez - Pereziusz w dniu 2008-08-12 23:08:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 2157 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38624
nie zrozumiałeś

widzę w celach na pierwszej stronie, że interesuje Cię siła, treningi siłowe rządzą się nieco innymi prawami, ale schemat Twojego treningu prezentuje typowy trening dzielony, i jeżeli chcesz go dalej wykonywać, to powinieneś wdrożyć w życie to co napisałem tj.

dziwisz się, że upadek mięśniowy nastąpił już na 75kg, podczas gdy 60 machnąłeś 10 (z zapasem 2-3 powtórzeń)
Nawias sugeruje, że było ciężko, ale coś tam byś wydusił.
Jeżeli się rozgrzewasz, to pewnie samą sztangą skoro nie uwzględniasz tego w planie, albo wcale, co jest błędem.
Pierwsze kilka serii powinno być rozgrzewkowe w pełnym tego słowa znaczeniu, tj. powiedzmy te 15 powtórzeń z zapasem na kilka-kilkanascie kolejnych. Przypuszczam, że u Ciebie byłoby to ok. 40kg. Możesz zwiększyć natomiast liczbę kilogramów które dokładasz na sztangę, bo robienie progresji o 2,5kg-5kg jest trochę śmieszne (w przypadku ćwiczenia złożonego, jakim jest WL, i nie mówię tu o ostatniej serii).
Podsumowując, zrobiłeś 4 ciężkie serie i nie dziwne, że upadek przy trzymanym czasie przerw między seriami, nastąpił tak szybko.

Obrazując, w moim przypadku Twoją metodą siady wykonywalbym powiedzmy 120x10,125x8,130x4,135x2, a mogę to wyonać 60x15, 80x12, 100x10, 120x8, 140x6 powiedzmy
Chodzi o źle rozplanowane siły.
Ciężka dla Ciebie powinna być jedna lub dwie serie (ostatnie), i w najostatniejszej możezs próbować ruchów oszukanych/wymuszonych.

Pozdr.

Acha no i wracając - jeżeli chcesz robić trening typowo siłowy, badź siłowo-wytrzymalosciowy, to skierowałbym się w kierunku FBW 15-10-5. Możesz spróbować poprosić o sugestię ludzi ogarniętych w temacie tego typu treningów, np. juniora.


Zmieniony przez - emilooos w dniu 2008-08-12 23:29:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2062 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14122
Aha czyli załóżmy 2 serie rozgrzewkowe z ciężarem 40,45 kg i potem 2 z ciężkim ciężarem zakres 8-6 ruchów ? już chyba wiem o co chodzi, FBW nie wiem może w następnym planie ten chce doprowadzić do końca ;] na splicie ;] aha to cię tyczy takich ćwiczeń jak WL SQ MC i co jeszcze ?

Zmieniony przez - Pereziusz w dniu 2008-08-12 23:46:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 2157 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 38624
ćwiczenia mniej lub bardziej izolowane z reguły wykonuje się podobnym ciężarem / ćwiczy się mniejszymi obciążeniami co sprawai, że progres 2-3kg na hantlu to dużo. W tym wypadku staraj się po prostu wykonać założoną liczbę powtórzeń.
Ćwicz intuicyjnie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

A6W a zakwasy;/

Następny temat

Ocena/poprawka FBW

WHEY premium