SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bez masy nie ma klasy ... Disco polo i jest wesoło vol. 2

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 147412

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wtf??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11766 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64285
Arginina, jeden z 20 aminokwasów tworzących białka, może pomóc w walce z otyłością spowodowaną objadaniem się - zaobserwowali badacze z USA. Artykuł na ten temat zamieszcza pismo "Journal of Nutrition".

Naukowcy z Texas A&M University oraz University of Maryland prowadzili badania na szczurach, z których połowa była na diecie niskotłuszczowej, a połowa na diecie bogatej w tłuszcze. Przez 12 tygodni wszystkim gryzoniom podawano aminokwas argininę.

Jest to jeden z 20 aminokwasów uważanych za podstawowe jednostki budulcowe białek. Do pokarmów bogatych w ten aminokwas zalicza się owoce morza, mięso, orzechy i nasiona, glony oraz białka z soi i ryżu.

Po tym okresie szczury jedzące chudo straciły 65 proc. tkanki tłuszczowej, a szczury na diecie tłustej - 63 proc. Długotrwałe podawanie aminokwasu nie powodowało żadnych szkodliwych skutków w obu grupach.

Jak przypominają naukowcy, we wcześniejszych badaniach na świniach, dodatek argininy do diety pobudzał przyrost masy mięśni kosztem tkanki tłuszczowej. Nie miał jednak wpływu na ostateczną masę ciała.

Badacze spekulują, że arginina pobudza syntezę białek tkanki mięśniowej, co wymaga dużych ilości energii. Pod wpływem tego aminokwasu energia z pożywienia jest więc raczej zużywana na rozwój beztłuszczowej masy ciała, niż na wzrost tkanki tłuszczowej.

Jak ocenia biorący udział w badaniach dr Guoyao Wu z Texas A&M University, odkrycie to może bezpośrednio pomóc w zwalczaniu otyłości u ludzi. Jest to ważne ze względu na obecną epidemię otyłości na świecie.

Naukowcy już planują przeprowadzić testy kliniczne z argininą na otyłych dzieciach w wieku szkolnym oraz na otyłych dorosłych



nowe zastosowanie argininiy

http://kuchnia.wp.pl/index.php/health/prop/id/183/t_c/1 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 7006 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 40837
siemano leszcze
ja na siłke o 16
dziś p-lecki i tric

Chce stanowić przykład, że wciąż można walczyć, wierzysz?!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 26317 Wiek 110 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 135739
Wróciłem HEHE
szczerze to jakoś może i lepiej mi treningi z rana hehe tylko gorzej może byc po południu jak bede czuł się zmęczony....

Dziś miałem plecy-ttric-przedramie

>Trening czyni mistrza<

Zabija nas to co najbardziej kochamy..


SFD Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3215 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21170
remik ciekawy art. sam duzo czytam na temat argininy.



russ kakrroto tzn pajac hehe nie ogladales dragon balla?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 5392 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 106161
po jakiemu to po hiszpańsku?? Lepszy francuski jest nie taki trudny jak sie wydawac by mogło

p****** wszystko co mówią na Twój temat...
Kulturystka jest całym Twoim życiem,Twoją pasją, której poświęcasz 24h na dobę.
Dzięki Tobie ten sport żyje i bądź z tego dumny...
Prędzej czy później osiągniesz swój cel tylko konsekwentnie do niego dąż

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10598 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47808
siemano
na poprawe egzaminu czekalem 2h bo sie spoznil doktorek i jeszcze qrwa zamiast dac nam wpisy zaliczenuia zrobil pisemny egzamin zamiast tesku jak tu sie nie wku.rwic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 3215 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21170
niewiem po jakiemu jest kakarotto ale wiem ze to znaczy pajac
a pajac po hiszpańsku to payaso (czyt, pajaso)

według mnie hiszpański jest dużo łatwiejszy w wymowie niż francusku

Zmieniony przez - Artek90 w dniu 2009-02-12 10:35:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 26317 Wiek 110 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 135739
Ja lece na busa do szkoły byby pół plecaka to żarełko hehe

>Trening czyni mistrza<

Zabija nas to co najbardziej kochamy..


SFD Team

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 5392 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 106161
U mnie pól plecaka to książki a nie rzadne tam jedzenie jedzenie kupuje sobie w sklepiku czasami jakis precel czy zapiekanka.Tak Artek w wymowie tak ale na poczatku balem sie ze nie poradze sobie i teraz moge poweidziec,ze jak bedzie sie ciagle uczyło i powtarzała na biezaco lekcje/słowka to francuski nie jest taki trudny Mademoiselle

p****** wszystko co mówią na Twój temat...
Kulturystka jest całym Twoim życiem,Twoją pasją, której poświęcasz 24h na dobę.
Dzięki Tobie ten sport żyje i bądź z tego dumny...
Prędzej czy później osiągniesz swój cel tylko konsekwentnie do niego dąż

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Coś na mase ??????????

Następny temat

Duży cykl! Proszę o pomoc w dawkowaniu itd. !

WHEY premium