SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bedii8/PROJEKT MASA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10153

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale co w tym dziwnego? To raptem niecałe 10 kg więcej niż dwukrotność jego masy ciała - większość osób, które przez dłuższy czas nie zaniedbywały podstawowych ćwiczeń (7 miechów fbw - patrz pierwsza strona) powinna sobie z tym poradzić (tym bardziej, że mówimy o jednym powtórzeniu). Sęk w tym, że nie rozumiem na ch.j Bedii ma komuś tutaj udowadniać swoje maxy, skoro celem projektu jest progres sylwetkowy...


Zmieniony przez - december w dniu 2012-11-26 19:50:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10633
Masz rację december, niemniej jeżeli chcą żebym się pochwalił to nie ma problemu :P Tylko właśnie pytanie , czy jest czym się chwalić, bo 145 to naprawdę nie jest jakiś kosmiczny wynik

Proponuje zakończyć spam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10633
Poszedłem jednak na ten trening i co ciekawe samopouczcie się poprawiło. Trening + dieta + filmik(niestety tylko z przysiadów, ale za tydzień będzie wszystko)

1. Przysiad: 42,5kg/10 52,5kg/10 62,5kg/10 72,5kg/10 82,5kg/10
2.Wykroki chodzone 12/cc 12/2x5kg 12/2x5kg 12/2x7,5kg
3. Syzyfki 15/5kg 15/5kg 15/5kg 15/5kg
4. Żuraw -----
5. Uginanie leżąc 15/4 15/5 14/5 8/6
6. Wspiecia stojąc(smith, więc gryf +): 20/30kg 17/40kg 15/40kg 15/40kg

Przysiady ostatnia seria:






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 750 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19020
Niczego tu nie miał udowadniać, po prostu ciekawiło mnie jak sobie poradził z takim ciężarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Bedii8
WAGA CIAŁA: 67,2kg / 66,7kg
OBWÓD PRZEDRAMIENIA: 25cm / 25cm
OBWÓD RAMIENIA: P: 32cm L: 31,5cm / P:32cm L:31,5cm
OBWÓD ŁYDKI: 34cm / 34cm
OBWÓD UDA: 52cm / 52cm
OBWÓD BIODER: 81cm / 81cm
OBWÓD WOKÓŁ PEMPKA: 72cm / 71cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 94cm / 94cm
OBWÓD BARKÓW:115cm / 115cm

bodyfat: 8,2%/ 7.9%

Pierwszy tydzień zamiast masowy zrobił się redukcyjny... Ale tutaj muszę się uderzyć w pierś, bo wynika to z tego, że jadłem za mało. Hubert, zapewne tak jak napisałeś ostatnio musimy w przyszłym tygodniu dowalić ostro do michy.

Co do treningu, ciężko oceniać jego efekty przy takim jedzeniu, więc na razie sie wstrzymam.



10 g białka, 10 g tłuszczu i 50 g wegli dodajesz do michy. trzeba ruszyć do przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Podciaganie - popracuj nad tym żeby sie tak nie kulic pod koniec - łokcie w strone ciała a klatka wypięta.

Mc - jeżeli masz takie grube podstawki pod sztangę, to taka samą podłóz pod nogi. Nie dobijaj, odkładaj sztange za kazdym razem.

Face pulla rób z górnego wyciągu lub jezeli jest regulacja na bramie z wyskokości twarzy.

Szrugsy ok, pochyl sie bardziej i dółóż kilogramów.



Wysiskanie stojąc - wyglada ok, nie wiem na pewno czy nie odchylasz sie do tyłu za bardzo, ale z tego kata ciężko ocenić.


Podciąganie sztangi - sam popatrz:



Podnosisz głównie siłą ramion a powinieneś unosić barkami, a ręce to tylko haki trzymające ciężar. Nadgarstki masz dziwnie wygięte. Łokcie powinny iść w górę az do utworzenia kata prostego z tułowiem, przedramiona względnie prostopadle do podłoża.

Francuz o ile łokcie nie rozłażą się na boki jest ok.

Uginanie ok.

Wyciąg - nie widac nic.

Uginanie ze sztangielkami - opuszczaj do całkowitego rozciągnięcia.

Przysiad - nie rób przeprostów w kolanach, poza tym ok. Daj nastepnym razem z przodu lub tyłu zeby było widac zachowanie kolan podczas ćwiczenia.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2012-11-27 10:54:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
przysiady masz słabo opanowane, nie widać toru kolan, to raz z tego ujęcia. Ale z tego co ja zauważyłem masz zły chwyt sztangi, źle ułożoną na plecach (nie powinna spoczywać na obręczy barkowej a tak u ciebie to wygląda, co skutkuje dołożeniem momentu w wysiłku. Sztanga powinna posuwać się po linii prostej, a moment powinien znajdować się w środku stopy, ty przechylasz się do przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Słabo opanowane, powiadasz... trudno, żeby początkujący miał je opanowane. Soją drogą, jak przez metalowe talerze spostrzegłeś sposób ułożenia gryfu i chwyt?
Twoje "lecenie w przód" jest po prostu wynikiem braku stabilności i występuje w znikomym stopniu, nie ważącym na ogólnym wykonaniu. Z czasem, gdy układ nerwowy nauczy się ruchu, problem zniknie.

Ze szczegółową analizą czekam na nagranie, które ją umożliwi.
Także za kolejną szczegółową ekspertyzę podziękuję.


Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2012-11-27 22:19:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 253 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19105
Hubert81

Przysiad - nie rób przeprostów w kolanach, poza tym ok. Daj nastepnym razem z przodu lub tyłu zeby było widac zachowanie kolan podczas ćwiczenia.
Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2012-11-27 10:54:11


Mam pytanie co do przeprostu. W dzienniku u"wojtekpab" napisałeś, że zrobił przysiad prawidłowo, tutaj u Bedii8, że robi przeprost w kolanach. Oglądam ich filmiki i wydaje mi się, że oboje prostują kolana tak samo. Mógłbyś wyjaśnić na czym polega różnica między nimi oraz w jakim momencie jest ten przeprost?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 382 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2845
odrazu mówię, że nie piszę tego złośliwie. Po czym to wnioskuję?

Brak odpowiednie równowagi, spowodowany złym umiejscowieniem środka ciężkości, a to świadczy o tym, że sztanga leży w złym miejscu, dodatkowo łokcie są bardzo w dół skierowane, nie wspomnę, że mogę się założyć, że jest to chwyt z kciukiem co jest też błędem. Ale popraw mnie jak się mylę. Lub też dostaniemy lepsze ujęcię to będziemy mogli bardziej podyskutować, to co napisałem wynika z doświadczenia.

Co do przeprostu to zapewne chodzi o końcową fazę ruchu hubertowi, gdzie kolana powinny być w tak zwanej pozycji "lock knee", końcowej zamkniętej mówiąc na nasze bez potrzeby lecenia po za kąt 180 stopni między łydką, a udem. U ciebie to wynika z lecenia do przodu.

Ja bym po prostu wziąć mniejszy ciężar na 2 dni i się nauczył techniki, albo cały tydzień na to poświęcił w każdym ćwiczeniu. To tylko moje odczucie.

Zmieniony przez - aNm w dniu 2012-11-28 08:52:28
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny...

Następny temat

Witam plan treningowy dla początkującego

WHEY premium