SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Agnieszka - NOWE CIAŁO W BUDOWIE

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 45421

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
No to nie zostaje nic innego jak się kurować.

Co do filmów to MC jest raczej mc na sztywnych nogach i wygląda nieźle. W rumuńskim sztanga idzie bardziej po nodze. Goblet w początkowych powtórzeniach też wygląda całkiem nieźle. A co do przysiadu to tak jak piszesz - gnie ciebie mocno w przód. Być może nie spinasz odpowiednio brzucha. Łatwiej to zrobić jak nabierzesz odpowiednio dużo powietrza.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jako, że mam podobny styl siadania (czyli brak stylu) to ci powiem to, co mnie Wojtek Jusiel kazał robić i fizjo.

1. Sprawdź sobie czy serio masz odpowiednią mobilność w biodrach. Jak dla mnie to, co potrafi ostro ograniczać, to nie tylko te standardy jak bl i łydki, ale też np. pośladki i przywodziciele uda. U ciebie w sumie nie ma tego otwarcia bioder, są kolana na boki, ale nie ma zrotowania idącego od pośladków - nie wiem jak to opisać, poproś paulę o skan z lamparta o przysiadzie i jak dla mnie zwróć uwagę na rozciąganie pod pozę gołębia z jogi - właśnie ten zakres ruchu jest mega ważny. Do tego takie pierdoły jak rozciągnaie klatki piersiowej. To ode mnie.
2. To Jusielowe rady: Łokcie mocno dociskasz do ciała, tak, żeby aż ci klatę wypchnęło - tu się liczy podejście do sztangi i wbicie się pod nią odpowiednio. Przy siadzie mocny wdech, łopaty w tył, klatka do przodu i mocne spięcie, wciągnięcie, brzucha. To ci powinno nadać neutralne ułożenie pleców bez wyginania się w lędźwiach. I dopiero w tej pozycji, bardzo ciężkiej do utrzymania na początku schodzisz do siadu. Możesz nawet trochę w górę popatrzeć - też pomaga. No ja z radami Wojtka dałam na pierwszym treningu radę siąść kilka razy 60 kilo, co dla mnie jest kosmicznym sukcesem. Więc to serio pomaga.

Czyli generalnie szukać co jest problemem, co cię blokuje - bo samo siadanie i czekanie aż zaskoczy może nie zadziałać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dzieki wam za uwagi. Nad mobilnością pracuje him i ham. Chyba będę chciała aby ktos ten siad zobaczył na żywo. Bo przy goblecie mam wrażenie,ze te rozwarcie bioder jest obecne. Nie wiem...tylko siad mi nie służy ale juz kiedys Jurys tych łopatach pisałaś ja staram sie łokcie miec blisko żeber i łopatki mocno spięte,a mimo to czuje że lecę wprzód. Nie taki siad latwy. Ja w ogóle to przejechałabym sie na konsultacje do Pana Jusiela.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Współczuję.

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ALe łokci nie masz dociągniętych. Nie dotykają ci boków ciała, sobie dyndają po bokach.

A z rozwarciem...to jest moje interpretowanie tutaj - to nie chodzi o to, żeby nogi ustawić szerooooko i stopy na zewnątrz.
http://www.nvrc.ca/publications-and-resources/fitness-tips/images/pic-fitness-squat.jpg
Popatrz jak on ma blisko siebie stopy, a mimo to, kolana są bardzo szeroko i jest tam pełno miejsca na zejście pupą w dół. To rozkraczanie się to już jest jakaś forma kompensacji. Ta szerokość, to miejsce między nogami wynika głównie ze zrotowania i pracy pośladkowego średniego. U mnie np. tam są takie ograniczenia zakresu ruchu, że przykładowo najwygodniej mi się robi przysiad totalnie wąski z hantlami, a im szerzej, tym bardziej się kładę. A teoretycznie powinno być łatwiej. Goblet ci wychodzi - tak jak mi, bo masz spory ciężar i po prostu cię dociąża - tam nadal nie ma odpowiedniego ułożenia ciała. Jakby ci zabrać ciężar, to by był ryms na tyłek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Aga a na tym pogotowiu to Ci w ogóle powiedzieli co Ci?? Czy to po prostu mega spięcie czy coś innego? Bo ciężko wybadać jakie są prognozy.
Kuruj się kochana
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Jurys dziekuje za zdjęcie. Mam nadzieje,ze kiedyś sie tego naucze. Paula w sumie nic nie powiedzial jak opisalam jak to się stało to nazwał to naciągnięcie nie wiem ile w tym prawdy. Boli mega. Mam wrażenie,ze coraz bardziej. W piatek jak nie przejdzie udaje sie do ogólnego eh...masakra jakaś...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123840
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Hexa - w piątek idę, już się zapisałam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
Aga zdrowka! Mam nadziej, z enic powaznego sie nie stalo, jesli tojakis spiecie to fizjo z pewnoscia zaradzi.
Na przyszlosc dbaj o rollowanie rozciaganie.
A z przysiadem to juz napisane zostalo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bayo CKD

Następny temat

Nadine - NOWE CIAŁO W BUDOWIE

WHEY premium