SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Łączenie pleców z innymi partami?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1330

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

70-75kg

Wzrost

178

Cel treningowy

Zwiększenie siły

Staż treningowy na siłowni

1 rok

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

To co przygarnę }:-(

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Witam, mam taki mały dylemat chciałbym poprawić siłę pleców, mam własny grafik treningów w ciągu tygodnia w tym wchodzi jeden dzień na plecy które wykonuje z obciążeniem ale z tego co wiem plecy można robić co dziennie co trzeci dzień przerwa, a czy wchodzi taka możliwość że przykładowo z rana mogę zrobić plecy na drążku z podchwytem a później przykładowo po południu klatę, biceps to nie zaszkodzę sobie czy się nie przetrenuje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Plecy można robić codziennie? I jaki w tym sens? Jedynie brak progresu

Można robić dwa treningi dziennie ale nie na takim poziomie, to zostaw zawodowcom

3-4x treningi w tygodniu wystarczą, 3-4 dni przerwy


Chyba że według Ciebie "robić plecy" to np. 1 czy 2 serie podciągania na drążku, w takim razie możesz zrobić drugi trening bo to do treningu imo się nie zalicza


Zmieniony przez - OzzyMG w dniu 2016-08-04 14:56:55
1

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 13 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 219
napewno nie rób pleców codziennie. chcesz zrobic sile pleców to rób trening 3x w tygodniu na nie maksymalnie. używaj 3 ćwiczeń po 6 serii 1 ćwiczneie w jeden dzień po któym dzień przerwy.
ja proponuje robic tak.
w poniedziałek podciąganie nachwytem z obciążeniem
w środe martwy ciąg
w piątek wiosłowanie sztangą (ewenutalnie jeżeli twoja siła nie jest na wysokim poziomie mozesz robic hantlą albo uchwyt T bardzo łądnie wchodzi na plecy.

. ja bym na twoim miejscu robił FBW i kazdy trening zaczynał od jednego z ćwiczeń na plecy podancyh powyżej. siła powinna iść elegancko.
gdybys chciał moge ci pomóc w ułozeniu treningu tylko musisz powiedziec wiecej o sobie o swoich treningach stażu itd.
ciężko mi cos wiecej pomóc bo to zalezy od całego planu jakim trenujesz.


Zmieniony przez - extrme w dniu 2016-08-04 15:39:33
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Co to jest siła pleców? Treningi nastawione na poprawę siły są specyficzne. No i w jakich ćwiczeniach chcesz poprawić siłę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Jakoś do klubowych siłowni nie chodzę mam własną w domu prymitywną sztangę, ławeczka, drążek na którym mogę się podciągać z różnym ułożeniem rąk i parę hantelek, a mój plan trenigowy to:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Poniedziałek i wtorek: wolny, Środa: Klata, biceps, Czwartek: wolny, Piątek: Barki, triceps, Sobota: wolny, Niedziela: plecy. Prawie codziennie biegam. Chciałbym zwiększyć siłe pleców żeby móc więcej razy móc się podciągnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Chciałbym w dni wolne dołożyć po bieganiu podciąganie z nachwytem i podchwytem + Mostek na ramionach 30sec po 5 powtórzeń, czy takie ćwiczenia będą miały jakiś sens? PS. sorry że w 3 postach nie wiem jak połączyć to w 1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Można lepiej rozplanować. Przeczytałeś, to co Tobie wrzuciłem?! Nie będę na nowo wyważał otwartych drzwi. No i o nogach zapomniałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
Tak wiem że zapomniałem o nogach od nie dawna zastanawiam się nad nimi, jak je zaplanować, na razie wydawało mi się że po przez bieganie choć trochę je wzmocnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347430
Pomysł z pierwszego posta całkowicie absurdalny. Sam trening grzbietu nie wystarczy do zwiększenia siły w podciąganiu. Do tego potrzeba odpowiedniej progresjii.
Ćwiczenie to możesz robić 2-3 razy w tygodniu.

Ile aktualnie zrobisz powtórzeń?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 174
max 8-9
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o opinie na temat planów treningowych

Następny temat

Czy pompki ułatwią podciąganie na drążku ?

WHEY premium