SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[technika do oceny] martwy ciąg na prostych nogach [VIDEO]

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7304

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Paatik
Nie chciałabym sie wcinać zawodowcom - ale oprócz tego zakresu ruchu do podłogi to jeszcze głowę zadzierasz i nie pracujesz wcale biodrami. Obrazowo - przy zejściu w dół tyłek powinien praktycznie w linii poziomej przemieszczać się do tyłu - jakbyś chciał nim zamknąć szufladę, która jest otwarta za Tobą.
Nie mam zwyczaju komentować technicznego wykonania ćwiczeń - natomiast to wytłumaczenie o zamykaniu tyłkiem szuflady poprawiło znacząco mój RDL i good morning - więc chciałam sie nim podzielić:)


Mylisz ćwiczenia w rdl u dzień dobry te biodra mają iść do tyłu w martwym na prostych nie, biodra cofają się tylko troszkę i w tym tkwi trudność tego ćwiczenia. Lepiej wziąć się za rdl niż za martwy na prostych nogach bo tutaj mobilność i rozciągnięcie tylnej taśmy trzeba mieć klasa.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
Nigdy nie róbcie martwego na całkowicie wyprostowanych nogach, szkoda kręgosłupa. Poza tym jeśli ktoś nie jest mobilny to może naciągnąc tylną taśmę.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12194 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627635
Rion - dzięki. Kolejny raz pomyliłam te cwiczenia.... Obiecuję się nie wypowiadać więcej:)


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2017-12-08 08:36:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ronie220
Nigdy nie róbcie martwego na całkowicie wyprostowanych nogach, szkoda kręgosłupa. Poza tym jeśli ktoś nie jest mobilny to może naciągnąc tylną taśmę.


I stąd lepszy jest RDL. Bardziej naturalny i mniej szkodliwy dla kręgosłupa. Ten na prostych to jakiś hardcore.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
SzeA
ronie220
Nigdy nie róbcie martwego na całkowicie wyprostowanych nogach, szkoda kręgosłupa. Poza tym jeśli ktoś nie jest mobilny to może naciągnąc tylną taśmę.


I stąd lepszy jest RDL. Bardziej naturalny i mniej szkodliwy dla kręgosłupa. Ten na prostych to jakiś hardcore.


Jak każde ćwiczenia ma pewne plus ale dziś mało kto jest w stanie go wykonać i jest cała masa zamienników równie dobrych.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 142 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5393
ok w takim razie będę się uczył RDL. Póki co dzisiaj robiłem drugi trening i nagrałem filmiki. Nagrywałem żeby sam siebie zobaczyć, ale wrzucam do oceny i Wam. Możliwe, że ja nadal popełniam błędy w najprostszych wielostawowych ćwiczeniach? Chciałbym żebyście ocenili jak idą mi podstawowe boje. Z tego co mi od razu rzuciło się w oczy, to zapominam trzymać głowę prosto i cały czas patrzę w lustro (przed siebie). Przysiad mam dość płytki, ale schodząc głębiej kiedyś robił mi się butt wink. No i chyba łokcie powinny być pod sztangą, a nie z tyłu, ale to chyba nie jest jakiś rażący błąd. Postaram się to poprawić.

Moja waga to 76kg

Squat : 3x10x95kg



Death Lift : 3x10x105kg



Bench Press : 3x10x72,5kg (moja słaba partia)



Military Press 3x8x50kg





Zmieniony przez - glinka1 w dniu 2017-12-08 19:25:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Przysiad nie wygląda źle, jednak co rzuca mi się w oczy to, zaraz jak zaczniesz ruch to rozluźniasz rdzeń i popuszczasz brzuch. Trzymaj głowę w neutralnej pozycji i nie blokuj kolan na końcu ruchu.

Martwy bardzo fajnie, ale trzymaj rdzeń bo to istotne.

Wyciskanie leżąc jest w porządku tylko podobnie jak w przysiadzie bez blokady łokcia na końcu ruchu i wprowadź jakieś sensowne tempo.

W wyciskaniu stojąc nie wiem czy nie trzymasz za szeroko ale jeśli Ci wygodniej to ok ale tu znów rozsypuje się rdzeń.
Musisz nad tym popracować bo kontrola rdzenia jest bardzo istotna we wszystkich tych ćwiczeniach.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 142 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5393
faktycznie, tracę to napięcie. Musze nad tym popracować. Dzięki.

W wyciskaniu leżąc to była pierwsza seria i dość szybko ją zrobiłem. Ogólnie robię trochę wolniej. Postaram się lekko przypauzować na dole, bo jak teraz to oglądam to wygląda jakbym odbijał od klaty, a tak nie jest.


Zmieniony przez - glinka1 w dniu 2017-12-08 19:42:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Musisz po prostu brzuch mieć lekko spięty i kontrolować to. Na początku może to sprawiać pewny problem ale z czasem wejdzie w krew i stanie się automatyczne.
Może też na początku wywołać mikrouszkodzenia na brzuchu
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347429
rion10
SzeA
ronie220
Nigdy nie róbcie martwego na całkowicie wyprostowanych nogach, szkoda kręgosłupa. Poza tym jeśli ktoś nie jest mobilny to może naciągnąc tylną taśmę.


I stąd lepszy jest RDL. Bardziej naturalny i mniej szkodliwy dla kręgosłupa. Ten na prostych to jakiś hardcore.


Jak każde ćwiczenia ma pewne plus ale dziś mało kto jest w stanie go wykonać i jest cała masa zamienników równie dobrych.




Ja zawsze czułem jakiś nienaturalny naciąg w stawach podczas martwego na prostych, pomijając już sam kręgosłup.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biceps FBW

Następny temat

Brak progresu w sile

WHEY premium