SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art] Wyciskanie sztangielek - kilka słów o...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
bery89 - zauważ, że każdy "napalony młody świerzak" (bez skojarzeń ) zawsze daje wyciskanie płasko po kilkanaście serii dziennie, często ignorując sztangielki.

Tak samo, jak z wykrokami - tylko, że nikt nowy nie ćwiczy nóg (a przynajmniej z w/w. grupy )

getaway93 - tak jak napisał bery, "pozwól zaistnieć"

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
bery89 - zauważ, że każdy "napalony młody świerzak" (bez skojarzeń ) zawsze daje wyciskanie płasko po kilkanaście serii dziennie, często ignorując sztangielki.

i??

zamiast tego ma dac te kilkanaście serii wyciskania sztangielek? lub 50/50??
po co?


wykroki - zbedne cw, sa efektywniejsze cw ktore prowadza na odpowiednia droge wzrostu.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9973 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 30617
chodzi o to, że są ignorowane. i o to chodzi. nie o to, żeby wyciskał mniej, bo nie o tym temat.

akurat dla mnie wykroki są najlepszym ćwiczeniem na czworogłowe ud, pewnie to wina mojego organizmu

w moim przypadku jak trenuję siady mniej niż 2x w tygodniu to mnie kolana swędzą - VooDa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1690 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23356
"wykroki - zbedne cw, sa efektywniejsze cw ktore prowadza na odpowiednia droge wzrostu."

osobiscie zgadzam sie ;], kiedys wykonywalem wykroki ze sztangielkami, ale nie bylo wiekszych efektow, obecnie czasem ale tylko ze sztanga ;]

ale jednak jest to jakies urozmaicenie
pozdro

Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-08-23 14:51:12

ale co do tego, ze "swierzak" tylko/za czesto wykonuje te ubostwiane cwiczenie - wyciskanie na plaskiej, to racja, ale osoba ktora powaznie podchodzi, wzglednie troche wie o co chodzi, to stara sie urozmaicac trening, szuka odpowiedniego dla siebie, mowa oczywiscie o poczatkujacym, a co do osob ( jest coraz wiecej tematow tego typu - sprawdzie moj plan : pon wyciskanie na plaskiej, uginanie ramion... i tak samo sroda piatek

moim zdaniem to przejsciowe, dajmy mu maks 3 miesiace i potem sztange przykryje kurz, przynajmniej do nastepnego okresu sezonowego, ale i tak warto czasem podac pewne wskazowki, przydatne linki, moze sie odmieni cos, ( nikle szanse ;p )

Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-08-23 14:56:57

Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-08-23 14:57:58

Zmieniony przez - gateway93 w dniu 2009-08-23 14:59:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 7892 Wiek 25 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 36273
Jeżeli arty mają być o "zapomnianych, zaniedbywanych" ćwiczeniach, to może i wykroki pasują, ale wyciskanie sztangielek jest WSZĘDZIE w prawie każdym planie w tym dziale zobaczysz wyciskanie sztangielek.

Gdybym pisał art o zapomnianych ćwiczeniach, a szczególnie w tym dziale, to dałbym wszelkie ćwiczenia dynamiczne, szczególnie jeżeli chodzi o barki, bo tutaj poza unoszeniem sztangielek, i wyciskaniem sztangi/hantli to nie wiele uświadczysz.
Może jakieś rzadkie odmiany popularnych ćwiczeń
nawet dipsy się rzadziej tutaj pojawiają niż wyciskanie sztangielek



wykroki - zbedne cw, sa efektywniejsze cw ktore prowadza na odpowiednia droge wzrostu.


zgadzam się
ale to nie znaczy, że nie można na temat tego ćwiczenia pisać artów i że powinno się o nim zapomnieć
prawda ?

i chciałem pozdrowić całom ekipe ze spama

Zmieniony przez - VooDa w dniu 2009-08-23 15:04:30

Zmieniony przez - VooDa w dniu 2009-08-23 15:04:44

treningopolon + michadrol + regenestanol + wheymadren + kreatynabol

Trening, micha, kreatyna - zrobią z ciebie sk****syna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Moim skromnym zdaniem wykroki są zbędne na początku przygody z kulturystyką.

Po jakimś czasie, jeżeli będziemy chcieli poprawić definicje i separacje, wykroki powinny na stałe zagościć w naszym treningu.

pozdrawiam

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 885 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16409
A mi się wydaje że Twoim zdaniem ćwiczenie nóg jest zbędne podczas przygody z kulturystyką ;)


Po jakimś czasie, jeżeli będziemy chcieli poprawić definicje i separacje, wykroki powinny na stałe zagościć w naszym treningu.
- Ale czyli że jak ? jakieś magiczne ćwiczenie czy że co? od przysiadów definicji i separacji tez się nie poprawi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1336 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10876
Ciupelek

"A mi się wydaje że Twoim zdaniem ćwiczenie nóg jest zbędne podczas przygody z kulturystyką ;)"

Takie uwagi możesz sobie zachować dla siebie lub wygłaszać je w towarzystwie swoich przyjaciół.

W kulturystyce zawsze zdania są podzielone, mogę przytoczyć milion swoich argumentów, a zraz wejdzie ktoś i tak jak Ty będzie robił zameszanie i szukał dziury w całym, a kłocenie się z takimi osbami jak Ty to dla mnie poprostu strata czasu.


Zmieniony przez - Zuberson w dniu 2009-08-27 09:11:39

Nie ćficzem nuk!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13383
wykroki - zbedne cw, sa efektywniejsze cw ktore prowadza na odpowiednia droge wzrostu.
Bo wykroki to ćw unilateralne które ma inne zadanie niż ćw bazowe i powinno być stosowane jako uzupełnienie obok ćw głównego. Ma za zadanie zlikwidować rozbieżności między kończynami, poprawia elastyczność, równowagę oraz ogólną kondycję. Ćwiczenia jednostronne są jak najbardziej potrzebne, to jakby powiedzieć, że rozciąganie jest bee bo są lepsze drogi do rozwoju.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
nie musisz tutaj przedstawiac roli tego cw jesli juz komentujesz to co ja napisalem, bo dobrze wiem jaka role pelni - a pelni role zasmiecacza treninu.

chyba ze uwazasz ze trening typu split bo o ty mowa, w dniu ud,trening wyglada tak:

przysiad
wykroki
uginania i inne smiecie

to wtedy ....

fakt jest wtedy potrzebne aby dac jeszcze wiecej smieci, aby totalnie zyebac trening, wtedy jest niezbedne.


....powinno być stosowane...


GDZIE? W CZYM?
w pseudo planach bb?
moze w treningu silowym?


sa dziesiatki cwiczen BEZWARTOSCIOWYCH, zbednych, po prostu nie potrzebncyh, w ktore mozesz sie bawic jesli masz sporo czasu na zmarnowanie.

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdzenie mojego planu na mase ;)

Następny temat

Plan treningowy

WHEY premium