SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG ]aNty-kulturystyka - dziennik

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 495 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25707
Siema. Przeszedlem wczoraj na dietę tluszczowa, mógłbyś przeczytac czy to idzie w dobrym kierunku? Zszedlem ogólnie z ww 4,2g/kg do 0,5g/ kg z dnia na dzień. Bialko obcialem, bo bylo wysoko prawie 3g/kg. Menu aktualne. 1 posiłek 5 jaj sadzonych L z boczkiem 100g smazonych na smalcu (duza lyzka), smietana 30% 200ml. 2 i 3 250g karkówki, 1 ziemniak, 235g brokul. Mięso smażone na smalcu, do brokul pól lyzki masla. 4 posiłek salatka z pomidora, ogórka papryki z serem salatkowym i serem plesniowym polane duza lyzka oliwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
yoyo20
Siema. Przeszedlem wczoraj na dietę tluszczowa, mógłbyś przeczytac czy to idzie w dobrym kierunku? Zszedlem ogólnie z ww 4,2g/kg do 0,5g/ kg z dnia na dzień. Bialko obcialem, bo bylo wysoko prawie 3g/kg. Menu aktualne. 1 posiłek 5 jaj sadzonych L z boczkiem 100g smazonych na smalcu (duza lyzka), smietana 30% 200ml. 2 i 3 250g karkówki, 1 ziemniak, 235g brokul. Mięso smażone na smalcu, do brokul pól lyzki masla. 4 posiłek salatka z pomidora, ogórka papryki z serem salatkowym i serem plesniowym polane duza lyzka oliwy.


Nie napisałeś najważniejszego jaki jest cel. W czym dieta ma Ci pomóc
Są osoby, które stosują dietę low carb o wyższym udziale tłuszczów stricte nie wiążąc tego z sylwetką a po prostu z bardzo dobrym samopoczuciem i są osoby, które wręcz się katują na low carb by osiągnąć tylko wymarzoną sylwetkę.

Jeśli odżywianie ma dla Ciebie być zmianą nawyków na stałe a nie chwilową przygodą, to nie trzymałbym się schematu z produktami tylko skupił uwagę na różnorodności posiłków. Nie jadłbym karkówki dzień w dzień i ciągle tej samej sałatki. Jak nie jara Cię kulturystyka w sensie wychodzenia na scenę to nie ma potrzeby się katować dietą. To moje zdanie. Posiłki mają być kolorowe, smaczne, urozmaicone
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 495 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25707
Menu bd zmieniane caly czas. Celem diety jest poprawa samopoczucia, bo od ladowania weglami mam wzdety, czuje jak wszystko siedzi na jelitach dlatego ta zmiana. Poza tym nie widzialem juz u siebie zadnych efektow czy to w sile czy seylwetce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
yoyo20
Menu bd zmieniane caly czas. Celem diety jest poprawa samopoczucia, bo od ladowania weglami mam wzdety, czuje jak wszystko siedzi na jelitach dlatego ta zmiana. Poza tym nie widzialem juz u siebie zadnych efektow czy to w sile czy seylwetce


to nie od węglowodanów samych w sobie, a ich złego źródła i nałożonej na to ilosci.
przykładowo: 2 worki ryżu dziennie jest OK i zdrowo, ale 6 worków już niekoniecznie zarówno dla samego trawienia jak i samopoczucia.
Jak skomponujesz posiłek na zasadzie : 1 średni ziemniak, sałatka własnego wyrobu, większy stek, garść orzechów, 1 jajko sadzone to nie odczujesz ani przepełnienia ani głodu - będzie w sam raz.
Unikałbym syfiastego pieczywa i nabiału jedynie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
treningi cały czas w toku

odbyłem 2 sparingi, jeden bardzo ciężki, drugi bardzo lekki

1 z gościem o swojej wadze, wicemistrz Polski seniorów, szybki, nieuchwytny...a jak szybki to i wiadomo, że bił mocno. Raz go tylko usadziłem na wątrobę, ale tylko i wyłącznie dlatego, że on już trochę opadł z sił a mi weszło pięknie czysto z dokręconego biodra pół hak/pół sierp na dół. Ogólnie bił szybko i mocno, punktował. Gdyby dokręcał z bioder to wystarczyły by 3 takie celne ciosy i bym leżał nogami do góry. Potem chwilę gadaliśmy to mówił własnie, że ma problem z tymi nogami, by z nich wyprowadzać ciosy a nie z samych rąk. Tak czy inaczej bardzo ciężka przeprawa....

2 sparing bardzo lekki, gość który ćwiczył 5 lat tajski boks przyszedł na boks, nie obity wcale. Tam mógł się bronić nogami czy złapać w zwarciu i obalić a tu półdystans i gradobicie haki i sierpy z biodra zakończyły sprawę. Tu już się nogami wybronić nie da albo trzeba zachodzić na prawą stronę, unikać, robić rotacje, uchylenia albo przyjmować wszystko na podwójną gardę, tyle że jak leci mocny szybki cios to nawet uderzenie na bark osłabi na tyle gardę, że ręce opadną albo przynajmniej się rozszczelnią. Ten gość musi się dopiero tego nauczyć...

wnioski są takie, że muszę dopracować szybsze wychodzenie z bioder podczas kombinacji, bo niektóre te ciosy są pchane. Skupiam uwagę w pewnym momencie (i sam się na tym łapię później sam przed sobą) że jak za bardzo czegoś chce to zaczynam się spinać, usztywniać i myślę tylko o tym by uderzyć mocno a nie szybko....a powinno być dokładnie odwrotnie myśleć cały czas o szybkości, bo o swoją siłę nie muszę dbać aż tak.

i kolejny wniosek to taki wzmocnić doły, jakieś skręty z talerzem w tempo z kombinacjami muszą być robione, bo mnie żebra bolą dość mocno po tym pierwszym sparingu. Miałem dziś iść na siłownię ale nie ma szans, dopracuję to w poniedziałek na salce. Teraz wolę, żeby ciało wypoczywało.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
bokserski(jak wnioskuję z posta) wicemistrz seniorów ma problem wyprowadzeniem ciosu z nóg? i opada z sił, w sparingu, z osobą która nie pracuje nad wytrzymałością?
PS: Ile Ty ćwiczysz boks?


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-02-06 16:17:04
2

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
QUEBLO
bokserski(jak wnioskuję z posta) wicemistrz seniorów ma problem wyprowadzeniem ciosu z nóg? i opada z sił, w sparingu, z osobą która nie pracuje nad wytrzymałością?
PS: Ile Ty ćwiczysz boks?



Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-02-06 16:17:04


nie chodzi o suchą technikę a o przełożenie na walkę czy sparing
przykładowo lewy prosty może być wyprowadzony z samej ręki, z samego barku i ręki albo z krawędziowania, barku i na końcu ręki...niby tak podstawowy cios a może doprowadzić do ciężkiego KO gdy jest właściwie wyprowadzony. I skąd możesz wiedzieć nad czym pracuje a nad czym nie pracuje, to, że nie biegam długich dystansów nie oznacza, że nie mam wytrzymałości potrzebnej w walce, która składa się głównie z interwałów a nie jednostajnego tempa. Opada z sił - zwalnia. Nie chce mi się pisać wszystkiego dosłownie, bo najczęściej wpisów dokonuje na szybko.

dziś :
30 minut bieg bokserski
2 rundy scyzoryków
2 rundy pompek
ćwiczenie piszczelowych z małym talerzem

trening w domu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 1142 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 48688
Fajne podejście do treningu i masz też z kim ćwiczyć widzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Nie o to chodziło jak może być wyprowadzany lewy prosty. Chodziło o fakt który wedle Twych słów wypowiedział vice mistrz Polski,czyli że ma problem z wyprowadzaniem ciosów z nóg. To tak jakby vicemistrz Polski w kulturystyce powiedział ze robiac podciąganie na drążku nie jest w stanie wyczuć pracy grzbietu, bo czuje tylko łapy...
Nie sądzisz ze dziwnie to brzmi? W końcu vice mistrz Polski to nie anonim z anonimowego klubu którego poziomu sportowego nie da się zweryfikowac bez zobaczenia go w akcji...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 479 Napisanych postów 12579 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 288453
Ja jestem jednak zaskoczony ze w tym dzienniku sa osoby ktore prosza o rady autora albo co gorsza probuja wchodzic w dyskusje %)
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split :)

Następny temat

Buttwink po raz kolejny.

WHEY premium