SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG ]aNty-kulturystyka - dziennik

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 44128

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
trening dziś odwalony jak trzeba, wpadłem i setka latała nad głową jak szmata...20 minut trening raz raz. Najlepsza pora na opuszczenie sali treningowej dla mnie jest wtedy, gdy paradoksalnie mam jeszcze dużo siły i jestem porządnie nabity krwią - całe ciało. Takie zajeżdżanie się do upadku nie skutkuje w perspektywie długofalowej poprawą wyników.

dieta standard
dużo tłuszczu, warzyw
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Ile masz tłuszczu na dzień?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Piter_1988
Ile masz tłuszczu na dzień?


ponad 3g
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1474 Napisanych postów 10261 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 84499
Ant mi przychodzi , na myśl czy nie myślałeś o trójboju siłowym , wyniki masz dobre, MC bardzo dobry nie wiem czy lecisz na sucho czy dajesz trochę testosteronu, mnie się wydaje że w sportach siłowych możesz coś osiągnąć młody chłopak, a w sylwetkowych wiesz jak to jest, a tak zmojego punktu widzenia lepiej coś robić, w czym jesteś dobry. Nie żebym krytykował twoją sylwetkę, nie do tego zmierzam.

najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
TABELA WEDŁUD KSIĄŻEK PISANA NA PODSTAWIE MOICH ODCZUĆSKDER-paroksetyna fluvoksamina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
dziś trening tak :

rozgrzewka 4 obiegi po 15 ruchów drążek + poręcze

wykluczanie zapaśnicze na odważnikach 27kg minuta pracy
+
podrzut jednorącz odważnikiem 27kg minuta pracy
+
pompki na hantlach z wiosłem jednorącz w podporze przodem z odważnikami 27kg minuta pracy

powtórzone 2x

przysiad z wyskokiem w sekwencji :
1+2+3+4+5+6+7 itp aż do 10 w podskokach na 1 pełny przysiad. Obciążenie 130kg

Składanka:
Highpull do brody x3 + wyrzuty nóg do tyłu w oparciu o sztangę x3 + pompki o sztangę x3 + martwy ciąg x3
obciążenie 120kg

4 wejścia na linę a w czasie przerwy między liną skręty z talerzem 20kg - 30 sekund.

odżywianie: tak samo, dużo tłuszczu, warzyw
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
wnc1964
Ant mi przychodzi , na myśl czy nie myślałeś o trójboju siłowym , wyniki masz dobre, MC bardzo dobry nie wiem czy lecisz na sucho czy dajesz trochę testosteronu, mnie się wydaje że w sportach siłowych możesz coś osiągnąć młody chłopak, a w sylwetkowych wiesz jak to jest, a tak zmojego punktu widzenia lepiej coś robić, w czym jesteś dobry. Nie żebym krytykował twoją sylwetkę, nie do tego zmierzam.


Interesuje mnie ogólna sprawność fizyczna wiesz. Siła, ale też i eksplozywność a nie po prostu wielki schab, który jedyne co potrafi to powyciskać na ławce czy porobić wiosłowanie. Lina, kettle, duże wyniki silowe, pływanie, sprinty...to jest to bo nie oszukujmy się ktoś kto nie posiada podstawowej sprawności ruchowej nie może się nazywać sportowcem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
mogę polecić książkę Brada Pilona Eat Stop Eat - porusza wiele ciekawych kwestii, taki kieszonkowy egzemplarz można powiedzieć. Nie wszystko brałbym jednak dosłownie, gdyż wiekszość pozycji jest pisana na sposób wyciągania wniosków ze zbioru badań, czyli jest to sytuacja w której się w badaniach nie uczestniczyło bezpośrednio. Zostawia to pewien obraz podejrzliwości, gdyż wiele aktualnych badań jest robionych na potrzeby różnych interesów i zaaranżowane w taki sposób by ludzie w to bezgranicznie wierzyli.

Książka dieta bez pszenicy - również dobra pozycja, ale znów : wyciągnięte wnioski na podstawie zbioru badań
książka zbożowa głowa - jedyna pozycja o tej tematyce w której to autor jest jednocześnie autorem kilku badań, to daje już nieco jaśniejszy obraz
książka skazany na trening - wszystkie części, bardzo fajna pozycja pokazująca z pewnością coś innego niż forumowe twierdzenia
książka encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego - dobra pozycja, bez żadnych badań po prostu realne spojrzenie na świat sportu
biografia Ussaina Bolta - ciekawe kwestie poruszane odnośnie samego treningu, rzuca inne światło
książki Michała Tombaka o nabiale - lekko przesadzone, pewne drastyczne wnioski na podstawie zbioru badań. Autor nie uczestniczył w żadnym z nich
Książki Kwaśniewskiego - dobre, napisane przystępnym językiem, aczkolwiek nastawione stricte wyłącznie na tłuszcz. Choć tu w zakresie tłuszczów można dowiedzieć się bardzo dużo. Z pewnością o wiele więcej niż proporcje 1:1:1...
książki Roba Wolfa oraz Loren Cordain i Joe Friel - bardzo fajne pozycje z badaniami. Nie przypomnę sobie teraz tylko czy Wolf uczestniczył w badaniach czy też nie, musiałbym zerknąć do książki i się doszukać. Tak czy inaczej - świetne
Umiarkowana dieta paleo Leanne Ely - szczerze się zawiodłem, wyłącznie subiektywne odczucia autorki. Nic poza tym. To jednak trochę za mało jak na taki gatunek poruszanego tematu
Bądź sprawny jak lampart - dobra pozycja bez dwóch zdań, jednak nie ma w niej nic ponad to czego nie można znaleźć w innych książkach o tej tematyce. Jest bogato ilustrowana to z pewnością na plus
Oldschoolowy trening siłowy - fajna pozycja, dorwałem ostatnią sztukę w dodatku w nowym empiku... też trochę inne podejście
Kalistenika w pigułce - kolejna dobra literatura dla osób zainteresowanych wyłącznie tym typem treningu
dla rozrywki można również poczytać książkę Bear Grylls'a Trenuj dla Siebie - nawet ok, jak ktoś nie miał nigdy styczności to z pewnością świetna książka
Biografia Tysona - również dla rozrywki, ale urywki ciekawego treningu się przewijają
Bądź fit Mariusza Czerkawskiego - z pewnością inne podejście, może bez zachwytu, ale dla rozrywki bardzo poczytna
Sprawność. Siła. Witalność - pozycja o crossficie, ciekawa. Na pewno bardziej rozwijająca niż trening klaty na linkach...
no i książki z przepisami to tam ciul, jest ich całe mnóstwo...źle się je czyta, wtrącenia niby naukowe i nagle przepis....jak już to tylko książka kucharska bo takie twory są nie atrakcyjne.

ah no i złote edukacja kulturysty Arnolda i jego biografia - fajne ciekawe, bardziej bym rzekł, że mentalne aniżeli sportowe. Duży nacisk położony na motywację
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Wow, widzę że wszechstronnie podchodzisz do tematu, a nawet kalisteniką się zainteresowałeś, co mnie bardzo cieszy. Kiedyś z tego co pamiętam nie byłeś taki otwarty- skąd zmiana podejścia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Dremor
Wow, widzę że wszechstronnie podchodzisz do tematu, a nawet kalisteniką się zainteresowałeś, co mnie bardzo cieszy. Kiedyś z tego co pamiętam nie byłeś taki otwarty- skąd zmiana podejścia?


zaprzestałem mieć dość bycia niemobilnym wielkim schabem. Sama siła pod ciężarem okazała się niczym, gdy przyszło mi zrobić pewne niekonwencjonalne zadanie z nieporęcznymi jak cholera przedmiotami. I wtedy zauważyłem, że do niczego dobrego to nie prowadzi.

dzisiejszy tren

kalistenika : drążek + poręcze 4 obiegi po 12-15 ruchów
rwanie sztangą 80kg 8x2
wskoki na skrzynię 110cm z talerzem 20kg 8x5
push press 90kg x3 + wskoki na skrzynię 140cm x3 x5
pompki w staniu na rękach 3x8
naprzemienne wstępy na step minuta pracy + plyo pompki (podłoga+step 1 do 1) 30 sekund pracy x4
scyzoryki, rozciąganie


dieta:
dziś wyjdą 2 posiłki na dzień, ale obszerne
standard dużo tłuszczu, warzyw
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Możesz odp, bo mam mały problem, a może znasz odp.
https://www.sfd.pl/Wysokie_tłuszcze,_zapobieganie.-t1102245.html

Dzięki za pomoc.


Zmieniony przez - Piter_1988 w dniu 2016-01-21 07:29:56
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split :)

Następny temat

Buttwink po raz kolejny.

WHEY premium