SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]dziii/No Excuses ^^, - Dziennik Pytonga xD!!!

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23600

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Hernal

Solaros, czy mi się wydaje, czy stwierdziłeś, że Dzii ma jeszcze masę tłuszczu - na każdej newralgicznej części ciała, tj. brzuch -dół,boki, nogi, klatka?

nie
tylko napisałem skrótowo jak to wygląda
rejon -> jaki hormon

a to że gdzieś tłuszcz schodzi wolniej to właśnie może świadczyć o tym że jest problem z hormonem
może ale też nie musi

jeśli badania to nie problem - to zrób minimum te 2 hormony
testosteron + estradiol
jeśli wyjdzie że jest w tym problem,będziesz wiedział w którym kierunku działać

Zmieniony przez - solaros w dniu 2013-11-09 18:08:17

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Jeśli jesteśmy na etapie Badań to mogę zrobić wszystkie tylko napiszcie mi jakie mam dokładnie wykonać ?


Dziś po pewnych przemyśleniach chciałbym uzyskać pomoc od Was, z tego względu, iż moja redukcja stanęła i nie chce iśc dalej gdzie szukać przyczyn co robię źle ?

dane na dzien dzisiejszy :

Makro b/t/w - 30/30/40%
kaloryczność ok. 2000/2100 kcal średnio
aktywność :
trening siłowy 4 x w tygodniu
interwały 3 x w tygodniu
trening obwodowy 2 x w tygodniu

co zmienić ?

ciąć jeszcze kalorie w dół

czy dokładac treningu ?

Zmieniony przez - dziii w dniu 2013-11-09 19:40:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Jak na normalne standardy jesteś chudy.
Jak na sportowe/moje jesteś nadal tłusty, ale tłuszcz rozkłada się równomiernie- widać go na klatce, grzbiecie, ramionach, grzbiecie, pośladkach, czwórkach, dwójkach i łydek. Nie masz żył na łydkach i bicepsach, dobrze widzę?

(to nie jest pocisk, tylko mam w zwyczaju komentować to, jak widzę, a nie bić każdemu brawo każdorazowo jak wrzuci zdjęcia, niezależnie od formy. Jest ok jeżeli chodzi o wygląd, ale uwierz mi, że jest na Tobie jeszcze sporo fatu jeżeli patrzymy pod kątem sportowym)

Jak wygląda trening? Serie, powtórzenia, ciężary, technika- jak na spowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Właśnie o takie oceny mi chodzi bo ja zdaję Sobie sprawę z tego że jest masę pracy jeszcze przede mną. Zdjęcia dodaję co miesiac oraz rozpiski bo tak obiecałem i to tez ma na celu mój dziennik.

Odnośnie mojego zasranego tłuszczu to są miejsca, że jest go naprawdę sporo co mnie strasznie dołuje wręcz ;/ ( klatka/nogi/dupa )
są miejsca gdzie jest go bardzo mało ( przedramie/plecy/barki )

Odnośnie żył : na pełnej " napince " duża pajęczyna robi się na górnej części klatki oraz barków. Na bicepsie coś tam się pokaże ale reszta ciała praktycznie o żyłach widocznych może pomarzyć ^^,

Trening robię 4 x w tygodniu
poniedziałek : klatka + barki
wtorek : plecy
środa : wolne
czwartek : triceps+ biceps
piątek : nogi
Interwały w formie biegania 3 x w tygodniu ( 500 m trucht + 12/30 sek + 500 m trucht całośc ok. 16min )
trening obwodowy 2 x w tygodniu np. ( przysiad/wiosłowanie w opacie/ martwy ciąg/unoszenie sztangi stojąc/pompki/ ) wszystko x 12 pow. i tego robię 4/5 obwodów. przerwa po między obwodem to 60 sek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To jest absolutnie normalne, inne nagromadzenie receptorów adrenergicznych, to jest uniwersalne i tak po prostu jest. Na 99 % nie masz żadnych problemów z hormonami, zwłaszcza, że tak jak mówisz- żył na całym ciele nie ma. (Co nie znaczy, że nie możesz iść do endokrynologa, ale imo nie ma takiej potrzeby. Jednak jak masz czas/możliwość/pieniądze, to poszedłbym na tej samej zasadzie, co powinno się chodzić do dentysty jak się dziur nie ma ;)

A jak wygląda Twój trening na siłowni?
Jakich ciężarów używasz? Pytam o realny bodziec, jaki dajesz organizmowi, a nie to, co figuruje na papierze. Serie, kg, powtórzenia.


Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-11-09 20:07:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Trochę mnie pocieszyłeś :) zrobię tak, że pójdę i zrobię te badania do św. spokoju ! i bedzie tez wszystko jasne !

Lecz mimo to problem pozostaje dalej co zrobić by redukować nadal ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zedytowałem wypowiedź, bo mi się za szybko enter nacisnęło. Napisz jak wygląda Twój trening- często gęsto na papierze wszystko fajnie wygląda, a w rzeczywistości treningu nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 945 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17324
Ciężarami się nie pochwalę niestety :

Wyciskanie sztangi leząc :

12 x 58 kg a kończę
8 x 68 kg

martwy ciąg :

12 x 88 kg a kończę
6 x 104 kg

przysiad z sztangą :

12 x 58 kg a kończę
8 x 68 kg

wiosłowanie szatngielką w opadzie :

12 x 16 kg a kończę
6 x 26 kg

tak to mniej więcej się prezentuje :/

Zmieniony przez - dziii w dniu 2013-11-09 20:17:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Darku miałeś styczność z Biosignature Poliquin'a?

'Poliquin believes that fat accumulates in specific body areas because certain hormones are too high, too low or just out of balance and this belief is based on 20 years of his own data. There is research to suggest that higher body fat levels disrupt hormones causing diseases such as diabetes, heart disease and cancer and there is also evidence to support some of Poliquin’s assertions of hormones causing regional fat distribution. The BioSignature system relates six different hormone types to the accumulation of fat in different body areas.

Androgen type – accumulation of fat on upper arms and chest
Insulin type – accumulation of fat on shoulders and hips
Thyroid type – accumulation of fat on ribs
Cortisol type – accumulation of fat on abdomen
Oestrogen type – accumulation of fat on bottom and thighs
Growth hormone type – accumulation of fat on knees and calf '

BTW - Wodyn ma PICP level 5.

Ja nie namawiam nikogo do robienia badań [tym bardziej za pieniądze,no chyb a że ktoś ma opcje za free].
Ale jeśli ewidentnie fat trzyma się w 1,2 czy kilku miejscach a schodzi bez problemu z innych miejsc - to raczej nie jest wina ani diety ani treningu [to dlaczego osoby nie ćwiczące siłowo chudną?].

Problem może siedzieć gdzieś indziej.

To moja rada - ale oczywiście znowu jestem w błędzie.

Zmieniony przez - solaros w dniu 2013-11-09 20:26:34

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
I uważasz, że jesteś w stanie zmęczyć takimi ciężarami mięsień tak, żebyś miał przez 4-5 dni zakwasy?

Jak na moje (subiektywna ocena i rada):
1. Jesz tyle, ile kot napłakał, więc nie dość, że nigdzie nie zajdziesz ucinając, to nigdzie też nie dojdziesz nie dodając. Dodawaj po 100-200 kcal tygodniowo, aż dojdziesz do 2800 w dt, w dnt przynajnmniej 2200-2400
2. Na Twoim miejscu darowałbym sobie obwody (jak robisz 70 kg na treningu nóg, to na obwodzie ciężar będzie naprawdę minimalny). Poszukaj w dziale trening dla początkujących splitu z partią 2 x w tygodniu- może być plan Roniego.
Skup się na treningu/technice. Gwarantuję, że poprawi Ci się sylwetka jak dojdziesz do 140 kg w mc i 100 kg w siadach, a jak zepniesz dvpę to dojdziesz do tego w okolicach stycznia.
3. Aero lekko w dnt, albo po górze ciała, 20 minut starczy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dabadu DT / Never Give Up !

Następny temat

interwały/kompleksy na czczo?

WHEY premium