SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] xtras2001, 100x100, czyli osiagnac niemozliwe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24488

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Wczoraj gora na szybko. Mniej cwiczen niz zwykle i staralem sie skracac przerwy.

- WL sztangi z pauza
4x8x60
Reset ciezaru po spalonym 75kg, dolozylem powtorzen. Troche ciezko w ostatnie serii.

- WL hantli skos lekko +
4x8x22
Tu dla odmiany leciutko. Trzeba dolozyc na nastepnym treningu

- Podciaganie na drazku(tylko negatywy)
3x4 CC
Podskok, przytrzymanie brody nad drazkiem i wolne opuszczanie. Malo serii i powtorzen, bo zwyczajnie sily zabraklo.

- Wioslowanie sztanga
4x8x60
Bez ruchu w biodrze, technika utrzymana.

- Wioslowanie jednoracz hantla w opadzie tulowia
4x6x34
Wieksze hantle niz ostatnio. Plecy juz zmeczone, ruch nie byl idealny. Bardziej w gore ciagnalem niz do biodra.

- OHP
8/7/7x42.5
Tu takze reset ciezaru i klapa po calosci. Tylko 3 serie i jedynie w pierwszej zalozone 8 powtorzen.

- Czacholamacze
3x6x25+sztanga lamana
Mile zaskoczenie na koniec. Poszlo bez przeszkod, a obawialem sie, ze za ciezko bedzie.

Podsumowujac, wczoraj nie byl moj dzien. W pracy 11h, nogi juz w tylek mi wlazily, a jednak postanowilem trening zrobic.
Dzis nogi w planie. Oby lepiej poszly niz gora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Najważniejsze, że nie odpuściłeś. A po treningu jak ? Nie poczułeś sie trochę bardziej żwawy ? Ludzie tak często mają.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Niekoniecznie.
Wiadomo, trening pobudza, ale wczoraj po prostu wykonczylem sie w pracy i wyszlo slabo.
Rzadko mi sie tak zdarza i po prostu trzeba cisnac dalej :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Nogi zrobione.

- Front squat
4x7x70
Wcale nie bylo za ciezko. Ladnie te fronty weszly.

- Przysiad tylny high bar
4x2x100!
Ilosc powtorzen smieszna. Ale psychika tego potrzebowala. Wiem, ze stowke moge atakowac. Nie wyglada to pieknie, duzo pracy przede mna.

- Bulgar
4x5x24
Coraz ciezsze hantle i coraz trudniej wstac.

- MC rumunski
4x8x60
Nie za duzo ciezaru, staralwm sie ciagnac tylna tasma, a nie grzbietem. Dobre czucie miesnia.

Trening o niebo lepszy niz dzien wczeaniej. Jakas chwilowa slabosc mnie dopadla. Nastepny trening dopiero w niedziele. Duzy odstep czasu i tak musi byc, poniewaz bede teraz pracowal w soboty, dlatego DT niedziela/poniedzialek i sroda/czwartek. Wiec zeby nie kombinowac zaczne juz od tego tygodnia. W niedziele kolejne nogi, cos czuje bedzie ostro :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Nieplanowany trening. Bylo szybko i ciezko. Pot lal sie strumieniami, a miesnie palily. I tylko dwa cwiczenia ;).

- MC klasyk
4x4x130
Kazda nastepna sesja MC bedzie rekordem. I tak jest niezle, a przeciez martwego zbyt czesto nie robie. Efekty mimo to sa. Jak mowi stare silowniane przyslowie "Chcesz byc dobry w martwym? Nie rob go zbyt czesto".
Najwazniejsze, ze bez pasa, bez opasek i nachwytem. Tylko magnezja jako wsparcie chwytu.

- Front squat
10x10x50
Ciezar w sam raz... zeby sie wykonczyc. To bylo cos strasznego. Pierwsze piec serii ok, ale nastepne to juz walka z glowa, ktora krzyczala "DOSYC!". W siodmej serii kryzys, prawie odpuscilem. Uczepilem sie mysli- juz 70 powtorzen za mna, tylko 30 zostalo. I odliczalem w dol. I walczylem. I padlem. Doslownie.
Po setnym przysiadzie (z pauza zeby sie dodatkowo nakrecic), odlozylem sztange, padlem na kolana i dyszalem. Pewnie wygladalem zalosnie. Niejeden co przyszedl klateczke zrobic musial byc zaskoczony widokiem.
Ale to ja dzis zwyciezylem.
Staralem sie przerwy skrocic maks i wyszlo tak:
1-5 seria 60sek
5-6 70sek
6-7 80sek
7-8 100sek (najwiekszy kryzys)
8-9 120sek
9-10 140sek
W zalozeniu byla minuta, ale to jeszcze nie na moja kondycje.

Po ciezkich ciagach, 115 siadow( z rozgrzewkowymi). W sumie 8,5 tony ciezaru przerzucone. W 40 minut. Masakra...

Wyszedlem z treningu zajechany jak kon po westernie. Bylo mi niedobrze. Zwykle jak mam trening wieczorem to o 17:00 jem porzadny posilek. Dzis zjadlem tylko serek wiejski z truskawkami i kilkoma orzechami wloskimi. Bez szalu. W domu tabs kofeiny (200mg) i cytrulina (4g). Takze to przyczynilo sie do odczuc potreningowych.
Ale juz jest ok. Spadam do lozka, rano do roboty. Jutro DNT, odpoczne ciut :).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ja ostatnio po jednym ćwiczeniu odpadłem, przysiady z regresami. Po 40 powtórzeniach myślałem, że zejdę na zawał.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
Ale Ty pewnie zaatakowales z gornego pulapu jakies 170kg i od tego regresowales.
To sie nie dziwie :).
Jest taki typek Mateusz Szymaniak, ma kanal na YT Squats & Milk. Swoja droga polecam.
Zrobil 45 powtorzen ze 100kg i odpadl. A tez ciezko siada, wtedy 150 w seriach roboczych fronty z pauza.

Jak pisal Kebul siady bola.
Dlatego uwazam je za najlepsze cwiczenie i gdybym mial robic tylko jedno jedyne, wlasnie siady bym wybral. Niektorzy twierdza, ze MC rozwija wiecej miesni i jest najlepszym cwiczeniem.
Moim zdaniem nie, MC jest bardso funkcjonalny i dobra technika pomoze w codziennym funkcjonowaniu. Z drugiej strony siad jest funkcjonalny tak samo, jesli nie bardziej.

Dzis po przysiadach moze sumo pocwicze? Nie robilem jeszcze przymiarki pod ten ciag. A w pracy podnosze ciezkie rzeczy wlasnie z pozycji sumo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 117 Napisanych postów 994 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21862
- Przysiad tylny high bar
4x7x90
Niby zaliczylem, a jestwm niezadowolony. Za mocno mnie gielo w dol, troche sie ratowalem wsuwaniem bioder pod sztange, ale i tak bez szalu. Plynnosc siadania tez zostawia wiele do zyczenia. W zwiazku z tym te dziewiecdziesiatki do ponownego zaliczenia.
Swoja droga irytujace jest, ze nogi mnie podnosza, lecz lece w przod. Wina slabych czworek niby. Jednak czworki robia robote, wiec gdzie lezy problem?

- Front squat
4x5x75
Mialo byc 4x7. W pierwszej serii ciezar mnie zgniotl i zostalo na 5 powtorzen. Chociaz w kolejnych seriach lepiej to wygladalo i moglem na 7 powtorzen probowac.
Spokojnie - co sie odwlecze... :).

- Siady laczone
Tylny high bar + front obciazenie 60kg
5x5+5
Fajne aeroby na koniec :D. Tylny a po nim front z krotkimi przerwami.

- Brzuszki 8kg + przenoszenie hantli na boki 8kg + glute ham bridge 20kg
4x10+4x8 na strone +4x10
Co tu pisac, zrobione. Jedyne co to na hip thurst musze sie przerzucic.

- OHS
5x20/5x30/5x40
Na mile zakonczenie. Udalo mi sie pierwszy raz uratowac ohs'a. Gibnelo mnie w przod i normalnie byloby po zawodach, ale znowu biodra pod sztange i rece bardziej za siebie, zeby srodek ciezkoci wrocil gdzie powinien. I udalo sie.

4x7x90 do poprawy tak jak pisalem. Az do zalizenia, ktore mnie usatysfakcjonuje. Poprawa plynnosci i praca nad zginaniem tulowia. Poza tym ok.
Nastepny trening jutro.

A takie cudo wpadlo dzis na sniadanie:





Omlet - 4 jaja, orzechy wloskie, rodzynki, platki owsiane
Polewa - mleko, wpc biala czekolada
Dekoracja - nektarynki, borowki, truskawki.

Niebo w gebie :).



Zmieniony przez - xtras2001 w dniu 2017-08-01 09:25:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
xtras2001

- Przysiad tylny high bar
4x7x90
Niby zaliczylem, a jestwm niezadowolony. Za mocno mnie gielo w dol, troche sie ratowalem wsuwaniem bioder pod sztange, ale i tak bez szalu. Plynnosc siadania tez zostawia wiele do zyczenia. W zwiazku z tym te dziewiecdziesiatki do ponownego zaliczenia.
Swoja droga irytujace jest, ze nogi mnie podnosza, lecz lece w przod. Wina slabych czworek niby. Jednak czworki robia robote, wiec gdzie lezy problem?



Zmieniony przez - xtras2001 w dniu 2017-08-01 09:25:19

jak gnie to znaczy brzuszek slaby ! tez tak mialem ... smialem sie jak mi to mówili , kolko z kolan 5 x 5 codziennie , zobaczysz ze dziala !
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 272 Napisanych postów 3943 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80255
tak jak kebul napisał brzuch+ ewentualnie poślad zawodzą

a omlet - cudo
1

Dziennik treningowy:
https://www.sfd.pl/DT__Qitr-t1124453-s14.html

Zapraszam

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Trening na masę - problem z doborem.

Następny temat

Trening interwałowy

WHEY premium