SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]Redukcja z jednoczesnym wzrostem masy mięśniowej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12907

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
kacper-24
Nic o tobie nie wiem ale tak na szybko to mogę Ci doradzić zwiększenie treningów (dołożenie interwałów lub bardziej intensywne treningi) no i rozkład makroelementów bardzo ważny. Zetnij węglowodany do 2g na kg masy ciała, tłuszczy do 0,6-0,8g na kg masy ciała i białko w okolicy 2,5g na kg masy ciała. Kalorykę i tak masz bardzo niską, więc lepiej już nie obcinaj ;)


Kacper zainspirowała mnie Twoja redukcja
Jednak mam pytanie odnośnie tego co tu napisałeś.

Ważę 75 kg - według tego co napisałeś obliczyłem sobie to tak:
2,5 g x 75 = 187,5 g białka
0,8 x 75 = 60 g tłuszczy
2 x 75 = 150 g węgli

NATOMIAST: Aktualnie jestem na redukcji i mam podcięte ok 300 kcal z węgli, ale i tak mi ich zostaje ok 280g do zjedzenia.
Moje zapotrzebowanie to 2750 kcal, a podzielone na bilansie zerowym mam tak 140 białko, węgle 340, tłuszcze 90 - tak mi radzali do tej pory użytkownicy forum.

Przy Twoich obliczeniach wyszło by mi tylko około 1850 kcal, czy to nie za dużo podcięcie 900 KCAL? To nie będzie dla mnie głodówka?????


PS. Sorry jeśli coś głupiego napisałem, ale jestem beginner
Jaka kolwiek dieta dopiero od stycznia tego roku u mnie.


Zmieniony przez - ernie1234 w dniu 2016-05-20 22:48:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 132 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5976
To miało być w okolicach tego bilansu i dla 2000 kcal jak dla kolegi który się o to pytał i radziłem poniżej 2000 nie schodzić ;) 1850 kcal to zdecydowanie za mało. Nie wiem ile ćwiczysz, jak intensywnie, jaką masz zawartość tłuszczu w organizmie, ile chcesz zrzucić, w jakim okresie i.t.d. Jeżeli dobrze wyliczyłeś zapotrzebowanie to moim zdaniem od 2350 kcal mógłbyś zacząć redukcje. Białka w okolicach 2,5g na kg ciała (byle nie przekraczać 3,0g na kg/c), tłuszczy 0,8-1,2, reszta węgli czyli w twoim wypadku około 2,2-2,5g. Ja osobiście wole przesadzić z tłuszczami niż z węglami w diecie redukcyjnej ale to zależy od osoby. Tłuszcze i węgle to energia, białko budulec. Nadmiar białka i tak przerobisz na energie, a w skrócie nie będziesz odczuwać głodu i zachowasz mięśnie. Ogólnie na twoim miejscu podniósł bym sporo białka na rzecz węgli ale to również zależy od twoich treningów i co robisz poza treningami (jaka praca itd).
1

Kacper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 132 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5976
Kędzior
Kacper ale poleciałeś, super:)
ja stoje w miejscu niemoge zejsc ponizej 91kg ;/


Dzięki :) nie powiem, pot po du.ie leciał ale było warto ;)
Może powinieneś już lekko ściąć kalorykę? Musi ruszyć ;)

Kacper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 79 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1583
Zobaczę jeszcze przyszły tydzień, jak się nic nie ruszy to będę musiał przyciąć. Druga sprawa to treningu też nie mogę zrobić do upadłego bo po treningu idę do pracy a pracę mam fizyczną więc jakieś siły trzeba jeszcze mieć hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 544 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 6789
Dzięki!!! Przeanalizuję co napisałeś !
Moja praca to siedzący tryb. Treningi 2 lub 3x fbw tygodniowo, rower 25 km ze dwa razy w tygodniu.
Treningi trwają od godziny do 1,5h.
Dzięki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 132 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5976
To moim zdaniem możesz zacząć nawet od 2300 kcal w dni treningowe, a 2200 kcal w dni nietreningowe. W czasie kiedy jeździsz rowerem podbij sobie węglowodany na rzecz białka, a podczas treningów siłowych odwrotnie ;) Podejrzewam, że przy takiej wadze chcesz stracić tylko parę kilogramów tłuszczu, więc dlatego taką kalorykę zaproponowałem ;) Jak masz zamiar redukować dłużej niż 2 czy 3 miesiące to zacznij od wyższej kaloryki bo później nie będziesz miał z czego obcinać kcal w razie przestoju. Te proporcje makroskładników to tak przykładowo i mniej więcej (dokładnie nie liczyłem ale proporcje powinny się zgadzać), zmieniaj w razie potrzeby. Jak będziesz czuć niemoc to podbij węglowodany lub tłuszcze na rzecz białka ale szczerze nie powinno tak się stać. Ja przy nawet niższej kaloryczności trenowałem 7 dni w tygodniu i to na prawdę mocno przeładowanymi treningami (możesz poczytać na początku w tym blogu) i czułem zmęczenie ale nie tak duże żeby nie wykonać treningu. Powodzenia! :)
1

Kacper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 132 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5976
Kędzior
Zobaczę jeszcze przyszły tydzień, jak się nic nie ruszy to będę musiał przyciąć. Druga sprawa to treningu też nie mogę zrobić do upadłego bo po treningu idę do pracy a pracę mam fizyczną więc jakieś siły trzeba jeszcze mieć hehe


No w pracy też energii potrzebujesz, więc lepiej nie przesadzać za bardzo z cięciem. Co do wagi to może stać w miejscu, ponieważ po pierwsze, na pewno nabrałeś ciut wody w mięśnie, a po drugie, niedawno zacząłeś ćwiczyć, więc rekompozycja ciała jak najbardziej. Mierz obwody i zawartość tkanki tłuszczowej. To da Ci wgląd jak idzie redukcja ;)

Kacper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 132 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5976
Odniosę się jeszcze do swego rodzaju "eksperymentu". Na tym forum i nie tylko można było przeczytać informacje, że nie da się robić masy mięśniowej podczas redukcji (deficytu kalorycznego) co mnie bardzo zdziwiło, ponieważ w dawnych latach zawsze robiłem mini cykl redukcji, podczas którego zawsze przychodziło mniej lub więcej masy mięśniowej. Oczywiście po dłuższej przerwie lub na początku zmagań ze złomem, co wiadome ze zgromadzoną energią (nadwyżką tłuszczu w organizmie). Jak widać da się i to z całkiem niezłym rezultatem. Na moim przykładzie, przez pierwsze dwa miesiące sporego deficytu kalorycznego (około 1000 kcal) przybywało masy mięśniowej jak na nadwyżce kalorycznej u początkującego. Mogło być w tym trochę nabranej wody ale nie takie wartości (opisane wcześniej przy porównywaniu) jakie wchodziły co miesiąc. W trzeci miesiąc przyrost masy mięśniowej znacznie zmalał, lecz i tak był na dobrym poziomie, ponad kilogram. Siła znacznie wzrosła, a z wody i powietrza to się nie bierze ;) Każdemu początkującemu jak i osobie po dłuższej przerwie, jeżeli ma dylemat, redukcja czy masa... Radzę redukować przez parę miesięcy i jednocześnie cieszyć się przyrostem masy mięśniowej :) Nie wiem czy w 100% wykorzystałem ten "efekt początkującego" ale dłuższa redukcja w tym momencie nie jest mi potrzebna, lecz możliwe, że można byłoby to jeszcze przeciągnąć.

Chciałbym jeszcze odnieść się do diet i pytań początkujących jaki bilans makroelementów byłby najlepszy. Moim zdaniem, bez wnikliwych informacji nie da się doradzić i dokładnie określić jaki bilans byłby odpowiedni dla danej osoby, choć bardzo by się chciało. Jest bardzo dużo czynników odpowiadających za przyswajanie składników przez organizm. Z obserwacji, jakiegoś doświadczenia i nabytej wiedzy zauważyłem, że lwia część zależy od genotypu. Dużo osób twierdzi, że nie ma znaczenia dla diety czy ktoś jest endo, mezo, ekto. Niestety również nie mogę się z tym zgodzić. W dzisiejszych czasach (dla zwykłego śmiertelnika ;) ) przewagą w diecie, chcąc nie chcąc są węglowodany, dodawane do większości wyrobów. Wracając do genotypu w przykładzie węglowodanów. Jeżeli u danej osoby dziadek (babcia), pradziadek (prababcia) itd. przewagę w diecie miały wyroby zbożowe, warzywa, owoce, wyroby cukiernicze itp. to zapewne organizm owej osoby będzie bardzo dobrze przerabiał ten makroskładnik i zapewne należy bardziej do ektomorfików. Jeżeli w diecie dziadków, pra... itd. przewagą w diecie były mięsa, ryby itd. to zapewne u tej osoby węglowodany nie są zbyt dobrze przyswajane i należy bardziej do endomorfików. Mezo nie ma co opisywać bo to ideał ;D . Co za tym idzie dla jednego dieta z wysoką zawartością węgli będzie odpowiednia, a dla drugiego wręcz przeciwnie ale za to dla jednego nadmiar białka i tłuszczy będzie odpowiedni, a dla drugiego niekoniecznie. Oczywiście to tylko przykłady z lekko przymrużonym okiem ale mniej więcej w ten sposób chciałem doradzić, żeby każdy sam badał swój organizm i określał jakie makro będzie dla niego najlepsze. Pomoc od kogoś może być przykładowa, lecz nie u każdego będzie przynosiła dobre rezultaty. Każdy jest inny i najważniejsze poznać swój organizm. Reszta jakoś pójdzie ;) Może przydadzą się te wypociny czytającym początkującym ;) Powodzenia :)
1

Kacper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 132 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5976
Przerwę w treningu siłowym utrzymam do końca maja. Jak na razie jadę na 2300 kcal i do końca przerwy będę zwiększał do 2600 kcal. Tą kaloryką mam zamiar zacząć masowanie jako baza. Teoretycznie z lekką nadwyżką będę potrzebować 2900-3000 kcal i przez pierwszy miesiąc masy właśnie do tego poziomu kaloryki będę dążył. Okaże się w trakcie, ponieważ niedoczynność na bank da o sobie znać i ta kaloryka może być za duża. Miesiąc na badanie odpowiedniej kaloryki i bilansu makro powinien starczyć. Co do przerwy w treningach chyba lepiej trafić nie mogłem, ponieważ pogoda jest przednia i relaks na słońcu jak najbardziej odpowiedni ;)

Kacper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 132 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5976
Dieta podczas przerwy w treningu siłowym; waga stoi mniej więcej w miejscu.


Kacper

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wątpliwość

Następny temat

Ocena planu upper lower

WHEY premium