SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Kędzior, 30 lat mineło...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3597

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 79 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1583
Witam
postanowiłem założyć "blog" chociaż traktuje to bardziej jako temat informacyjny;)
O mnie
Niedawno wskoczyło mi 30lat i 101kg na wadze postanowiłem się obudzić i zadbać o formę.
Pracuję fizycznie
Kiedyś ćwiczyłem regularnie przez ok 1,5roku ale to było bardzo dawno.

Wymiary:
Wiek:30lat
Wzrost:177cm
Współczynnik BF:25%
Waga:93kg
Obwód w pasie:103cm
Obwód uda:61cm
Obwód klatki:102cm
Obwód bicepsa: L37cm/P40cm
Obwód przedramienia:L31cm/P32cm
Obwód łydki:42cm

Zdjęcia:
13,04








Dieta
Pierwszym moim krokiem do poprawienie formy było udanie się do dietetyk.
Po zrobieniu pomiarów Pani zaleciła diete na 2200kcal
start diety 15,03,2016r ma trwać przez 3 miesiące
Dieta jest ułożona na 30dni i podzielona na 5 posiłków

Przykładowy dzień diety:


po 3tyg diety waga 94kg
(zrzuciłem 4,4kg tłuszczu i 2,5kg mieśni)

Dietetyk kazała dodać ok50g mięsa do głównego posiłku żebym tracił jak najmniej mięśni

Trening:
jako że samopoczucie poprawiło mi się już na samej diecie postanowiłem zacząć trening na siłowni żeby efekty były jeszcze lepsze.

Pierwsze treningi były bez planu poprostu misją było rozruszanie się

Dzisiaj 15,04

ćwiczyłem już planem z tematu pierwszy rok treningów, czyli:

Przysiad na suwnicy 5x12
Wyciskanie sztangi leżąc na suwnicy 5x12
Martwy ciąg 5x12
Wiosłowanie 5x12
obciążenia nie będę pisał ponieważ nie ma się czym pochwalić
trening zajął mi ok 45min




Zmieniony przez - Kędzior w dniu 2016-04-15 10:35:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 77 Napisanych postów 2109 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 140250
Dosc kontrowersyjny rozklad BTW wybrany przez Twojego dietetyka, tak samo ilosc kalorii. Jestem ciekawy efektow wspolpracy z takim dietetykiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 79 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1583
przy układaniu diety nie było mowy o tym że zacznę chodzić na siłownie.
może dlatego taka dieta

26.04 ide na kontrole zobaczymy jaki będzie efekt


Zmieniony przez - Kędzior w dniu 2016-04-15 10:44:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6182
Kalorii za mało na start. Może początkowo ruszy ale później będzie zastoj z którym nie będziesz wiedział co zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 79 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1583
jeśli na kontroli będzie słaby wynik poproszę o zmianę diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 77 Napisanych postów 2109 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 140250
Daruj sobie wydawanie kasy u takiego dietetyka, bo bedziesz chodzil i chodzil. Poczytaj w podwieszonych tematach podstawy zywienia, przesledz kilka dziennikow i wyciagniesz wnioski dla siebie. Niektorzy uzytkownicy maja bardzo fajne dzienniki i jest tam sporo cennych wskazowek co do zywienia i treningow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 79 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1583
Zobaczę co będzie na wizycie kontrolnej,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Białko do 180g bym podniósł, tłuszcze 80-100, reszta węgle

Jak dietetyk nie wprowadzi zmian po konsultacji to udaj się do jakiegoś ogarniętego trenera.

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 132 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5976
Jest to dieta podparta na węglowodanach na której również waga idzie w dół w szczególności, że nie ćwiczyłeś siłowo (również takiej używałem i to z całkiem dobrym skutkiem) lecz jak zacząłeś ćwiczyć siłowo to obetnij sporo z węgli i dołóż do białka. Przez dodane ćwiczenia siłowe zwiększy ci się zapotrzebowanie kaloryczne, więc dołóż minimum 400 kcal szczególnie jak pracujesz fizycznie. Na początku waga będzie szła w zastraszającym tempie na tak małej kaloryczności ale później będziesz mieć problem z efektem "jojo", a metabolizm powoli będzie spadał do tego stopnia, że może dopaść cię stagnacja. Jak dołożyłeś ćwiczenia to najlepiej skontaktuj się z dietetykiem i poinformuj go o tym. Miałem podobne wymiary do Ciebie zanim zacząłem dietę i ćwiczenia dlatego piszę ;p


Zmieniony przez - kacper-24 w dniu 2016-04-15 16:17:48

Kacper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 79 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1583
Kacper-24
masz racje waga poleciała w dół i to bardzo sam się zdziwiłem że tak szybko spadło.



Czy pomógł by mi ktoś obliczyć jakie mam zapotrzebowanie na kalorie?
za 2tg ide na wizyte kontrolną chciałbym sobie to wszystko obliczyć żeby powiedzieć dietetyk żeby mi ułożyła inna diete taka jak doradzacie, tylko chcialbym znac moje zapotrzebowanie na kalorie



Zmieniony przez - Kędzior w dniu 2016-04-16 09:05:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 79 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1583
Dzisiejsza dieta.





Zmieniony przez - Kędzior w dniu 2016-04-16 09:36:24
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening w domu,crossfit

Następny temat

ppl 6 x w tygodniu

WHEY premium