SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

**SKRÓCONY PLAN FBW DLA KAŻDEGO ŚWIEŻAKA!!!! TYLKO TU!**

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 239
Witam. Zacznę od tego że podoba mi się koncepcja planu Antosia. Nie mniej jednak miałbym parę pytań, może jednak zanim do nich przejdę opiszę krótko swoją sytuację. Jestem początkującym, ćwiczę od sierpnia, niestety cały wrzesień miałem przerwę (szkoła, choroba), w październiku wznowiłem ćwiczenia i trwa to do teraz. Ćwiczyłem wg planu Traktora (tego podanego jako pierwszy w 1szym poście) tyle że z małymi zastrzeżeniami: do każdej sesji dodawałem na przemian łydki/brzuch (ćwiczę 3x tyg.) i w październiku totalnie odpuściłem drążek (póki pogoda ćwiczyłem na polu, od października ćwiczę w domu, gdzie co prawda mam drążek, ale jest na tyle szeroki że nadaje się jedynie na podchwyt). Co do drążka to jestem żywym przykładem początkującego podanym przez Antosia-ledwo 1 pełne powtórzenie (podchwyt), na dodatek wykonywane głównie z udziałem rąk. Co do ilości powtórzeń i serii jakie sobie obrałem to wyglądały one następująco: 1s-ciężar ciała/gryf [rozgrzewka], 1s-jakiś ciężar, 1s większy ciężar; wszystko przy ilości powtórzeń 12-15; progresja w miarę z treningu na trening. To po krótce tyle, teraz miałbym mianowicie parę pytań do Was:
1. Czy jako początkujący będę mógł stosować ten plan w budowaniu masy?
2. Czy mogę zmienić aktualny plan na ten (czytałem że powinno się co jakiś czas zmieniać plan)?
3. Co do drążka: jakie rozwiązanie proponujecie w moim przypadku (max do 2 powtórzeń podchwytem)?
4. Gdybym podjął się tego planu, zostawić taki podział serii i powtórzeń czy dodać 1 serię więcej (patrząc na mój aktualny plan robie 2 serie z ciężarem, tu jest mowa o 3,4)?
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
1. TAK na start jak najbardziej , a głównym czynnikiem będzie tutaj odpowiednie żywienie .
2. Nic nie zmieniaj , tylko dokonaj ewentualnych modyfikacji .
3. ćwiczenie " invert row " lub podłóż sobie pod nogi ławeczkę i sobie nimi delikatnie pomagaj i staraj się wyczuć pracę .
4. Na początku " młody sportowiec " potrafi z treningu na trening dokładać ciężary , więc nie żałuj sobie , oczywiście nigdy nie kosztem techniki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 239
Co do tego drążka jeszcze, jak rozłożyć sobie serie i powtórzenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
3 x max , jak dojdziesz do 3 x 12 dodaj ciężaru , choć za nim dojdziesz to program do zmiany będzie

możesz wykonać także nieco bardziej rewolucyjne zmiany jakie pokazał antoś098 w pierwszym poście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1499
A co brzuchem i łydkami ? Kiedy je ćwiczyć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"A co brzuchem i łydkami ? Kiedy je ćwiczyć ? "

na przemian , poniedziałek - brzuch środa - łydki itd .....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 496
teraz pytanie 1:
"Wiosłowanie w Opadzie" mógłby ktoś powiedzieć jak to wykonywać? podchwytem/nachwytem do klatki i czy na prostyvh nogach czy ugietych?

pytanie 2:
Podciąganie na drążku: podchwytem/nachwytem/szerokim chwytem czy jak?
mógłby ktoś podpowiedzieć?

pytanie 3: a i pytanie czy mógłbym co 2 trening zamiast RDL robić unoszenie tułowia z opadu?

pytanie 4: ile czasu ten trening robić jeżeli trenuje 3x w tyg.(chodzi o ilość tygodni)?

poleca ktoś po tym treningu jakiś lepszy, dający wiecej efektów trening na mase?;d

z góry dzięki za odpowiedzi :)

Zmieniony przez - kyrtap w dniu 2012-11-12 19:21:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
"teraz pytanie 1:
"Wiosłowanie w Opadzie" mógłby ktoś powiedzieć jak to wykonywać? podchwytem/nachwytem do klatki i czy na prostyvh nogach czy ugietych? "

wiosłowanie nad chwytem , nogi lekko ugięte , utrzymanie naturalnej krzywizny kręgosłupa , czyli d.u.p.s.k.o wypięte , ściągasz mocno łopatki do siebie , nie machasz tylko wiosłujesz , popatrz w atlasie jak to wygląda .

"i pytanie 2:
Podciąganie na drążku: podchwytem/nachwytem/szerokim chwytem czy jak?
mógłby ktoś podpowiedzieć? "

Tutaj proponuję chwyt który jest dla ciebie najlżejszy , pewnie będzie to podchwyt .

"a i pytanie czy mógłbym co 2 trening zamiast RDL robić unoszenie tułowia z opadu? "

tak mógłbyś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 496
dzięki, więc teraz pozostaje tylko ostro trenować i dalej czekam na odp na pytanie 4: (ile czasu ten trening robić jeżeli trenuje 3x w tyg.(chodzi o ilość tygodni)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
kyrtap

4-6 tygodnie , w zupełności wystarczy .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący problem.

Następny temat

Plan treningowy na rzeźbę do oceny + pyt. o suple

WHEY premium