SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

**SKRÓCONY PLAN FBW DLA KAŻDEGO ŚWIEŻAKA!!!! TYLKO TU!**

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Widzę że rozkręcacie Panowie ten dział.

Tak trzymać

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W zasadzie IMO zamiast RDLa można dać uginanie nóg - wtedy trochę prostowniki odpoczną przed wiosłem

Zmieniony przez - Krzyh93 w dniu 2012-11-04 14:00:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 406
Lepiej na zupełny początek ACT (stąd by georgu https://www.sfd.pl/[art]_ACT,_czyli_trening_dla_początkujących_by_georgu!-t350762.html) czy jednak podane tutaj ćwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Jeśli uważasz że ćwiczenia złożone na wolnym ciężarze będę dla ciebie za dużym wyzwaniem na start , może być ACT 4 tygodnie, jednak nie każdy ma możliwość wykonania tego treningu w naszych krajowych warunkach .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Krzyh93
W zasadzie IMO zamiast RDLa można dać uginanie nóg - wtedy trochę prostowniki odpoczną przed wiosłem

Zmieniony przez - Krzyh93 w dniu 2012-11-04 14:00:12


To zupełnie inne ćwiczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Hubert81

oczywiście że zupełnie inne ćwiczenie , ale wcale w programie dla osoby początkującej to RDL nie musi się znajdować ( większość z startu umieszcza tam MC gdyż uważa że to to samo ) a RDL wydaję im się kosmicznie trudne , bardziej skłaniam się ku "unoszeniu tułowia z opadu " albo coś co bardziej wyizoluję dwójki jak żuraw czy uginanie

W dzisiejszym świecie większość młodzieży posiada wady , są niedożywieni , słabi ( na W-F ) już nie spotkasz boksu , egzaminów na drążku itd .... w piaskownicy się nie bawią więc o ZAPASACH 6-8 latków też niestety trzeba zapomnieć

pozdrawiam

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-11-05 08:24:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Czemu używasz, jak Antoś "ę" na końcu czasowników w trzeciej osobie?

Ćwiczenie zginające staw kolanowy nie może być substytutem ćwiczenia prostującego staw biodrowy,. Tyle chciałem napisac i dyskusja jest tutaj zbędna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
nie miałem na celu zaczynać dyskusji , jednak sam polecam często w tym programie zamiast RDL , unoszenie tułowia lub zuraw/uginanie , i nie chodzi o zamiennik , tylko uważam w wielu wypadkach to ćwiczenie za zbędne .

"Czemu używasz, jak Antoś "ę" na końcu czasowników w trzeciej osobie? "

nie wiem , tak jestem nauczony ( jak byłem mały gubiłem) więc może fanatycznie je wszędzie umieszczam , a co lekturę z ortografii na dziś dostałem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ja generalnie jestem przeciwnikiem umieszczania MC w planach dla początkujących (takich na samym starcie po jakimś rozruchowym ACT). Dopiero po opanowaniu przysiadu jest sens nauki mc, która wtedy idzie bardzo łatwo a ćwiczący startuje już z przyzwoitego pułapu siłowego i z w miarę wyuczona koordynacja ruchową.

Natomiast jeżeli chodzi o pisownię to zawsze się czepiam
Mam to po matce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Niestety dopiero dochodzę do własnego punktu widzenia , i własnych koncepcji treningowych , i na ten moment także mogę powiedzieć że MC w planach dla początkujących jest zbędne , a dlaczego j/w .

1. osoby startujące stawiają na ciężar .
2. brak techniki , w większości wypadkach ciągną garbem . ( nieraz to okrutnie wygląda , że mi tętno podskakuję )
3. przyznaję jeszcze do tego w 5x5 , 5 powtórzeń , dość sporym ciężarem , podciągnięte garbem może zakończyć jego karierę której jeszcze zaczął .
4. Liczne wady postawy , większość osób dążąc do kaloryfera , stworzyło parabole , gdyż prostownik max zaniedbany i ich wygina , do tego jeśli jest wada wrodzona to już tragedia .

pozdrawiam i miłego dnia życzę szczerze nie mam już chyba chęci i sił i czasu i nerwów na poprawę ortografii

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-11-05 08:52:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący problem.

Następny temat

Plan treningowy na rzeźbę do oceny + pyt. o suple

WHEY premium