SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

### FAQ : UGINANIE STOJAC / "NA BICEPS" ###

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 19194

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
"Wlaczenie do pracy ramiennych i ramienno promieniowych daje wieksze pobudzenie bicepsa."

Nie zgadzanm się Ilekroć ćwiczę na łamanej - mam straszne zakwasy na ram-pro, aż łapią go skurcze - natomiast zero na bicu. Sztanga prosta daje zakwasy na bicu, a ram-pro tylko lekko zmęczony. Ludzkie ciało jest tak skonstruowane, że dodatkowe mięśnie włączają się właśnie po to by daną część "odciążyć" co niekorzystnie odbija się na pracy bicepsów.

"Nie ma czegos takiego jak cwiczenia wydluzajace.
Mozesz robic stretching a sciegna i tak wyznacza dlugosc napietego miesnia.

Oczywiscie ktos kiedys tak napisal w gazecie, niezly lol byl z redaktora... "

Skoro mięsień nie podlega skracaniu lub wydłużaniu - to ćwiczenia rozciągające są bezsensem


Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2006-12-18 18:06:26

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Dzikafaza:

na biceps 2 cwiczenia wystarcza po 3 serie czy lepiej 3 cwiczenia po 3 serie czy moze 3 cwiczenia po 2 serie... a jak jestz tricepsem?

NIE BAW SIE W TOTOLOTKI... 2 CWICZENIA WYSTARCZA , ZALEZY TEZ JAKIE ALE OGOLNIE STYKNIE. DOBRZE JESLI SIE ROZNIA KATEM OBROTU NADGARSTKA.
ILOSC SERII ZALEZY OD INTENSYWNOSCI KAZDEJ Z SERII.
JESLI SA BARDZO LEKKIE TO I 100 DASZ RADE ZROBIC.
JESLI DO ZALAMANIA MIESNIOWEGO TO 1 MOZE SIE OKAZC ZA CIEZKA, ZALEZY OD STOPNIA WYTRENOWANIA.
KOMBINUJ ZE STOPNIOWYM ZWIEKSZANIEM INTENSYWNOSC Z TRENINGU NA TRENING ZACHOWYJAC STALA LICZBE SERII ...

PS: TO PYTANIE ZGODNIE Z WYTYCZNYMI POSTU ORYGINALNEGO TRZEBA BYLO ZADAC TU: https://www.sfd.pl/temat304809/



krzych666




Nie zgadzanm się Ilekroć ćwiczę na łamanej - mam straszne zakwasy na ram-pro, aż łapią go skurcze - natomiast zero na bicu.

NIE PISALEM NIC CO SUGEROWALOBY ZE BEDZIE INACZEJ, ZLE MNIE ZROZUMIALES. JA SAM POLEGAM NA PROSTEJ SZTANDZE.

Sztanga prosta daje zakwasy na bicu, a ram-pro tylko lekko zmęczony.

W SUMIE NALEZALOBY TEZ DODAC JAKIES CWICZENIE NA RAM - PRO...
WYDAJE MI SIE JEDNAK ZE MOWISZ O MODLITEWNIKU, BO TE ROZNICE MIEDZY PROSTA A LAMANA NIE SA AZ TAK WIELKIE NA STOJACO... NA MODLITEWNIKU DODATKOWO ROZSZERZASZ LOKCIE A NA PROSTEJ TRZYMASZ JE WASKO, JUZ PREDZEJ DLONIE ROZSZERZYSZ..

Ludzkie ciało jest tak skonstruowane, że dodatkowe mięśnie włączają się właśnie po to by daną część "odciążyć" co niekorzystnie odbija się na pracy bicepsów.

NIE, WLASNIE JESLI PROBUJESZ WYDAC MENTALNIE ROZKAZ WYLACZENIA SIE Z PRACY RAMIENNYM TO BICEPSY TEZ SIE SLABIEJ SKURCZA.

MOZESZ NARZUCIC MIESNIOM TYLKO ROZNE ZADANIA, ZMIENIC CWICZENIE A RESZTA MACHINY ZADZIALA SAMA.

PRZYKLADOWO: NIE NAPNIESZ KLATY TAK MOCNO W ROZPIETKACH JAK W WIELOSTAWOWYM WYCISKANIU. CIALO BRONI SIE PRZED MOCNYM POBUDZENIEM POJEDYNCZYCH MIESNI, SZCZEGOLNIE JESLI SA TO CWICZENIA OTWARTEGO LANCUCHA KINETYCZNEGO.

ZGADUJE TEZ ZE TWOJE OBSERWACJE BIORA SIE Z TEGO ZE BICEPS OBRACA NADGARSTKIEM (SUPINACJA). NA SZTANDZE LAMANEJ ZAS NIEKTORZY WYLACZAJA TE FUNKCJE ABY NIE OBRACAC GRYFU W DLONIACH, SZCZEGOLNIE NA STOJACO NA SAMYM DOLE. NA DLONIACH CZUC WIEKSZY NACISK NA OBSZAR MIEDZY PALCEM WSKAZUJACYM A KCIUKIEM. WLASNIE W TYM MIEJSCU SKAZUJESZ RAMIENO-PROMIENIOWE I RAMIENNE NA SAMODZIELNA PRACE.
TO WLASNIE JEST DZIALANIE NIESYNERGISTYCZNE I ROBIENIE "ROZPIETEK Z WYCISKANIA" W "SWIECIE UGINANIA RAMION".


CO CIEKAWE; NAWET PRZY UGINANIU MLOTKOWYM MASZ WIEKSZE ZAANGAZOWANIE BICEPSA BO SIE NIE POWSTRZYMUJESZ PRZED OBRACANIEM, ONO SAMO SIE NIE POJAWIA WIEC NIE MA POWSTRZYMANIA SIE..



Skoro mięsień nie podlega skracaniu lub wydłużaniu - to ćwiczenia rozciągające są bezsensem

JASNE ZE MIESIEN PODLEGA ROZCIAGANIU. DLACZEGO WYBRALES TAKI ARGUMENT KTORY SUGERUJE ZE NIE MAM NAJPROSTSZEJ Z PROSTYCH WIEDZY O MIESNIACH?
TO CHYBA JASNE ZE CHODZI O CO INNEGO???
A OTO O CO CHODZI:

ZALOZMY ZE KTOS MA 2 RAZY ZA KROTKI BICEPS, I BRZYDKO TO WYGLADA.
SZUKA WIEC CWICZEN NA WYDLUZENIE GO.
AMPLITUDA SKURCZU/ROZCIAGANIA WYNOSI U NIEGO TYLE SAMO CO U KOGOS TEGO SAMEGO WZROSTU , GIBKOSCI I .. TAKIM SAMYM SZKIELECIE.

ROZNIA SIE TYLKO DLUGOSIA BRZUSCA.

W POZIE POKAZUJACEJ BICEPS WIDOCZNE JEST SCIEGNO O PARE CM ZA DLUGIE.
JAK SADZISZ JAKIE CWICZENIE TO MA ZMIENIC?
POMOC MOZE JEDYNIE OPERACJA.

DLUGOSC KOSCI MINUS DLUGOSC SCIEGIEN WYZNACZA DLUGOSC BRZUSCA MIESNIA.

GIBKOSC MIESNIA MOZESZ POWIEKSZYC ROBIAC STRETCHING, JEDNAK NIE WPLYNIE TO NA GRANICE W JAKICH MIESIEN SIE ZNAJDUJE.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
A co wyznacza długość ścięgna od przyczepu do brzuśca ?
Rozciąganie do szpagatu rozciąga zdaje się również ścięgna, a skoro zmienia się długość ścięgien, to musi się zmienić i kształt mięśnia - determinowany przez w/w ścięgna.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 581 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
Wodyn nie robię wymówek, po prostu narazie chcę się pomęczyć krzywikiem a później wrócę przy bicach do prostego gryfu żeby bardziej wyrobić zewnętrzną część bica.

od dzisiaj będę używał słów mijam się z prawdą zamiast kłamałem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Sciegna sa rozciagane ale tylko na bardzo krotko.

Wyobraz sobie sciegna Achillesa: sily rozciagajace dzialaja tam po kilka godzin dziennie. Sa to dosc powazne sily. Czy to sciegno sie wydluza?
Moze z 1mm i powraca zaraz do stanu poczatkowego. Organizm zazwyczaj odpowiada czyms przeciwnym wiec na pewno nie pozwoli sciegnu sie wtdluzyc na stale. adaptacja bedzie polegala na zapobieganiu wydluzaniu sciegna by uniknac zerwania (patrz: cialka Golgiego).

Nachalne przeciazanie go silami rozciagajacymi (bo niby jakimi innymi?) powoduje w koncu stany zapalne i zerwanie. Po zrosnieciu moze i jest nieco dluzsze, ale to i tak g***o znaczy bo skala wydluzenia jest znikoma..
Poza tym wieksza podatnosc na kontuzje...

Jak chcesz sie rozciagnac do szpagatu to wiedz ze to miesnie sie rozciagaja. Sciegna sa jak jak ze stali w porownianiu do wyluzowanych miesni.



Jeszcze jeden zasadniczy blad w podanym przykladzie ...

Jesli juz w przecudowny sposob wydluzysz sciegna bicepsa... to aby nie bylo luzu.. sam biceps sie przykurczy... A chcielismy go wydluzyc przeciez..


Dark;

Praca nad proporcjami zewn/wewn strona bica to tak zmudny proces ze az nieistotny. Ja pare lat na tym stracilem. nie widze roznicy. Biceps urosnie "jak mu sie podoba".

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-12-18 19:30:58

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 581 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6764
a ja kiedyś zerwałem achillesa i bolało jak ...... taki mały offtop

od dzisiaj będę używał słów mijam się z prawdą zamiast kłamałem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Niestety WODYN - nie dałeś mi poprawić wypowiedzi i przy próbie wysłania wywaliło, że dupa, a długi art, który naskrobałem poszedł w maliny. Drugi raz nie chce mi się w tej chwili pisać tego samego. Jak znajdę chwilkę to napiszę więcej.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Sorry , ale nie to nie ja tu jestem "winny", hehe

PS: trza bylo skopiowac po odrzuceniu przez forum...

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-12-18 19:50:44

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7997 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 70855
krzychu- następnym razem daj "wstecz" i bedziesz mial arta

Kudowa Zdrój noclegi hotele http://www.kudowazdroj.net 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 212 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1654
jak sie to powinno wlasciwie robic?

lepiej normalnie podchwytem czy zaczynac od mlotkowego, pozniej podchwyt i znowu schodzac konczac na mlotkowym, tj. z supinacja nadgarstka, tak jak jest pokazane w atlasie jak lepiej? oraz czy podnoszac hantelka mozna lekko wymachnac lekko do tylu, zeby szybksci nabrac, wtedy sie duzo latwiej unosi ale to moze nie jest tak efektywne jak normalne, powolne unoszenie podchwytem? aha i czy majac juz hantel na maxymalnej wysokosci przytrzymawanie tam jakies 2 sekundy rozwinei bardziej bice? bo cos tak czytalem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Staż 8 miesiecy efekty mizerne pomocyy

Następny temat

### FAQ : MIESNIE BRZUCHA ###

WHEY premium