SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zwisy na drazku na wzrost

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 447
Witam,

Slyszalem nieraz o mozliwosci poprawienia swojego wzrostu w mlodym wieku poprzez zwisy na drazku, rowniez podobne porady padaly na tym forum.

I teraz moje pytanie - jak technicznie powinno sie owe zwisy wykonywac?
1. Nachwyt czy podchwyt?
2. Jak dlugo zwisac?
3. Jak szeroki chwyt?
4. Czy miesnie plecow i rak powinny byc napiete, czy tez jedynie dlonie maja sciskac drazek a reszta ma zwisac jak worek?
5. Kiedy owe zwisy powinny miec miejsce? W trakcie treningu (miedzy np. cwiczeniami badz seriami), po treningu, ranu , wieczorem?

Z gory dziekuje za pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Do wcześniejszych wypowiedzi ze strony 1. Jak wisiałem to miałem 16,5 roku. Co do hamowania wzrostu przez siłownię to zgadzam się że to bujda. Nawet moja endokrynolog, powiedziała że siłownia pomoga urosnąć i kazała mi ćwiczyć(niestety zapóźno się do niej zgłosiłem, bo moje kości praktycznie już są zrośnięte, ale powiedziała mi że jeszcze pare cm można ze mnie wycisnąć).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Witam

1. Lepiej nachwyt
2. Ile dasz radę, najlepiej w serich po 1min, np. 5x1min na początek
3. Na szerkość barków
4. Mięśnie luxno, to ma być relaks, twe ciało będzie wtedy działać jak wyciąg
5. Jak trenujesz to po treningu około 1min, a tak poza tym to najlepiej codziennie wieczorem.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj...
1

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
a mozna po treningu odrazu np jak hst jade to po nim odrazu takie zwisy robic czy naj lepiej wieczorem bo trening ze zwisami bedzie sie kolidował i czy to pomoze jezeli mam juz 19 lat skonczone, pozdro

Zmieniony przez - basswood w dniu 2005-08-28 11:22:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 447
Dzieki wielkie El Nino za odpowiedz, powiedz mi tylko jeszcze jak Ty sam oceniasz efektywnosc tego typu rozciagania (mam 18 lat, 173 cm, juz nie rosne od pol roku) w celu zwiekszenia wzrostu.
Rozumiem ze powinienem codziennie wisiec. Do jakiego czasu zwisu dazyc docelowo ? 10 min? 30 min? (oczywiscie nie non-stop, ale w seriach). Jaka jest taka zalecana granica aby byl efekt jakis (chociaz 1,2 cm w gore po miesiacu, dwoch) a zeby zarazem nie wisiec na marne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
Jak już nie rośniesz naturalnie, to te zwisy NIC Ci nie pomogą jeśli chodzi o wzrost, ale kręgosłup możesz sopbie trochę wyprostować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1093
Polecacie to komuś kto kończy fazę rośniecia?
Ja mam aktualnie 176 cm wzrostu, za 2 tygodnie 17 lat, przez pół roku urosłem 1 cm. Czy mi to coś pomoże jeżeli będę "wisiał" codziennie?

Pakowacz! Szybko! Duszo!
Lepiej z ch**a zrobić skręta niż z kaczora prezydenta

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
Polecam przede wszystkim ćwiczyć!
Mi przez rok treningów przybyło 2 cm i nie wisiałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
No więć tak.

basswood- Moim zdaniem lepiej jest wisieć wieczorem, aczkolwiek po treningu wystarczyłoby, a nawet powinno się powisieć z 1-2min(tak aby rozciągnąć ciało po treningu)

TTD- Ja jestem zwolennikiem tego ćwiczenia i uważam że ono może wpłynąć na wzrost(jeśli jeszcze nie skończyliśmy definitywnie wzrostu). Ja wiszę już od ponad roku 6 razy w tyg (niedzielę odpuszczam). A do jakiego się powinno dążyć czasu docelowo??Hmmmm...ja zaczynałem od 3min dziennie a teraz robię 10min(w seriach oczywiscie). Powinno się wisieć tyle ile dasz radę i po treningu czuć rozciągnięcie w kręgosłupie. Aha i nie ma co liczyć na wielkie rośnięćie po 1 miesiącu. Trochę to potrwa. Powiem Ci że ja od sierpnia trochę zwiększyłem tempo wzrostu. Nie mogę na 100% zapewnić że urośniecie po tym ale zawsze można spróbować.

KrzYsi3Q - spróbuj tego...może coś da

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Ja robiłem zwisy codziennie wieczorem przez 3 miechy, 6 serii na maksa i nie przybyło mi po tym nic. Oczywiście powisieć zawsze można. Rozluźniamy grzbiet i wyrabiamy mocny chwyt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 447
Senegroth, a ile masz lat i ile wzrostu?
Moze akurat w Twoim przypadku juz jest za pozno na zwisy?

Sporo osob polecalo mi ta metoda jako skuteczna. Macie moze jakies wiarygodne informacje na temat jej skutecznosci?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 1932 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8908
El nino co to jest to TTD??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzezba w ciagu jednego miesiaca

Następny temat

Motylki :) look

WHEY premium