SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

makadamia chce sie wylaszczyc :D

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4400
Czesc Dziewczyny.

Czytam Was od dawna (i podziwiam!!!), postanowilam napisac i ja, bo chociaz trenuje silowo juz od paru lat to nie jestem specjalnie zadowolona z wynikow.
Fakt, ze przez ostatni rok mialam kilka przerw (zawirowania zyciowe roznego typu) i nadal chyba nie wiem jaki typ odzywiania jest dla mnie najlepszy chociaz ogolnie trzymam czysta miske (mam jednak slabosc do slodyczy i alkoholu, szczegolnie czerwonego wina, zwykle w weekendy 1- 2 razy w miesiacu ale jak juz zaczne to ciezko mi przestac i nie konczy sie na 1 kostce czekolady czy 1 kieliszeczku).
Uwielbiam cwiczenia silowe. Wolne ciezary. Daja mi satysfakcje. Ale nadal, po trzech latach, mam slabe barki i miesnie grzbietu (slaby martwy ciag, nie umiem podciagnac sie na drazku ani razu...) i ogolnie gorna czesc ciala, duzo lepiej ida mi przysiady z obciazeniem (ze sztanga) i wszelkie cwiczenia na nogi.
Licze na Wasza pomoc przede wszystkim w kwestii odzywiania. Na silowni na ktora chodze "nie wolno" cwiczyc wlasnych treningow, dostaje sie spersonalizowany (podobno ;) ) plan treningowy od trenera. Tak samo bylo na poprzedniej silowni (zapisalam sie na nowa silownie od 3 tygodni). W srode mam umowione spotkanie z trenerem na pomiar tkanki tluszczowej, ustanowienie celow treningowych i treningu (powiem mu to samo co pisze teraz do WAs :) )... marzy mi sie sylwetka fitness chociaz moj maz odnosi sie do umiesnionych kobiet sceptycznie - nie zna sie facet ;) bo umiesnione tylki mu sie podobaja a juz szesciopak jest malo kobiecy itd... krzywo patrzy na odzywki bialkowe itd "bo to chemia", sam wcina nutelle i inne wysoko przetworzone produkty...ale to osobny temat :)

nie wiem czy powinnam najpierw redukowac czy nabrac masy miesniowej... ogolnie jestem szczupla (nie chuda) ale gdzieniegdzie otluszczona (i ten cellulit!!!).

no to jade z ankieta, teraz pisze z pracy, z domu uzupelnie:


Wiek : 30
Waga : 53 (waha sie miedzy 52 a 54)
Wzrost : 162 cm
Obwód w biuście(1) : 88
Obwód pod biustem : 71
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 68
Obwód na wysokości pępka : jak wroce do domu to zmierze :)
Obwód bioder (3): 91
Obwód uda w najszerszym miejscu: jak wroce do domu to zmierze :)
Obwód łydki : jak wroce do domu to zmierze :)

W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, boczki, biust
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust, twarz (!), lydki (!) potem brzuch

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) silownia (trening silowy z elementami crossfit) od 3 lat,3 razy w tygodniu, ostatni rok w kratke (przerwy 1-2 miesieczne)

Co lubisz jeść na śniadanie: nic (tylko kawa lub herbata), owoce, jajka (w roznych postaciach ale ogolnie na slodko np. placki bananowo jajeczne)

Co lubisz jeść na obiad : mieso + warzywa + tluszcze, ryba + warzywa + tluszcze, poteningowo + ryz basmati, ziemniaki, slodkie ziemniaki, banany, po kaszy gryczaniej rozbolal mnie brzuch ostatnio

Co jako przekąskę : to samo co na obiad

Co jako deser : zwykle nie jadam, czasem slodkie owoce typu banany (na cieplo zima!), figi suszone

Ograniczenia żywieniowe : nie jem glutenu i unikam nabialu, zaczelam diete typu paleo dwa lata temu "dla idei" teraz glutenu juz nie trawie za bardzo, w malych ilosciach powoduje "tylko" pryszcze, w wiekszych bol glowy, brzucha i ogolne zle samopoczucie

Stan zdrowia:
czy regularnie miesiączkujesz: tak (poltora miesiaca temu poronilam pierwsza ciaze w 9 tygodniu, jeszcze czekam na unormowanie sie cyklu, dostalam po miesiacu od poronienia ale bardzo skapy...)

czy bierzesz tabletki hormonalne: nie (ale bralam przez ponad 10 lat, nie biore od 2 lat)
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie

Preferowane formy aktywności fizycznej: cwiczenia silowe! nie lubie biegac, nie lubie aerobiku (poczucie rytmu zero, nie nadazam za grupa), latem czasem rower lub dlugie spacery, kiedys trenowalam karate bardzo mi sie podobalo

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : odzywka bialkowa po treningu i czasem jako dodatek do plackow/batonikow domowej roboty

Stosowane wcześniej diety : wiele lat temu klasyczne glodzenie sie... potem 5 posilkow wg zasad berardiego, potem eksperymentowanie z Intermittent Fasting leangains (ladnie na tym chudlam ale stresujace to dla organizmu, daje rade utrzymac diete tylko jesli nie mam wielu stresow w pracy i w domu na dluzsza mete nie), teraz znowu licze .. ogolnie od czasu zasad berardiego "boje sie" weglowodanow, jadlam je tylko po treningu. teraz od tygodnia staram sie jesc tak jak radzicie tu wiekszosci dziewczyn: okolo 1600 -1700 kcal, 110-120 g bialka, 65 g tluszczy , 155 g wegli (w dni nietreningowe jednak zmniejszam ilosc wegli na korzysc tluszczy)

trening - jak zeskanuje to wam wkleje trening ktory wykonuje od 3 tygodni - dostalam od trenera na silowni, trening na "rozruszanie" po dwumiesiecznej przerwie (jak juz pisalam, bylam w ciazy, niestety poronilam a kolejne starania odkladamy na czas nieokreslony, w miedzyczasie postanowilam sie wylaszczyc :D )
jak tylko zrobie zdjecia to wrzuce.

mieszkam we wloszech i moja przygode ogolnie z silownia rozpoczelam tutaj - jakby co bede musiala szukac polskich nazw poszczegolnych cwiczen bo znam tylko po wlosku :). no i nie mam dostepu do niektorych produktow dostepnych w polsce.. ogolnie tutaj nie je sie kasz, czasami mozna znalezc gryczana (w sklepach z zywnoscia bezglutenowa) ale mam latwiejszy dostep do ryb (i ciagle sobie obiecuje, ze bede je czesciej jadla... ogolnie bardziej smakuje mi mieso) i do swiezych warzyw i owocow caly rok w sumie. i do oliwy z oliwek dobrej jakosci :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4400
okej, dodaje moje menu z ostatnich dni, staralam sie skomponowac je wedlug wytycznych ktore dajecie wiekszosci dziewczyn. dodam, ze dla mnie takie ilosci wegli (szczegolnie w dni nietreningowe) to sa kosmiczne :D ogolnie czuje sie bardzo najedzona :)

warzyw nie liczylam, byla salata, cukinie, pomidory, pieczarki, rukola.

tajemniczy "batonik 1" na sniadanie to efekt moich eksperymentow z domowymi batonikami bialkowymi (wiorki kokosowe + pistacje + odzywka bialkowa + mleko ryzowe) smaczny ale malo batonikowy (trzeba jesc lyzeczka) byly tego 4 porcje, dzisiaj sie skonczyl, zjadlam bo wyrzucic bylo szkoda ;)










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4400
aha, godziny posilkow nie zawsze sa te prawidlowe, dziennik zywieniopwy je wstawia a mi sie czasem zapomnialo poprawic :) kolejnosc jest dobra, godziny tylko nie te :) trenuje o 13.30 w poniedzialek, srode i piatek, zaraz po treningu odzywka a potem ok 15.00 obiad
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 4694 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 53265
Na silowni na ktora chodze "nie wolno" cwiczyc wlasnych treningow, dostaje sie spersonalizowany (podobno ;) ) plan treningowy od trenera.


Świat stanął na głowie. Nie wierzę. f***.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"boje sie" weglowodanow

Oczywiście zdajesz sobie sprawę z faktu, że Twoja tarczyca cenę tego ponosi i istnieje realne ryzyko, że za kilka lat zostanie u Ciebie zdiagnozowana niedoczynność?

Męża uspokój. Szanse na 6-pack masz niewielkie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4400
Martucca, nie nie zdawalam sobie z tego sprawy i wlasnie dlatego postanowilam zasiegnac m.in. Twojej porady :) jakos tak wczesniej zakodowalo mi sie, ze jak pisali w "10 przykazaniach" Berardiego na Wizazu "na weglowodany trzeba sobie zasluzyc" i jakiekolwiek wegle w ilosciach wiekszych niz 50 g to tylko po treningu... poczytalam dzienniki dziewczyn tu na forum, tych z konkretnymi wynikami, co to od chce schudnac bo mam boczki doszly do zawodow sylwetkowych i widze, ze one wszystkie jadly duzo wiecej wegli.. wiec postanowilam sprobowac i ja! i wez przestan, ja chce zeby sie maz denerwowal moim szesciopakiem :D jak zwiekszyc szanse na szesciopak? ide sie mierzyc i fotki cykac zaraz wracam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4400
jako ze wyskakuje mi "Nie mozesz edytowac wypowiedzi" (dlaczego? :( ) dopisuje dopiero co zmierzone wymiary i dodaje zdjecia. Wybaczcie jakosc, zrobie lepsze jak bede wiedziala jak.. przy swietle dziennym na pewno, okazuje sie, ze mam w domu dosc ciemno. Ogolnie to szokuje mnie na jaka duza wyglada moja pupa na zdjeciach.. niestety mam tendencje do pupy szerokiej, a plaskiej!

Obwód w biuście(1) : 88
Obwód pod biustem : 72
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 68
Obwód na wysokości pępka : 74
Obwód bioder (3): 91
Obwód uda w najszerszym miejscu: 54
Obwód łydki : 32

ide cos zjesc :)












...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3248 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41520
Pupa szeroka a plaska skad ja znam ten bol
Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4400
gruszka... (ja tez gruszka... a moze klepsydra?) moja pupa teraz wyglada duzo lepiej niz 3-4 lata temu, jest mniej plaska! takze ten, strach pomyslec jak to bylo wczesniej.. nic tam, kontunuuje i czekam, az ktos madry sie wypowie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
Hehe też mieszkam we Włoszech i u mnie na siłowni nie można ćwiczyć na wolnych ciężarach bo to niebezpieczne W kwestii absurdów możemy się jeszcze wiele nauczyć od makaronów

Kasze gryczaną i jaglaną można też znaleźć w zwykłych sklepach, np bywają w Auchanie, a i kasze i mąki są w 'biologicznych'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4400
ziuta ja niestety mieszkam w malym miasteczku na sycylii i u nas auchana nie ma trzeba do niego jechac 60 km do katanii takze ten, nie po drodze mi :) jade na ryzu basmati, ziemniakach i bananach.
u nas tez krzywo patrza na wolne ciezary a w ogole do przysiadu juz mi pas wciskali, nie wzielam...

Zmieniony przez - makadamia w dniu 2014-02-08 19:23:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bo fajny tyłek chce mieć

Następny temat

Jabłuszko chce wyglądać apetycznie ;-)

WHEY premium