SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kompulsowiczka chce schudnąć. _ Czy ktoś się podejmie?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4123

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

kobieta

Waga

54

Wzrost

159

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

ćwiczę 5 razy w tygodniu od około 2 lat, są to głównie ćwiczenia aerobowe( rowerek/ stepper 40 minut dziennie, hula -60 minut dziennie). Wstaję o godzinie 8-9, a kładę się spać około 23. Nie pracuję, większość czasu w ciągu dnia spędzam w domu.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Ćwiczę od ponad 2 lat, ale ze względu na kompulsy nie było żadnego rezultatu. 5 razy w tygodniu ćwiczę aerobowo po 40 minut- rowerek/ stepper oraz 5 razy w tygodniu hula hop - 60 minut. Mam możliwość uczęszczania na siłownię.

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

2 lata temu dieta 1000 kcal, skutek - 10 kg i popadnięcie w zaburzenia odżywiania...po których wszystko wrociło | Obecnie staram się schudnąć na diecie mż z ograniczeniem kaloryczności do 1500. Mam zdrowe nawyki żywieniowe.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowa

Stosowana lub planowana suplementacja

nie stosuje i nie planuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 379
Witajcie;)

Może na początku się przedstawię. Mam 20 lat, 159 cm wzrostu i ważę 54 kg. Moim celem jest redukcja wagi o około 5 kg, które chciałabym zgubić w zdrowy sposób. Nie jest to moja pierwsza próba odchudzania się. Wcześniejsza miała miejsce ponad 2 lata temu i zgubiłam wtedy 10 kg, straciłam okres oraz popadłam w zaburzenia odżywiania, z którymi zmagam się po dziś dzień. ( kompulsywne objadanie się).Uprzedzając od razu napiszę, że jestem pod stała opieką lekarską. Nie muszę dodawać, że większość kilogramów wróciła, a moje ciało nie wygląda teraz najlepiej.
Zarejestrowałam się na tym forum, bo nie ukrywam, że liczę na pomoc. Mam ogromną nadzieję, że znajdę tutaj osobę, która podpowie mi jak mogę zdrowo schudnąć nie niszcząc przy tym siebie..

***
Myślałam nad dietą mż z ograniczeniem kaloryczności do 1500, ale obawiam się, że mój bardzo rozregulowany przez częste kompulsy metabolizm nie będzie chciał chudnąć przy takiej ilości..

***
Oczywiście zamierzam także ćwiczyć, co robię regularnie od 2 lat, 5 razy w tygodniu... W domu mam do dyspozycji stepper, rowerek, twister, hula, ciężarki na nogi 0,5 kg. Od poniedziałku będę chodziła na siłownię.

***
Czy podejmie się ktoś pomocy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Dołączam się do prośby bo w porównaniu do ilości nowych tematów, niewiele jest tych, które zostaną na dłużej i nie musisz ich podbijać do góry działu. Za taką "aktywność" też nagradzamy

Zmieniony przez - 4nn w dniu 2012-09-17 07:54:23

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
a czemu sobie akurat ubzdurałaś 5 kg?? na tym forum odchudzamy sie z tłuszczu/obwodów, a nie z kilogramów. jak bedziesz ważyc tyle co teraz, ale proporcje ciala sie zmienią, to nadal bedziesz nieszczesliwa?? stepper odpusc od razu, zanim zajedziesz sobie kolana, to samo hula hop- mozna sobie niezle zrypac kregosłup, twister sie do niczego nie nadaje, a cięzarki 0,5kg to smiech na sali. siaty z zakupami nosisz cięższe/ silownia jak najbardziej, zacznij FBW na maszynach, aby po czasie przeniesc sie na wolne ciężary, do tego cardio(ale nie przeginaj z iloscią) i czysta micha. Wejdz do działu LADIES

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 379
Masz racje, źle się wyraziłam.. Zależy mi na tym, żeby mieścić się w jeansy, w które wchodziłam kiedy ważyłam 5 kg mniej... a takich par mam niestety 10. Oczywiście, że ważniejsze są cm i jeśli tylko one będą się zmieniać, to jestem jak najbardziej za !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 379
Mam do Ciebie jeszcze jedną prośbę. Czy pomógłbyś mi ułożyć trening ćwiczeń, który mogę wykonywać na siłowni? Niestety trenerka nie jest kompetentna i cały czas gdzieś wychodzi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html
wymagane: ankieta+ zrzut z dziennika posiłków + zdjęcia

w regulaminie znajdziesz trening dla zielonych oraz artykuł co jedzą ladies

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 379
Niestety nie umiem dodać ankiety, nie mogę edytować pierwszej wiadomości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4817 Wiek 47 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 87118
To dodaj teraz razem ze zrzutem miski i ze zdjeciami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 379
Wiek :20
Waga : 54
Wzrost : 159cm
Obwód w biuście(1) : 88 cm
Obwód pod biustem : 82
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 67
Obwód na wysokości pępka : 72
Obwód bioder (3): 93
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55 cm
Obwód łydki : 33 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : tyłek, uda, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust, ramiona
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 5 razy w tygodniu po 40 minut rowerka i 60 minut hula.
Co lubisz jeść na śniadanie: owsiankę na mleku z owocami, kaszkę mannę z owocami.
Co lubisz jeść na obiad : warzywa na patelnię z kaszą, fileta z ziemniakami i mizeria na jogurcie naturalnym, naleśniki z serkiem wiejskim.
Co jako przekąskę : jogurt, owoce, kanapkę z szynką i warzywami.
Co jako deser : uwielbiam czekoladę, ale to ona jest głównym zapalnikiem przy kąpulsach...
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak, izotek na trądzik oraz hydroxyzynę oraz adipex na kompulsy
Preferowane formy aktywności fizycznej ; mam możliwość chodzenia na siłownię jak i ćwiczeń w domu, potrzebuję tylko osoby, która pomoże ułożyć mi trening.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : niskokaloryczna 1000 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 379
Mój przykładowy jadłospis z 3 dni, kiedy jestem na diecie mż z ograniczeniem do 1500 kcal


Śniadanie; owsianka ( 40 gram płatków owsianych górskich, szklana mleka 0,5 %, małe tarte jabłko, cynamon, 250 gram malin) + kawa rozpuszczalna z mlekiem 0,5% i łyżeczką cukru.

Obiad; 2 naleśniki ze szpinakiem smażone na patelni teflonowej bez tłuszczu.

Podwieczorek; kromka chleba żytniego na zakwasie z szynką drobiową z warzywami i ogórkiem konserwowym + serek Menu B o smaku suszonej śliwki.

Kolacja; 2 kromki chleba żytniego na zakwasie + opakowanie serka wiejskiego (200 gram).



Śniadanie; serek wiejski (150 gram ) + 6 biszkoptów + kawa rozpuszczalna z mlekiem 0,5 % i łyżeczką cukru.

2Śniadanie; owsianka ( 40 gram płatków owsianych górskich, szklanka mleka 0,5 %, mały banan, cynamon ).

Obiad; gotowana pierś z kurczaka + ziemniaki z wody + mizeria na jogurcie naturalnym.

Podwieczorek; kromka chleba żytniego z szynką z warzywami i ogórkiem konserwowych + rożek Algida śmietankowy.

Kolacja; 3 kromki chleba żytniego na zakwasie posmarowane chudym twarogiem ( 100 gram).




Śniadanie; owsianka( 40 gram płatków owsianych górskich, szklanka mleka 0,5 %, małe tarte jabłko, cynamon, 150 gram malin ).

2Śniadanie; kawa rozpuszczalna z mlekiem 0,5% i łyżeczką cukru + serek Menu B o smaku suszonej śliwki.

Obiad; pół opakowania warzyw na patelnię z ziemniakami + pół woreczka kaszy jęczmiennej.

Podwieczorek; serek wiejski ( 150 gram ) z łychą naturalnego miodu.

Kolacja; 3 kromki chleba żytniego na zakwasie posmarowane chudym twarogiem ( 100 gram)



Niestety nie posiadam obecnych zdjęć swojej figury, mam tylko te do których dążę.

Zmieniony przez - belldandy w dniu 2012-09-16 13:24:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1693 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 32707
Hej, jestesmy prawie tej samej wagi i wzrostu - roznice praktycznie nie istnieja! zaburzenia odzywiania tez nie sa mi obce! wpadlam w szpony anoreksji i bulimii!
Nie zakladaj sobie celu w kilogramach zapomnij o tym! tutaj nikt na to nie patrzy!z lejdis masz szanse na poprawe sylwetki proporcji etc!


Widze ze juz wrzucilas ankiete i miske!

Niech ktos Ci zrobi zdjecia albo na samowyzwalacz ustaw


Zmieniony przez - Mali w dniu 2012-09-16 13:28:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 379
czy bez zdjęć nikt mi nie pomoże? nie mam mozliwosci ich zrobic
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ses - półmetek z CE str. 9

Następny temat

DT Dotkazoz/rekomp

WHEY premium