SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TheElatha/redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1170

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 300
Wiek : 28
Waga : 67
Wzrost : 171
Obwód w biuście(1) : 93
Obwód pod biustem : 78
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 72
Obwód na wysokości pępka : 88
Obwód bioder (3): 100
Obwód uda w najszerszym miejscu: 58
Obwód łydki : 34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : tyję w miarę równomiernie
W którym miejscu najszybciej chudniesz : chudnę w miarę równomiernie
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: od 3 miesięcy stopniowo zwiększam swoją aktywność. Aktualnie ćwiczę 3-4 w tygodniu trening Ewy Chodakowskiej, Jillian, Mel B
Co lubisz jeść na śniadanie: owsiankę, jajka, kanapki
Co lubisz jeść na obiad : mięso +dodatki, makarony, kasze.
Co jako przekąskę : Owoce
Co jako deser : Owoce, słodycze, domowe wypieki
Ograniczenia żywieniowe : Brak
Stan zdrowia:
czy regularnie miesiączkujesz: od urodzenia dziecka nie miałam jeszcze miesiączki (ur. czerwiec 2012, aktualnie karmię piersią 2 razy dziennie)
czy bierzesz tabletki hormonalne: aktualnie nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: tak (czerwiec 2012)
Preferowane formy aktywności fizycznej : trening domowy
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : w przeszłości wspomagałam się białkiem serwatkowym
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Przed ciążą miałam nadwagę (78 kg). W dniu porodu 91 kg, a tydzień po nim 80 kg. Aktualnie jestem 10 miesięcy po porodzie. Schudłam 13 kg karmiąc piersią, jedząc ok 1800 kcal i trochę ćwicząc. Od 3 miesięcy regularnie ćwiczę i czuję się dzięki temu lepiej, jednak czuję, że nie daje to zbyt wielu efektów, szczególnie, że z dietą było różnie. Cieszę się, że jestem w lepszej kondycji i nie odzyskałam nadprogramowych kilogramów

Chciałabym teraz ruszyć z miejsca i trochę się odtłuścić. W weekend zamieszczę dietę i trening z prośbą o ocenę i korektę. Domyślam się, że zalecicie trening siłowy i nie mam nic przeciwko. Zastanawiam się tylko jak go ugryźć. Wracając do domu z pracy chcę spędzić czas z dzieckiem, a inne obowiązki czekają. Ćwiczę zwykle późnym wieczorem więc siłownia ewentualnie w weekendy, a reszta treningów w domu.

Poniżej moje zdjęcia ok 2 miesiące po porodzie, zanim zaczęłam cokolwiek robić i zdjęcia aktualne.



Zmieniony przez - Banan w dniu 2014-08-21 21:55:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
sprawdz czynie masz diastasis
sylwetka fajna, tylko tyłek do poprawy a nie myslenie tylko o "odtłuszczeniu"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 300
Sprawdzałam już. Mięśnie na pewno trochę się rozeszły. Przerwa w najszerszym miejscu (nad pępkiem) była grubości dwóch palców, aktualnie jednego.

A piszę o odtłuszczaniu bo tłuszczyku jest jeszcze sporo i przydałoby się zmienić skład ciała. Możecie polecić jakiś kalkulator BF? Korzystałam z różnych i wyniki wahają się między 19,5% a 27% - spory rozrzut.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
masz około 25% dokładny wynik nei ma znaczenia, 19 nie masz na pewno dokładnego pomiaru nigdy nei uzyskasz z kalokulatorów, z pomiaru fałdomierzem jedynie przyblizenie

Niedobrze robisz.. diastasis powinnas pierw zamknąc zanim z pania CH robisz jakiekolwiek brzuszki bo tak ci pozowtanie ta szpara.
Popraw pupę reszte masz całkiem całkiem,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 300
Trochę nie pisałam, ale popracowałam nad diastasis. Nie chcę się odchudzać i wcześniej tez nie o to mi chodziło. Może źle się wyraziłam. Zależy i na poprawie składu ciała, rekompozycji. Mniej flaków, więcej mięśni. Chciałabym ćwiczyć w domu. Niestety nie mam totalnie żadnego sprzętu ani siłowni w pobliżu. Przejżałam treningi zamieszczone w regulaminie, ale tam kazdy wymaga "czegoś". Może możecie polecić jakiś trening z forum, który wykorzystuje tylko cięzar ciała i może Waszym zdaniem przynieść oczekiwane efekty, a jednoczesnie będzie bezpieczny dla kolan dla początkującego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Co potrafisz robic ile pompek ile podciagniec czy przysiad potrafisz poprawnie? Ile spadl ci obwod pasa w tym czasie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 300
Dziękuję, ze tak szybko się odezwałaś.

Niestety nie zrobię ani jednej poprawnej pompki. Nie jestem wstanie się też podciągnąć. Przysiady ok.

Nie mam czym się aktualnie zmierzyć przez kilka dni, więc nie powim ile mam na wysokości pępka. Dla siebie notuję wymiary w talii i brzuchu (ok 3 cm poniżej pępka)

W kwietniu, wymiary w talii i brzuchu wynosiły odpowiednio 73 cm i 91 cm. Aktualnie jest to talia 70cm i brzuch 87cm. Towarzyszy temu ubytek ok 3 kg.

Zmieniony przez - TheELatha w dniu 2014-01-07 12:54:00

Zmieniony przez - TheELatha w dniu 2014-01-07 12:54:53 Ps Dostałam dzisiaj piłkę do ćwiczeń i 3 ekspandery(wezowy, krzyzowy i pierscieniowy). Przypomnialam sobie, że mam jeszcze w domu stary twister do ćwiczenia miesni brzucha

Zmieniony przez - TheELatha w dniu 2014-01-07 16:01:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 300
Aktualnie wykonuję trening z piłką, ale z pewnymi modyfikacjami bo nie mam hantli.

Ułożyłam sobie na początek poniższy trenig (pierwsze 2-3 tygodnie). Będę wdzięczna jeśli Szefowa rzuci okiem.

Rozgrzewka

2 serie po 12-15 powtórzeń

martwy ciąg z hantlami
pompka z podparciem na kolanach
wznosy bioder (piłka)
uginanie ramion z oparciem o ławeczkę
wznosy z opadu (piłka)

+plank max czas

Rozciąganie

Hantle i ławeczkę zastąpię narazie domowymi odpowiednikami.





Zmieniony przez - TheELatha w dniu 2014-01-14 21:53:58

Zmieniony przez - TheELatha w dniu 2014-01-14 21:55:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 300
Ćwiczenia zaczęłam dopiero od tego tygodnia. Zmodyfikowałam je trochę w stosunku do powyższego

2 serie po 12-15 powtórzeń

przysiady
pompka z podparciem na kolanach
wznosy bioder (piłka)
uginanie ramion z oparciem o ławeczkę
wznosy z opadu (piłka)
wspięcia na palce
+plank max czas

Rozciąganie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

niedoczynność tarczycy po ciąży - redukcja

Następny temat

/ helen

WHEY premium