SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcji ciąg dalszy....

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2332

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Płeć : mężczyzna
Wiek : 21
Waga : 89,2
Wzrost : 184
Obwód klatki : 106
Obwód ramienia : 39p/38L
Obwód talii : nie mierzę talii, tylko pas na pępku 96
Obwód uda : 62
Obwód łydki : 42
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : ?
Aktywność w ciągu dnia : studia
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia - PPL, w DNT aero/tabata
Odżywianie : od roku bardzo dobre
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : wzdęcia po produktach pełnoziarnistych
Stan zdrowia : nawykowe zwichnięcie stawu barkowego lewego- stąd dysproporcja w ramieniu, ostatnie zwichnięcie 4 lata temu
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, basen, tenis stołowy
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko, BCAA
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : może w poźniejszym etapie
Stosowane wcześniej diety : niekończąca się redukcja :)

Witam!
Miałem tutaj już swój temat, ale panował w nim zbyt wielki chaos i poprosiłem o usunięcie. Zakładam nowy, gdyż chcę, w końcu zejść do zadowalającego poziomu tłuszczu.

TRENING :
aktualnie PPL plus 2 dni aerobów, ewentualnie gdy nie mogę kręcić cardio- trening tabaty

DIETA :
Tutaj proszę o sprawdzenie, dieta ujęta w moim profilu na potreningu.pl.

Historia jakich wiele - 110 kg, głodówki- efekt 94 -> zainteresowania siłownią -> poleciało do 84 -> zainteresowanie dietą -> lepsza sylwetka i waga na dziś 89 kg.

Chcę teraz zredukować parę kilogramów, aby moja sylwetka "jakoś wyglądała". Na razie skaczę z jednej diety do drugiej, szukam swojego "złotego środka", jednak bardzo ciężko mi to idzie.
W tym tygodniu dam takie coś : 160 g białka, 70 g tłuszczy i 340g węgli i zobaczymy co z tego będzie za tydzień. Pozdrawiam

Wrzucę jeszcze kilka fotek z dzisiaj








Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Widzę dyskusja w moim temacie się zawiązała

Oczywiście, proszę korzystać z rozpisek, chociaż nie wiem czy to dobry pomysł, ponieważ każdy z nas jest inny, inne bodźce na niego działają, do tego, jak już Koniu wspomniał, nasze zapotrzebowanie się różni.

Trening push, trochę zmieniony, bo chciałem spróbować innych ćwiczeń:
wyciskanie leżąc 4s

gilotyna skos 30st 4s - nie wiem , czy to ćwiczenie dobrze wykonuje. Robię tak : opuszczam 3 sek na wysokość obojczyków, przetrzymuje 1 sec i w górę, nie dotykając klatki.

wyciskanie hantli na skosie ujemnym 3s

rozpiętki 3s

na koniec zrobiłem serię łączoną na triceps 3s: czachołamacze i ściąganie wyciągu na wąskim uchwycie

oczywiście po tym wszystkim 25 min rowerka

Dieta :
przyciąłem jeszcze węgle na tydzień o 40-50 g. Zobaczymy co się będzie działo. Wiem, wiem - kombinuje, ale trzeba próbować. Pzdr


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Oblicz zapotrzebowanie, ustale deficyt, ułóż przykładowe menu przy pomocy dziennika na potreningu.pl i zamieść tutaj zrzut do sprawdzenia.
skakanie po dietach kończy się zazwyczaj mniejszą lub większa porażką bądź zastojem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
No właśnie u mnie tak jest, często dopadają mnie stagnacje i nie wiem w którą stronę ruszyć.

Zapotrzebowanie ( sądzę, że moja czysta masa nie wynosi 89 kg, więc liczę dla 80 kg )
1. BMR 1850,9
2. 3*45*9+2*20*7+(3*(0,07*1850,9)= 1883,5
3. 1883,5/ 7 = 270
4. 1850,9 + 270 = 2120,9
5. tutaj nie wiem , więc wezmę wartość uśrednioną 2120,9 +450= 2570,9
6. 2570,9 + 257,1 = 2828 kcal

Dieta z dzisiaj


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Witam!
Wstawiam dzisiejszą miskę do sprawdzenia
Dzisiaj DNT , z racji niesamowitych zakwasów na udach i du**e

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Dzisiaj dzień treningowy. Miałem ćwiczyć na czczo, jednak wypadło mi coś i ćwiczyłem po pierwszym posiłku

Push:
Wyciskanie sztangi leżąc : 4x 8-10 progresja
Wyciskanie hantli- ławka skośna: 4x8 progresja
Arnoldki: 4x8
Wyciskanie sztangi wąsko: 4x8
Plus do tego 10 min skakanki i 10 min rowerka
Micha :


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2134
Wymiary prawie identyczne jak u mnie wliczając wagę. Będę zaglądał, powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349871
Kalorii może być sporo jak na ten BF, ale to samo obserwuj. Byłeś kiedys już na tak wysokich weglach? A kwestia najważniejsza, zamiast skakać po dietach zadbaj o jakość produktów, bo to może być przyczyną tego, że nie idzie tak jak byś chciał, bo jednak dobór pokarmów pozostawia wiele do życzenia i wiele do nadrobienia pod względem zapotrzebowania i proporcji kwasów tłuszczowych. Przejrzyj sobie aki Ci tu wychodzi profil mineralno-witaminowy i uzupełnij odpowiednio braki.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Dzięki za zainteresowanie.
Byłem przez miesiąc na takich wysokich węglach, przy podaży tłuszczu w okolicach 40-50 g, po to aby rozkręcić bardzo spowolniony metabolizm. Teraz planuję co tydzień sprawdzać wagę/ pas, aby stopniowo obcinać węgle, powiedzmy o około 25g czyli 100 kcal. Jeżeli będzie szło do dołu, nic nie ruszam.

Co do jakości produktów - jak dla mnie niejakościowym produktem, który spożywam, jest ten chleb baltonowski, tuńczyk z puszki i ew. wafle ryżowe, które czasami spożywam po treningu. Co do chleba, to innego jeść nie mogę, ani żytniego ani pełnoziarnistego bo mam wzdęcia. Nic na to nie poradzę, a nie będę się męczył, tylko po to aby jeść wartościowy produkt.

To fakt, kwasy tłuszczowe i profil mineralno- witaminowy, to aspekty, których nie ogarniam za bardzo i nie wiem ile mam tego w diecie. Spróbuje doczytać o tym.

Dzięki raz jeszcze za wskazówki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Cholernie ciężki dzień za mną( przede mną). Poprawa egzaminu, trening, obiad, zakupy, zadania z angielskiego, angielski i zaraz nauka. F**k.

Dzisiaj pull:
Podciąganie na drążku 4s max
Martwy ciąg 4s 10/8/6/4 powt
Wznosy hantli bokiem 4 s
Uginanie ze sztangą prostą 4s.

Miało być jeszcze cardio, ale nie miałem kompletnie czasu .

Micha nawet ok, tyle, że do po treningowego kurczaka dodałem fix'a
Wstawię jeszcze fotkę po treningowego posiłku





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Witam!

Dzisiaj trening nóg. Dobrze było, po treningowy ryż ze schabem zjadłem chyba w 3-5 min i jeszcze pewnie torebkę ryżu bym zmieścił
Suwnica 4s 10x 90/110/120/130
Wykroki 3s 18 x 12/14/16
MCNPN 3s 10x 50/60/65
Uginanie leżąc 4s 12x 25/25/30/30
Wspięcia na palce 3s max x 50/60/65

Węgle już od dzisiaj przyciąłem, bo raczej żadnych spadków przez ten tydzień nie było, jutro pomierzę i napiszę.
Pzdr

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 180 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 66542
Redukcja nadal w toku :) tylko kurczę , cały czas mam wrażenie, że stoję w miejscu, ale nic, zobaczymy w weekend, co będzie się działo po obcięciu tych węgli.

Wczorajszy trening:
WL 10/8/6/6 60/65/70/75 - ciężko mi to idzie ...
Wyciskanie hantli na skosie 30 st 10/8/8 20/21/22,5
Krzyżowanie linek na bramie 10/10/8 15/17,5/20 po jednej stronie
Arnoldki 10/8/6 10/12/14
Wyciskanie wąskie na ławce płaskiej 3s po 8-10 razy 50 kg
plus do tego 20 min rowerka

Dzisiejszy trening : 30 min rowerka

Micha mniej więcej taka
Pozdrawiam


Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny/poprawy

Następny temat

Odżywianie dla młodego

WHEY premium