SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masakra Kalafiora - czyli jak zacząć?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8364

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1738
Witam Was Kochane.

Może zacznę od wypełnienia ankiety
Wiek : 23
Waga : 98
Wzrost : 172
Obwód w biuście(1) : 115
Obwód pod biustem : 97
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 92
Obwód na wysokości pępka : 100
Obwód bioder (3): 110
Obwód uda w najszerszym miejscu: 70
Obwód łydki : 44
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, pupa, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: W tym momencie start z treningiem dla zielonych w warunkach domowych, do tego wyzwanie squat i plank. Myślałam żeby zrobić miesięczny brazil butt lift.
Co lubisz jeść na śniadanie: zazwyczaj kanapki-szynka,serki pleśniowe, topione, białe pieczywo, masło, jakieś warzywo, jajecznica, owsianka.
Co lubisz jeść na obiad : Obiady jadam domowe. Zawsze zupa i bardzo różne drugie dania np: kurczak, mielone, jakaś zapiekanka, kluski z serem, pieczeń. Do wszystkiego ziemniaki
Co jako przekąskę : kanapka jak na śniadanie, owoce
Co jako deser : ciasteczko, "coś słodkiego"
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: b.dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej:
Na wiosnę obowiązkowo rower, rolki i basen.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : kopenhaska raz

Teraz trochę opisu:
Teraźniejszość:
Studiuje chemię. 3 rok, co wiąże się z siedzeniem na tyłku i pisaniem pracy licencjackiej.
Pracuje w aptece. 2 godziny dziennie na nogach z mopem.

Przeszłość:
Rok 2006 - trenowanie siatkówki, koszykówki. Rower 20 km to nie problem. Waga 79 kg.

Co chwile jakieś kontuzje. Jestem typem człowieka co jak sobie w miesiącu coś nie zrobi to cud. A tak na prawdę było to zasługą dziecięcego niedowapnienia kości.

Rok 2011 - przygoda z siatkówką i jakąkolwiek formą sportu skończona. Najdłuższy pobyt w gipsie ever, 3 miesiące.
Zaczęłam studia, siatka się skończyła. Dalej ważyłam 75-79.
Zaczął się LEŃ, bo nie jestem w stanie inaczej tego nazwać. Nic nie robiłam, nie ruszałam się z przed komputera, jadłam co mi do ręki wpadło. Jedyny dodatkowy ruch to basen.

Rok 2013 - hola, hola moja droga... 90 kg na karku, coś dzieje się nie tak...
Jak zawsze rower miał mnie uratować z opresji. Niestety. Feralny lipiec, zerwane wiązadła stawu skokowego. Do grudnia w stabilizatorze. O każdej formie aktywności fizycznej można zapomnieć co się równało + 8 kg. Nawet basen odpadł. Rehabilitację skończyłam 15 stycznia.

I znowu teraźniejszość:
98 kg. Jestem zalana tłuszczem.
Zaczynam ćwiczyć. Wybrałam: Trening do domu do wykonania ze sztangielakami lub butelkami wody mineralnej w/g Agak.
Nie wiem czy odpowiednio. Do tego chce dorzucić wyzwanie squat i plank. Myślałam też o Brazill butt lift.

Co do jedzenia jestem załamana. Dopiero dwa dni wypełniam dziennik i to nie prawidłowo.
Robię to żeby zorientować się co jem ile i dlaczego tyję.
Wagę produktów biorę z ile waży.pl
Przeraziło mnie to, że mój organizm potrzebuje 2350 kalorii a ja dostarczam/dostarczałam mu średnio 1800 nie mając o tym zielonego pojęcia.

Teraz czas na moje pytania
Czy 200 g białka to dobra ilość na dzień?
Ile kalorii powinnam ustalić sobie żeby pomalutku chudnąć, 1800-1900?
Dokładnie to samo pytanie z węglami. Nie wiem jak je ustalić, na takim samym poziomie jak białka? A reszta kalorii z tłuszczy?
Może to głupie ale mięso ważymy po obróbce termicznej czy przed?

Panie... Ale się rozpisałam.
Podsumowanie jest takie, że ostro biorę się za siebie.
Pierwszym celem będzie waga 80kg.
Nigdy chudzinką nie byłam i nie będę za pewne... ale przy tych 79 czułam się świetnie.

Moje masakryczne zdjęcia są w dzienniku moim. Nie oceniajcie miski, bo na 100 procent nie jest dobra. Proszę o odpowiedź na pytania :)



Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-01-26 14:48:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1738
Nie ma sensu porównywać się... Nie wiesz co się u mnie dzieje, a ja nie chce wiedzieć co się działo u Ciebie. Nie ma się co licytować. Poprosiłam modki o zamknięcie dziennika. Powodzenia wszystkim życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 142732
Sporo odpowiedzi jest w linkach zawartych w regulaminie Miskę wstaw, zawsze to podpowiedź dla modek jak jesz i nad czym trzeba popracować. 200 g białka to szczerze mówiąc w żadnym dzienniku jeszcze nie widziałam, więc wątpię, żeby było ok. Jak zajrzy któraś z szefowych to pewnie jakiś rozkład podpowie, więc cierpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3556 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25680
Mięso ważymy przed obróbką. Wszystko ważymy przed obróbką.

A tu się wylaszczam http://www.sfd.pl/super_agniecha,_to_jedziemy_z_tą_redukcją-t983720.html

Konkurs Przemiana 2014 http://www.sfd.pl/Konkurs/super_agniecha-t1015552.html

But I'm gonna break,
I'm gonna break my,
Gonna break my rusty cage and run.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1738
Przykładowa dzisiejsza miska.
A z tym białkeim to sporo przegięlam. Chciałam napisać że przy mojej wadze sporo powinnam zjeść. Tak jak większość pisze (o ile dobrze rozumiem) to okolo 2g białka na kg masy ciała.
98*2=196, to strasznie dużo.




Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-01-26 15:13:17

Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-01-26 16:35:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 131 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3627
miałam strasznie podobną sytuację, tylko bez kontuzji przytyłam z 20kg tak po prostu. powodzenia, wytrwałości i osiągnięcia celu! będę zaglądać.

go hard or go home.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 142732
2 g na kilogram masy ciała dla wagi prawidłowej z tego co wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1738
Aaa, ok to już zmienia postać.

Pierwszy trening... Mam nadzieję, że z dnia na dzień będzie co raz lepiej, chociaż uważam, że i tak źle nie było :D

trening A
1) Wznosy nóg z leżenia 15X, 15X,
2) Wspięcia na palce obunóż 15X1, 15X15kg, 15X15kg
3) Przysiady klasyczne z hantlami 15X15kg, 15X15kg,
4) wejście na ławkę z hantlami 15X5kg, 15X15kg,
5) wznosy z opadu (nie daje rady, nie mam gdzie nóg wsadzić :( )
6) Pompki klasyczne max powtórzeń 0
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz 15X10kg, 15X7kg, 15X15kg
8) Pompki w podporze tyłem 10X, 10X

Odczucia:
Za dużej trudności nie miałam w wykonaniu tych ćwiczeń. Najgorsze pompki w podporze, klasyczne i podciąganie nóg z leżenia.

Dodatkowo 50 brzuszków prostych i 50 skośnych, 50 przysiadów bez obciążenia.

Idę na aero ;P Pewnie głupio to brzmi ale 30 minut z xboxem :D


Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-01-26 18:22:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1738
Dzień 2 :)

Czuje się znakomicie. Nie licząc tego, że nie mogę siadać :P
Zaliczyłam dzisiaj ostatnie kolokwium z organicznej, jeszcze tylko egzamin :D

Dzisiejsza miska:
Dodatkowo wypiłam 0,7 l wody, 5 herbat, sok cymes żurawina-jabłko. No i w międzyczasie jabłko wciągnęłam średnie.



Rozkład 130b/200w reszta tłuszcz jest ok?

Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-01-27 20:26:42

Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-01-27 20:31:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
120g bialka max
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1738
Obliques, dzięki za radę. Mam jeszcze jedno pytanie, czy węgli może być 200 czy lepiej zmniejszyć? Teraz tylko zostało czekać dłuugo na efekty :)

Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-01-27 22:44:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 2097 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206898
Będę kibicować i dopingować P.S. Kot megacudny
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pragnienie umięśnionej sylwetki kompletnie zielonej nastolatki :)

Następny temat

spełniam marzenia, proszę o pomoc

WHEY premium