SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masakra Kalafiora - czyli jak zacząć?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8335

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1544 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35837
Moja dieta też była oparta głównie na nabiale (twaróg, jogurty, ser żółty), ale po jego ograniczeniu, a nawet na jakiś czas kompletnej eliminacji np. pozbyłam się zupełnie cellulitu to na pewno świetny motywator. Tobie radzę sięgnąć po strączki czy ryby, to super źródła białka. Nie musisz jeść mięsa na okrągło. Zamiast nabiału na śniadanie, machnij sobie np. placek owsiany (płatki owsiane z jajkiem wybełtane i sru na patelnię) z jakimś owocem czy jajecznicę. To się robi sekund 5 Mnie się też na początku wydawało, że życie bez nabiału to jakiś koszmar. Wcale tak nie jest powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Wiek 57 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18368
w zaleceniach Obliques masz max 120 g białka, spokojnie z jedzenia wyciagniesz tyle. Polecam kasze (gryczana, jaglana, soczewicę i ciecierzycę) płatki owsiane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Kalafior po prostu ogranicz nabiał jak rano zjesz owsiankę na mleku to daruj sobie serek wieczorem. Tak jak napisałam nie traktuj nabiału jako podstawy posiłku a jako dodatek. Poza mięsem są jeszcze podroby(np. wątroba, serca, żołądki), strączki (poza soją), owies też ładnie podbija białko
Powodzenia

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3556 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25680
Przez te 5 osób w domu masz na myśli duży koszt mięsa czy wstyd że tyle zjesz? Bo jak zerknęłam dziś w sklepie na ten serek z rzodkiewką to on za kg kosztuje tyle samo co pyszna ryba, a białka ma prawie dwa razy mniej niż rybka. Więc się zupełnie nie opłaca. Ja bym wolała kanapkę z rybą do szkoły niż z tym serkiem.

A tu się wylaszczam http://www.sfd.pl/super_agniecha,_to_jedziemy_z_tą_redukcją-t983720.html

Konkurs Przemiana 2014 http://www.sfd.pl/Konkurs/super_agniecha-t1015552.html

But I'm gonna break,
I'm gonna break my,
Gonna break my rusty cage and run.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1738
Hej, chodzi o koszta. Raczej na promocjach kupuje. Za serek nie zapłaciłam więcej niż 3 zł.

Wracam po paru dniach nieobecności :)
Imrezka życia 60-ka mamy :)

Miskę starałam się trzymać jak najlepiej. Raz mi wychodzi lepiej a raz gorzej.

Dzisiejsza miska ładna raczej :)

Dodatkowo jabłko, obleśny szejk prowitaminowy (rzygi) około 200kcal
Półtorej litra wody, parę herbat.

Ćwiczenia A :D

...i -3 kg jak na razie, nie mierzyłam się jeszcze :) Ale jestem dumna z siebie.

Ćwiczenia wychodzą mi co raz lepiej i w większej ilości powtórzeń,
Od poniedziałku 3 serie :D

3majcie się :)




Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-02-08 22:29:53

Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-02-08 22:31:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1970 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45643
kala - zrobisz wagę choćby i 50kg JEŚLI polubisz ćwiczenia, NIE traktując je tylko jak katorgę w celu osiągnięcia czegoś. Trenuj, by wyzwalać endorfiny, z których przyjdzie ogromna radość, a piękna sylwetka niech stanie się efektem ubocznym.
Nie pozwól, by ćwiczenia stały się koniecznością, przez co udręką, bo nie o to chodzi. Tym tropem będziesz chciała wracać na salę i twój dobry wygląd będzie normą :)

z jedzeniem to samo - jeśli POLUBISZ - zmusisz umysł by zmienił nastawienie z 'normy słodyczowej' na 'normę ryżowo-kurzakowo-warzywną' - to łatwo ci będzie utrzymać choćby zieloną dietę

rano mleko zawsze piłaś, a robiłaś test na nietolerancje laktozy?
mimo wszystko ja bym urozmaicał śniadanie - omlet z owsianych, placuszki owsiane :) https://www.sfd.pl/Placuszki_owsiane-t441175.html

kiedy upadnę
to wstanę
wtedy masz przej**ane


tak długo, jak walczysz, jesteś zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1738
Przesadzacie z tym mlekiem
Nie codziennie jem owsianę. Po prostu lubię.
Wpadają kanapki, jajecznica, jakiś omlet.

Nie robiłam nigdy testów na nietolerancję laktozy. Powinnam?
Nie mam żadnych alergii pokarmowych, ani problemów żołądkowych po czymkolwiek :)

Staram się urozmaicać pierwszy posiłek, chociaż wiem, że kiedy zacznę chodzić na uczelnię będę jadła płatki. To dla mnie najsytszy i najszybszy posiłek, po którym nie jestem głodna

Oby do wiosny, wtedy większa motywacja do wstawania wcześniej, żeby coś innego zrobić :)

Dzisiaj z ćwiczeń dwie godzinki spaceru, 2x25minut trening na xboxie i z godzinę zwykłych wygłupów przy sportach

Dams co do ćwiczeń to nie mam blokady, że nie lubię ich.
Bardzo lubię, ale dopiero zaczynam wracać do formy. Co wiadomo, że jest trudne i irytujące



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Oczywiscie mozesz z mleka korzystac nic to zdroznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1738
Cześć ;)
Chciałam się pochwalić małym sukcesikiem
Zwiększyłam wczoraj obciążenia przy treningu B

Wrzucam wczorajszą i dzisiejszą miskę i rozpiskę treningu B. 3 obwody :)






Mielone nie było wcale z biedry, tylko z szynki wieprzowej, mielone własnoręcznie, ale nie mogłam znaleźć.

Codziennie z 6 herbat, woda około litr i więcej.
Do tego warzywa oczywiście: brokuły, brukselka, sałata lodowa, kukurydza, cebula, ogórki, pomidory :)




Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-02-11 20:07:37
Dalej nie mogę robić wykroków boli mnie strasznie mięsień, ale nie wiem czy czworogłowy czy prosty.
Najdziwniejsze, że przy przysiadach nie mam z nim żadnego problemu.

Zmieniony przez - kala_fior w dniu 2014-02-11 20:11:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 795 Wiek 57 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 18368
Wykroki są bardzo ciężkim i trudnym ćwiczeniem, robię je od kilku miesięcy i dalej się nie lubimy. Gdybyś bardziej szczegółowo napisała w którym momencie i gdzie Cię boli, lub dlaczego nie możesz ich robić pewnie dziewczyny co się znają pomogą. Dobrze jest wpisując treningi wpisywać ilość powtórzeń i ciężar z ostatniego treningu i trening bieżący wtedy widać jak progresujesz a i jeszcze jedno, skąd taka rozpietość misce, nie trzymasz zaleceń Szefowej Obliques







Zmieniony przez - agatha38 w dniu 2014-02-11 20:59:14
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

pragnienie umięśnionej sylwetki kompletnie zielonej nastolatki :)

Następny temat

spełniam marzenia, proszę o pomoc

WHEY premium