SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkretny plan masowo-siłowy- metody uderzeniowe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1977

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Zacznijmy może od tego jakie plany przerabiałem, począwszy od Aerobic Circuit Training następnie split (mały staż, to efekty cudne nie były),+trening regeneracyjny. Po niemiłej przygodzie ze splitem wziąłem się za skrócone Full Body Workout, później priorytetowe FBW na klatkę i ostatnio FBW o mniejszej niż dotychczas objętości treningowej (duże zamiast 4s 3s, małe zamiast 3s 2s) dla sprawdzenia- efekty porównywalne z tymi na większej ilości serii.

W trakcie realizacji ostatniego planu (ostatni tydzień) zdarzyła mi przykra sytuacja- kontuzja nadgarstka. Konkretniej odczuwalny ból przy ruchu dłonią, który zaczął się w trakcie serii, którą wykonałem bez rozgrzewki (pierwszy i ostatni raz bez )

Mianowicie, po przejściu bólu w nadgarstku nie chce rzucać się na głęboką wodę, więc delikatnie kilka tygodni ACT dla wdrożenia i powrotu do sportu. Następnie zabieram się za solidny split, cykl na monowodzianie (pierwszy) i pracę nad partiami priorytetowymi o których poniżej:
-ramiona (zaniedbane, odstają od reszty, utrudniają wykonywanie ćwiczeń na inne partie )
-najszersze grzbietu (przez prawie cały okres ćwiczeń nie miałem dostępu do drążka, pomimo tego sylwetka się poszerzyła ale szerokość pleców odstaje od grubości, nie zrobie ani jednego dobrego powtórzenia),

Jako, że z ACT nie będzie problemu zapraszam do dyskusji nad planem SPLIT, metodami uderzeniowymi, suplementami i wszystkim co może okazać się przydatne podczas cyklu

Poniedziałek:
Klatka (Metoda holistyczna) :
- Wyciskanie sztangi plasko 10=10=10 (seria rozgrzewkowa)
- Pompki na poręczach max=max=max (ciężka, faza mocy)
- Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim 10=10=8=8 (przejściowa)
- Rozpiętki 12>10=10 (wykańczająca)
Biceps:
seria łączona (1):- Uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku 12<10<8
seria łączona (2):- Uginanie ramion ze sztangielkami sztangielkami uchwycie młotkowym 10=10<8
Uginanie ramion ze sztangą w staniu 21=21 (Metoda powtórzeń 3 - fazowych- słynne 21 )

Środa:
Plecy:
- Martwy ciag 10<8<6=6
- Podciaganie na drążku szerokim nachwytem (faza negatywna) max=max,
- Podciąganie na drążku chwytem neutralnym max=max
- Wiosłowanie sztangielka w podporze o ławke 10<8=8=8
- Szrugsy 20<15<10

Triceps:
seria łączona (1)- Francuskie wyciskanie sztanga w lezeniu 10=10=10
seria łączona (2)- Wyciskanie płasko wąskim podchwytem 10=10=10
Pompki w podporze tyłem max=max=max

Piątek:
Nogi:
- Przysiady za sztanga na barkach 10<8<6=6
- Hack-Przysiady 12<10<8=8
- MC na prostych 10
- Wspięcia na palce w siadzie 20<12<10=10
Barki:
- Wyciskanie sztangielek 12<10<10<8
- Unoszenie sztangielek bokiem 10=10=10
- Unoszenie sztangielek bokiem w opadzie tułowia 10=10=10

Trening wzorowany na tym z artykułu georgu.

Przydałyby się opinie co do treningu, pomysły odnośnie poprawienia pleców i wyniku w podciąganiu i wszystko co się może przydać :) Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 77

Wzrost: 177

Cel treningowy: masa/siła

Staż treningowy na słowni: 11 miesięcy

Uprawiane inne sporty: obecnie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga prosta, sztanga lekko łamana, sztangielki, ławka prosta, ławka skośna-regulowana, modlitewnik, drążek na 6 chwytów (szeroki nachwyt,podchwyt,neutralny ; wąski nachwyt,podchwyt,neutralny ), poręcze do ściany,

Dieta: +300-500 kcal, 2,2g białka na kg ciała, 10 wskazówek etc. (często bywa różnie)

Przeciwskaznania medyczne: obecnnie kontuzja nadgarstka

Zażywane suplementy: obecnie tylko Vitamin Multiple Sport z Olimpu, planowane przy cyklu Mono (1250mega caps - Olimp) i białko serwatkowe

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 637 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4377
a nie lepiej zrobić barki przed nogami skoro to priorytet?
Poza tym ja jako metodę uderzeniową na barki to polecam tę ze zdejmowaniem obciążenia w ostatnim ćwiczeniu i ostatniej serii, tak żeby je 'dobić'
mi to wchodziło dobrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Jako priorytet chciałbym uznać mięśnie najszersze grzbietu i mięśnie ramion, czyli biceps i triceps. Sory jak się troche niejasno wyraziłem :)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 637 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4377
a to widzisz to zmienia wszystko :D
ja bym na łapy zrobił 2 ćwiczenia po 4-5 serii, mi tak wchodzi lepiej poza tym mniej ćwiczeń się 'zużywa' i potem łatwiej o lekkie modyfikacje
Poza tym mam tak że lepiej mi wchodzi więcej serii przy małej ilości ćwiczeń na te partie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
rozkład tyg wyglądał by tak
klata
plecy
off
nogi
barki,bic

lub
klata,przód i bok barku
plecy,tył barku
off
nogi
bic,tric

Klata daj tak "
dipsy 5s
skos góra 4s
rozpiętki 3s

plecy jeśli najszerze priorytet
mc 4s
Podciąganie szeroki nachwytem 4s(dowieszany cieżar jeśli zbyt lekko)
wiosłowanie nachwyt szeroko 3s
ściaganie górnego zza głowy 2s po 15
swodobne zwisy 2-3s po 30-40s

nogi ok wspięcia zakres 20-30 nie schodź niżej

barki standard, daj szrugsy w barkach

Jeśli koniecznie chcesz superserie to moge wyglądać tak po 3ćw po 3s

sztanga stojac, ugięcia pełne z lekkim akcentem barków + wycisk wąski
modlitewnik + francuskie leżąc zza głowe idzie sztanga
młotki + pompki w podporze tyłem

To moja propozycja kombinacji jest wiele jeśli chodzi o biceps,triceps

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Tylko tutaj mi chodzi o trening 3 razy w tygodniu więc superserie biceps+triceps raczej odpadają. Ściąganie zza głowy odpada- brak wyciągu, więc zamiast tego może inne podciąganie?

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Nogi + dolne plecy + barki
Klata + bic + tric
Plecy bez dołu

Ja bym to tak widział, 3 dni to za mało na piorytet, przydałby się dodatkowy jeden dzień żeby zrobić bica i trica osobno...

Pzdro




Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-07-28 13:17:34

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-07-28 13:18:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
zamiast ściagania można dać wioslo 2s. Trening 3x w tyg z priorytetami raczej nie możliwe...

Trudno bedzie mu zrobić trica po cięzkim treinug klaty, także 4 dzień niezdbędny

zdr

Zmieniony przez - spaiter w dniu 2010-07-28 13:25:43

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
W takim wypadku raczej będę zmuszony do treningu 4x razy, zobaczymy jak sobie dam z tym rade.. :)

W takim wypadku rozkład:
Plecy
Klatka piersiowa + Barki
Biceps + triceps
Nogi

Co do superserii spaitera to przerwy w którym miejscu robić?

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Chcesz robić 2 wresje przysiadu i mc na prostych nogach na jedym treningu ? Nie widzę jakoś tego...

Można dać jakiegoś MDS'a na bica/trica.


Plecy zostawiłbym jedno podciąganie i dodawał obciążenie jeśli idzie za łatwo.

Klata ok, barki ok, wspięcia na palce siedząc i stojąc po 3-4s,szrugsy na koniec do pleców.


Pzdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
W takim wypadku jak rozplanować trening nóg? Nie mam prasy to nóg itd.

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW 5x5

Następny temat

Prosba o plan/rozklad.

WHEY premium