SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ember / na dobrej drodze do 40 :-)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 924 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15047
Witam

Bardzo sie ciesze, ze trafilam tutaj, ponownie, w momencie, kiedy rozpoczela sie akcja "PRZED CZTERDZIESTKA".
Zbieralam sie z zalozeniem dziennika juz dobre dwa tygodnie, a teraz to idealny moment
Na forum SFD jestem juz od jakiegos czasu. Dwa lata temu zaczelam sie redukowac z pomoca obliques i z calkiem pozytywnym wynikiem. Niestety nie udalo mi sie utrzymac tego, co osiagnelam i jestem bardzo zla na siebie, ale coz, trzeba walczyc od nowa, tym razem sie uda!

Zaczne od kilku slow o mnie :)

Wzrost: 175 cm
Waga: 69 kg
Biust: 95 cm
Pod biustem: 80 cm
Pas: 73 cm
Brzuch: 85 cm
Biodra: 99 cm
Udo: 58 cm
Łydka: 39 cm

W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, biodra
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust, twarz
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: kiedys dlugo siatkowka, potem troche silowni, a po ostatniej redukcji mialam przerwe, ale od okolo 1,5 miesiaca chodze znowu na silownie (3 razy w tygodniu)

Komentarz do powyzszego:
W zasadzie wrocilam do wymiarow przed redukcja. Waga mi troche skoczyla, ale waga sie nie przejmuje, bardziej mi zalezy na obwodach i jedrnosci skory, bo przed czterdziestka to wiadomo

Moj CEL to:
Troche sie zredukowac, po kilka cm w brzuchu, biodrach i udach i poprawic jakosc ciala, ujedrnic sie, popracowac nad kondycja

Co lubisz jeść na śniadanie: platki owsiane z mlekiem i owocami, jajka (jajecznica, na twardo, sadzone), grahamka plus kawa z mlekiem
Co lubisz jeść na obiad : mieso plus salatki, zupy-kremy, lubie tez makarony z sosami roznymi (wiem, bedzie trzeba ograniczyc)
Co jako przekąskę : owoce, orzechy
Co jako deser : lubie slodkie, ciasta, lody (obiecuje zapomniec o nich na jakis czas calkowicie)
Ograniczenia żywieniowe : nie mam
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : jestem zdrowa, miesiączkuję regularnie (biore tabletki anty)
Preferowane formy aktywności fizycznej : silownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : witaminy (Centrum)
Stosowane wcześniej diety : podczas ostatniej redukcji zbilansowana, wczesniej raczej nie dietowalam jakos specjalnie

Jesli chodzi o ostatnie poltora miesiaca w moim zyciu, to zaczelam chodzic na silownie i troche zmienilam swoj sposob odzywiania, ograniczylam slodkie, przerzucilam sie na mieso z grilla, wieksza ilosc warzyw, na sniadanie jadlam np. grahamke z humusem, albo jajka sadzone, albo losos wedzony z kozim serem i jajkiem na twardo, czasem biala bulke.

Teraz zalozenia na aktualna walke

DIETA:
W zwiazku z praca, nie moge jesc w sposob jaki jadlam podczas ostatniej redukcji. Na sniadanie bede jadla to, co do tej pory, ale bardziej postawie na owsianke plus jajka (tutaj rozne kombinacje).
Obiad po treningu (czyli lunch w pracy), bede brac pudeleczka z miesem i kasza/makaronem plus jakas salatka.
Na kolacje mieso (kurczak, wolowina, owoce morza, watrobka) glownie z grilla plus salatka warzywna.
Mam maly problem z posilkiem przedtreningowym i potem z "przekaska" w pracy, ale porusze go nizej, zeby nie zginal w tych informacjach.

Zalozenia diety:
Mysle, ze rozpoczne od 1800 kcal, przy czym:
B 171
W 180
T 44

Dokladnie taki rozklad mialam zaczynajac poprzednia redukcje :)

TRENING:
Tak jak wspominalam, zaczelam trenowac znowu jakies poltora miesiaca temu. Chodze 3 razy w tygodniu na silownie.
Niestety mam ograniczony czas na silowni, ok. 45-50 minut, poniewaz wykorzystuje przerwe na lunch.
Zaczelam od treningu ACT wg Michaila (przez miesiac na rozruszanie sie), a potem zaczelam FBW dla poczatkujacych, ktory delikatnie zmodyfikowalam (na koniec 20 min aerobów).

Aktualna wersja treningu wyglada tak:

Trening A.
A. Przysiad (ostatnio 12 x 30 kg)
B1. wyciskanie sztangi laweczka plaska (ostatnio 3 x 30 kg)
B2 przyciaganie drazka dolnego siedzac do klatki
C1. prostowanie nog w siedzeniu
C2 wznosy z opadu
D. plank (1x ile dasz rade utrzymac)

Trening B.
A. Martwy ciag (RDL) - ostatnio 15 x 30 kg
B1. Wyciskanie sztangi stojac (robie hantlami) - ostatnio 15 x 6 kg
B2. sciaganie drazka gornego do klatki szeroko z nachwytem
C1. wypady
C2. uginanie nog lezac
D. pompki 1 seria na maksymalna ilosc powtorzen

Dopiero jestem na poczatku tego treningu, maksy sa nie takie jak powinny, ale ciezko mi bylo zaczac od razu od 40 kg w RDL, chcialam sie rozkrecic... Poza tym problem na tej silowni jest taki, ze obciazania najmniejsze sa po 2,5 kg, wiec w sumie na sztandze zwiekszam o 5 kg, jakos bede musiala sobie z tym poradzic, szczegolnie przy wyciskaniu na plaskiej, gdzie teraz bedzie ciezko o progres, bo 35 kg to raczej nie wycisne w tym momencie

Rozpisalam sie

To na koniec jeszcze aktualne zdjecia.
Szczerze mowiac myslalam, ze jest lepiej, dopoki zdjec nie zobaczylam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 924 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15047
Dziekuje kaszmirko :)

Dzien 3

Trening:
Krotki, porobilam, a w zasadzie poprobowalam troche tych cwiczen rozciagajacych, bardzo fajne sa, na pewno bede je robic

Dieta:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pamiętam Twoją redukcję, wynik był mega, więc z ciekawości będę zaglądał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 924 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15047
Dzieki Morales Tym razem bedzie pewnie trudniej, ale bede walczyc...

Mam chwile wolna wiec napisze jaki mam problem z dieta.
Sniadanie jem przed praca, okolo 7 rano. Moge zjesc calkiem sporo, bo jestem przyzwyczajona do porzadnego sniadania.
Cwicze w przerwie na lunch w pracy. I tutaj zaczynaja sie schody...
Nie chce cwiczyc z pustym zoladkiem, wiec powinnam zjesc cos przed treningiem. Ale nie moge sie rozkladac z pudeleczkami na biurku, bo u nas nie mozna i nikt tego nie robi, czulabym sie glupio.
Wiec do tej pory ok. 45 minut przed treningiem zjadalam banana. Nie jest to najlepszy pomysl, ale naprawde nie wiem, co moglabym zjesc przy biurku, a co nie wywolywaloby zbytniego zainteresowania otoczenia
Potem ide na trening, mam ok. 45-50 minut na cwiczenia, bo potem prysznic i powrot do pracy i jeszcze musze miec ok. 15 minut na lunch.
Pomiedzy lunchem a wyjsciem z pracy tez lubie cos przegryzc i do tej pory bylo to np. jablko, ale teraz pewnie bede musiala to zmienic.
Nie wiem co mam jesc, zeby bylo zgodne z dieta i zbytnio nie macilo w moich zalozeniach

Prosze o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 924 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15047
Dzien 1 za mna

Nie było treningu, a dieta jak w zalaczeniu, nie mialam swiadomosci, ze tak malo zjadlam, dopoki nie policzylam...



Rano byla szklanka wody z cytryna.
Jutro bedzie lepiej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3597 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24639
Witaj Ember!!!!!!
super, ze wróciłaś! powodzenia. Wg mnie forma startowa niezła
Ember
Witam

Bardzo sie ciesze, ze trafilam tutaj, ponownie, w momencie, kiedy rozpoczela sie akcja "PRZED CZTERDZIESTKA".




jaka akcyjka...ja nic jeszcze nie wiem?/?!!!?????
to coś dla mnie przecia!



Zmieniony przez - Zyrafka198 w dniu 2012-04-30 21:03:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 924 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15047
Żyrafka podałam Ci szczegóły o akcji w Twoim dzienniku

Drugi dzień za mną

Zacznę od treningu:

Trening B.
A. Martwy ciag (RDL) - 12 x 30 kg, 12 x 35 kg, 8 x 40 kg
B1. Wyciskanie sztangi stojac (robie hantlami) - 12 x 5 kg, 12 x 7 kg, 12 x 7 kg
B2. sciaganie drazka gornego do klatki szeroko z nachwytem - 12 x 19 kg, 12 x 26 kg, 10 x 33 kg
C1. wypady - 12 x 5 kg, 10 x 7 kg, 8 x 7 kg
C2. uginanie nog lezac - 12 x 26 kg, 12 x 33 kg, 8 x 39 kg
D. pompki 1 seria na maksymalna ilosc powtorzen - 5 meskich pompek

Uwagi odnosnie treningu:
A. zrobilam rozgrzewke 12 x 20 kg i potem wyzej wspomniane 3 serie, mysle, ze w tym momencie moj max to jakies 50 kg, sprobuje na przyszlym treningu
B1. nie mialam hantli 8 kg, wiec na 9 sie nie porywalam, bo juz przy 7 kg bylo mi strasznie ciezko...
B2. tutaj nie rozumiem nic, na poprzedniej silowni mialam duze obciazenia przy tym cwiczeniu, a na tej silowni nic mi nie idzie, juz przy 26 kg potrafie sie niezle zasapac, nie mam pojecia gdzie lezy problem, ale bede walczyc
C1. wypady daja mi niezle w kosc, robilam na 7 kg, na 9 kg jeszcze nie czulam sie gotowa...
C2. trzeciej serii z 39 kg nie dokonczylam, bo poczulam skurcz w lydce i nie chcialam nadwyrezyc
D. pompki jako takie, ale zwiekszylam ilosc az o 1

Dieta trzymana, jak ogarne rozpiske to wrzuce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 924 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15047
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 924 Wiek 49 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15047
Czy taki baton proteinowy to dobry pomysl przy moim problemie z posilkiem przedtreningowym?
Zjadlam wczoraj i calkiem dobrze sie sprawdzil
Zamowilam sobie przedwczoraj wheya i przy okazji kilka tych batonow, sa w drodze

Jedyny problem to fakt, ze te kupione batony sa dla mnie za slodkie
Ale poszukalam w necie i znalazlam duzo przepisow, wiec jak dojdzie bialko to chyba sama sobie porobie takie batony tylko mniej slodkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 4263 Wiek 51 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 35910
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3023 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89758
Zgadzam się z Felą, świetnie wyglądasz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1631 Wiek 23 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 61355
No to ja jestem ciekawa koncowego wyniku jak juz start jest swietny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyjście z zapuszczenia w/g Moderatora

Następny temat

pytanie do redukcji

WHEY premium