SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dziennik Treningowy Blysk - SIŁA

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
Witam postanowiłem założyć dziennik aby konsekwentniej trzymać "diete"

O Sobie:
Mam na imię Marcin , mam 18 lat(w październiku ukonczone). Swoje treningi zacząłem już w 2 gimnazjum pod koniec roku szkolnego , do zaczecia chodzenia na siłownię zainspirował mnie moj najstarszy brat , który w przeszłośći był dla mnie wzorem ponieważ chciałem być tak duży i silny jak on , jako , że mieszkam na wsi to u mnie wszyscy sa raczej silni , myślę że ogolnie ja też!:) z poczatku ćwiczyłem bo ćwiczyłem , w 3gim/1technikum jakoś zacząłem bardziej poważniej , bez zadnych szczegolnych efektow ze wzgledu na slaba miche:) , teraz od poczatku wakacji zaczałem sie bardziej przykładać :). Moje wyniki siłowe skoczyły nieźle do góry :) (poczatek wakacji WL 110kg) we wrześniu miałem lekka redukcje do 30 października (98-86) i teraz ważę 90kg, moje wyniki siłowe sa dla mnie zadowalające choć wiem , że mogę lepiej :). dodam ze od poczatku tych wakacji zaczalem dopiero cwiczyc plecy i nogi ... wiem wiem mlody i glupi bylem :P cwiczylem jak kazdy , jednak wiem ze to był blad;/

Dieta:
Myślę, że raczej bede sie staral trzymac tego :) ale to roznie bywa czasami ... :) bez zadnych odzywek uzupelniajacych mysle ze dam rade :P typu gainer i bialko :)

Suplementacja:
Olimp Vita-min multipe sport po sniadaniu
Beta alanina albo proch kupie (SFD) albo z Activlabu tabsy - 5g przed treningiem
Kreatyna pojdzie razem na cykl z Nitronium , pod koniec stycznia prawdopodobnie :)
BCAA Powder Hi-Tec - przed treningiem i aerobami :) ale to bede opisywał później :P

Cel:
Siła i tylko siła mam nadzieje ze pod koniec mojego 12 tgodniowego planu silowego uzyskam:
WL: 150-160 kg
MC: ok, 200
Przysiad: Tutaj bede kładł szczególny nacisk bo nogi odstaja ale mysle ze 140 kg to minimum. :)
Ale wiadomo nic na siłę bede słuchał organizmu czy daje mi jakieś znaki , zdrowie jest najwazniejsze !!

Trening:
poniedziałek:

1 klatka wyciskanie leżąc 5 serii (ciężko; 85-95% CM), RAMPA, 4-8 powt.
2 przysiad ze sztangą z tyłu lub z przodu 5 serii (lekko 75-85% CM; 10% mniej niż w piątek), RAMPA, 4-8 powt.
3 wiosłowanie sztangą 5 serii (ciężko 85-90% CM), RAMPA, 6-10 powt.
4 biceps 3-5 serii , 8-12 powt.
5 wspięcia na palce 2 serie (lekko), 75-85% CM, 20-40 powt.


środa:

1 Wyciskopodrzut (push press) 3-6 serii x 3-6 powt (75-90% CM), RAMPA
2 martwy ciąg klasyczny 5 serii (jeden tydzień lekko 75-85% CM, drugi ciężko 85-95% CM), RAMPA 4-8 powt.
3 podciąganie na drążku 4-5 serii , 5-10 powt.
4 wyciskanie sztangi siedząc, do czoła (barki; ławka 70-90 stopni) 3-5 serii (75-85% CM), 5-10 powt.
5 wyciskanie sztangi wąskim chwytem 3-4 serie (lub podobne ciężkie ćwiczenie angażujące tricepsa np. pompki w podporze tyłem z ciężarem, pompki na poręczach; (80-95% CM), RAMPA 4-8 powt.
6 wznosy sztangielkami (po 1-2 serie każdego rodzaju przodem, bokiem, w opadzie), 8-15 powt.


piątek:

1 wyciskanie leżąc lekko 3-4 serie (10% mniej niż w poniedziałek czyli 75-85% CM), RAMPA, 4-8 powt.
2 przysiad ze sztangą z tyłu lub z przodu 5 serii (ciężko 85-95% CM), RAMPA, 4-8 powt.
3 wiosłowanie sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz 5 serii (lekko 75-80% CM), RAMPA, 5-10 powt.
4 podciąganie na drążku podchwytem, 5-10 powt.
5 biceps 2 serie (lekko; ze względu na wiosło, drążek), 6-12 powt.
6 wspięcia na palce 2 serie (ciężko), 20-40 powt.

dałem do oceny już :) także jest git wszystko te ciężary w % bede starał się trzymać choć 95% bedzie czasami ciężko :) myśle ze z pomoca lekka bede musiał tutaj z początku :)

Zdjęcia wrzucę jutro , także bedzie mozna po mnie cisnac jutro ;(
Gdy moje podciaganie na drążku się poprawi tak 10powt. w 4 seriach lub 3 to wrzucę , podciąganie z ciężarem ,

Pozdrawiam , dzisiaj trening w godzinach 18-19 :)

Jutro z Ojcem stojaki bede robił do przysiadów oraz wyciskania na barki i wyciskopodrzutu ;d bo tak z ziemii to latwo o kontuzje :) i mniejsze ciezary duuuzo

Zmieniony przez - blysk w dniu 2012-12-31 14:56:08

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Witam !

Wydaje mi się, że jak pisze pisze RAMPA 4-8 to znaczy, że masz sb obrać liczbę powtórzeń i trzymać się jej dokładając ciężar.

Ty robisz piramidkę, czyli dokładasz ciężar i zmniejszasz ilość rep.

Zmieniony przez - YANKESStm w dniu 2013-01-19 13:43:49

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
no i gitara!

rób to porządnie tylko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1005 Wiek 109 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 22421
Zapowiada się ciekawie
Łap soga za elegancką rozpiskę bo fajnie widać wszystko czytelnie, co nie często się zdarza

Carpe diem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
będę śledził i pilnował, mam nadzieję, że DT na dłużej niż tydzień jak to ma miejsce wjuniorach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
Trening 1 / 31.12.2012

Jako , że wczoraj nie dałem rady dodać wpisu to dodaje dzis:P a więc
Dieta wczoraj bardzo kulała ... ze wzgledu na to ze póżno wstałem i jeszcze ten sylwester Wypiłem tylko 2 driniki z czego jestem dumny. :) Ale siedzenie do rana nie sprzyjało mojej regeneracji :)

Diety nie bede wstawiał bo koszmar był :P choć mieso było i węglowodany ,

Trening:
Wrzucę wam tabelke z Excela bedzie lepiej widac:P
Oczywiście przed Treningiem rozgrzeweczka była , wszystkie stawy
a na klatke 40kg 50kg 60kg rozgrzewka i później seria właściwa.
Przed przysiadami zrobiłem 2 serie przysiadów bez ciężaru.

http://imageshack.us/photo/my-images/854/dzien1.png/


Samopoczucie:
Ogólnie rzecz biorąc po treningu byłem nie do życia :P ktoś mógł coś do mnie mówić a ja i tak mu nie odpowiedziałem bo byłem zmęczony , jak już zjadłem posiłek to wróciły mi energie na dalszy wieczór:).
Jak to sylwester każdy pije , jednak nie ja postanowiłem wypić jak najmniej i mi sie to udało :) 2 drinki ! :) Myślę , że w najblizszych dniach bede bardziej przestrzegał diety. :)

Dodam jeszcze ze na Przysiad taki mały ciężar ponieważ stojaków jeszcze nie wykombinowałem , ciężko znaleść materiał mi ;/ ale bede sie starał zeby pod koniec tygodnia już były :)

Dzisiaj miałem jeszcze iść biegać ale chyba sobie odpuszcze ten jeden raz , ponieważ nie mam sił i ide zaraz spać , zeby sie zregenerować na jutro oO



Zmieniony przez - blysk w dniu 2013-01-01 14:19:15

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4016
Ile masz wzrostu? ;D no i daj foty ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
175/176 bedzie jakoś Dzisiaj nie miał mi kto zrobić , wszyscy pouciekali gdzies

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
elegancko. Ciężary też dobre. Daj od czasu do czasu jakiś filmik z treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
postaram sie z martwego i przysiadow wstawic bo nie wiem czy dobrze robie :)

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
i gitara bo taki jest sens dzienników
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
Dzień Treningowy 2/ 02.12.2013

Jak obiecałem już wcześniej , fotki i filmiki wrzucę ale dopiero w weekend każdy pracuje , a moja brat ma ten tydzien na po południu więc w sobotę wrzucę wszystko.

Dziś już zrobiłem trening , lekko barki napompowane , po martwym żadnych większych urazów , czy też napompowania (trening bardziej lekki za tydzien ciężej)
Wrzucam juz tutaj dietę całą rozpisaną ponieważ na wieczór juz mam uszykowane jedzenie :) i nic innego nie zamierzam jeść , :)

Dieta
Zapomniałem dodać jabłko po treningu dość duże;)

1.http://imageshack.us/photo/my-images/22/dieta1.png/
2.http://imageshack.us/photo/my-images/211/dieta2.png/

Trening:
Ogólnie źle nie było , troche na martwym na ostatniej serii sie zmeczyłem , no i wyciskanie na barki mnie troche napompowało ze tak powiem :) Zobaczymy jutro co to bedzie :D

http://imageshack.us/photo/my-images/854/dzien2.png/

Samopoczucie

Dzisiaj fatalny dzień miałem , w szkole kumpel mnie załamał(Prywatna sprawa) i nieco smutaśny chodziłem :DD ale nadeszła pora treningu i wszystko poszło w niepamięć :P Teraz juz jestem po posiłku także już siły mam :) jak się jutro wyśpie to bedzie dobrze .. mam nadzieje że DOMSów nie bede mial :)

Zawsze mnie motywowało to , że oglądająć Pudziana za młodych lat chciałem być taki jak on :P , lecz teraz jednak wiem że nie mam takich predyspozycji :) Ale ćwiczyć zawsze można :P Postawiłem sobie cele i mam nadzieje , że uda mi się je osiągnąć :)

Pozdrawiam i przypominam zdjęcia z filmikami wrzucę w sobote bo nie ma mi kto zrobic !:)

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy FBW

Następny temat

ABS

WHEY premium