SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brednia czy prawda?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2211

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
Witajcie. Jestem nowym uzytkownikiem tego forum, nie wiem czy moze taki temat już był ale chciałbym żeby doświadczeni forumowicze odpowiedzieli mi na 1 nurtujące mnie pytanie.
Z kilku zródeł dowiedziałem się że gdy osoba w wieku np. 13 lat (w takowym jestem) zacznie swoją przygodę z kulturystyką przestanie rosnąc. Chodzi mi tutaj o to że niekórzy piszą że zaczynając w młodym wieku przestanie sie rosnac. A inni że własnie gdy zaczniemy cwiczyć to będziemy rosnąc. Niemamtutaj na mysli treningów ogólnorozwojowych tylko chodzi mi o normalną kulutrystykę czyli cwiczenia ze sztangą i obciążeniami.

...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 227 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3762
rower, piłka, sporty walki w stójce ... z siłowych to drążek pompki itp
ogólnorozwojowe


będziesz dźwigał to w wieku 18 lat będziesz szeroki np 80kg/170cm ... tylko że wtedy zaczniesz marzyć o tych kilku centach do góry

ja zacząłem w wieku 14 lat ... i zatzrymałem się na 174/175 cm a teraz żałuję ... mój ojciec tak samo 14 lat ciężarki zapasy itd 172cm

a jego brat rodzony 185 i reszta rodziny ponad 180


nie wspominając o stawach i kręgosłupie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 128 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1102
chodzi Ci o to czy mozesz spokojnie cwiczyc czy nie bo boisz sie o wzrost? ja dokładnie nie wiem jak z tym jest ale ja bym Ci radził poczekac jeszcze z siłką az skonczysz gimnazjum.

bez zastrzyków nie ma wyników:D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1029
popieram zdanie kolegi zacznij wiecej jesc bo zamalo warzysz na tyle zwrostu heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
Ja mało waże?? Ludzie dobijacie mnie a ile powinienem wazyc normalnie jak waze mało? :D :P

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 384 Wiek 41 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6892
No tak z 10kg wiecej:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1029
warzysz bodajrze 55 kg ja mam 170 i warze 67 i malo warze przydalo by sie wiecej masy ale jak nie zaczniesz jesc zatrzymasz sie szybko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1308 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 56796
nie wazy malo, ludzie autor ma dopiero 13 lat, nie przejmuj sie w twoim wieku podobnie wazylem albo i mniej a wzrost mialem ten sam. Siłownie narazie odpuść, uprawiaj inne sporty, zapisz sie na basen, a jak juz bardzo chcesz trenowac silowo to podciagaj sie na drazku, napewno nei zaszkodzi


Zmieniony przez - hernegild w dniu 2007-08-16 01:11:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 200 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3611
Chłopie, szkoda chociażby kręgosłup katować w tak młodym wieku. Uprawiaj zwykły sport, pływaj, biegaj. Z siłownią jeszcze pare lat sobie odpuść, szkoda zdrowia.

W koszykówkę grasz- i tak trzymaj.

Zmieniony przez - kropekkom w dniu 2007-08-16 01:48:15

If you want a thing done well, do it yourself.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 176
Widze że większość z was mowi siłowni NIE w tak młodym wieku i chyba po tych waszych wypowiedziach sie z tym zgodze. W kosza gram tak sobie dla przyjemnosci niejestem jakism tam super graczem :P Czy moglibyscie mi doradzic co jesć żeby urosnąc a nie byc grubym i tłustym?? :D wiem że to może banalne pytanie ale- sami wiecie jak to czasem jest :D. Z góry dzieki za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam was
Kuba

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Siłownię na razie odpuść, to nie tyle rada co troska o Ciebie. W tym wieku może, a nawet powinna CI zaszkodzić. Ty dopiero rośniesz, masz przed sobą jeszcze ok. 3 lata intensywnego wzrostu i nie możesz przeszkadzać swojemu ciału rozrosnąć się tak jak to ono ma w planach. To tak jakbyś kogoś krytykował za lipna pracę kiedy ten jest w jej połowie. Zacznij ćwiczyć siłowo w wieku ok 16 lat, to jest minimum. Póki co uprawiaj sporty ogólnorozwojowe. Ćwicząc teraz za parę lat będziesz bezkrztałtną kulką mięśni z niedorobionymi kościami, stawami itd.

A co do wzrostu to nie jest regułą to że ćwiczenia siłowe zahamują wzrost, jednemu tak a drugiemu nie. Większości nie hamują, ale nie wiadomo jak to będzie u Ciebie.

Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 237 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1159
jak jestes nowy to najpierw poczytaj na forum a pozniej zakladaj temat...!!

masz tu linka do strony i przeczytaj sobie ten caly artukul to wszystko bedziesz wiedzial

https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_a_wiek...-t346890.html 

Jezeli cwicze to robie to tylko dla siebie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki sprzęt wlasciwy ??

Następny temat

Barki plan, za duzo cwiczen!?

WHEY premium