SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zakwasy, brak kondycji :/

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2636

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 351 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7902
Zacząłem chodzić na bjj, sf/ ale niestety po treningu muszę odczekać kilka dni zanim się zregeneruję.
Chodze do 2 razy na tydzień.
Mam zakwasy na karku, nawet po bokach szyi, momentami aż czuję jakbym się dusił.
Niektórzy mogą ćwiczyć codziennie i nic im nie jest.
Nie wiem czy po prostu trenuję za mało czy właśnie chodzić tylko 2 razy na tydzień i z czasem zwiększyć?



Zmieniony przez - tomcio.xx w dniu 2013-01-10 12:51:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1750 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 23076
To dlatego że dopiero zacząłeś , czasem się organizm przyzwyczai :) Pamiętaj o dobrej rozgrzewce , rozciąganiu , dobrze się odżywiaj i wysypiaj .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie, zadbaj o odżywianie i odpowiednią ilość snu i szybko postępy zrobisz, nie od razu Rzym zbudowali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Porządna intensywna rozgrzewka to podstawa. Po takiej rozgrzewce pot się leje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 30 Napisanych postów 5422 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45681
Dieta, regeneracje i dalej trenować, z czasem wszystko się unormuje, ja po pierwszym treningu straciłem chęci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 259 Napisanych postów 894 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10626
No cóż. Widzę, że masz 29 lat, teoretycznie jesteś jeszcze w kwiecie siły i dynamiki :D W praktyce jeśli sport był Ci od dawna obcy to musisz trochę pocierpieć Stworzyłeś ten temat po pierwszym treningu ? Jak przypomnę sobie moją pierwszą przygodę z trenowaniem to pamiętam, że po treningu poszedłem spać na kilka godzin z wyczerpania Do zakwasów musisz się przyzwyczaić, bo od czasu do czasu będą. Związane jest to z tym, że na różnych treningach będą poruszane różne aspekty. Może być wszystko ok i przyjdzie trening z naciskiem na obalenia/wyniesienia etc. i już ciało inaczej będzie pracowało i zakwasy będą. Będą też treningi z naciskiem na duszenia po których najprawdopodobniej wrócisz z porządnym bólem szyi, szczególnie okolic krtani i karku. Najłatwiej jest jak podejdziesz do wszelkich niedogodności post-treningowej jak do znacznika, że wykonałeś dla siebie dobrą robotę która powinna dać Ci masę satysfakcji. Wtedy im bardziej boli - tym lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Jak mawiał mój trener - "Boli? znaczy, że żyje."

A tak na poważnie, to po pierwszych treningach to normalne. Po pierwszych treningach po dłuugiej przerwie też

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
"Niektórzy mogą ćwiczyć codziennie i nic im nie jest. "
Lata treningów, diety i długiego snu powodują, że stajesz się maszyną i trening 5x w tyg. to pikuś

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Nie zwiększaj na razie liczby treningów do momentu, w którym zaczniesz się porządnie regenerować.
Zakwasy to mały pikuś, przyzwyczaisz się do nich.

Aby poprawić swoją regenerację, zadbaj o dietę i odpowiednią ilość snu. Jeśli to nie pomoże, możesz spróbować dodatkowej suplementacji.

Dodatkowe treningi dołóż w momencie, kiedy te dwa tygodniowo przestaną Cię zajeżdżać.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 503 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3832
Na początku chyba każdy tak ma, a potem się człowiek przyzwyczaja i zaczyna lubić to uczucie gdy wstaje się dzień po treningu i wszystkie mięśnie dają o sobie znać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jeśli na następny dzień po treningu nic Cię nie boli, to znaczy, że się obijałeś

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karate kyokushin

Następny temat

Jak powinna "zachowywać" się dobrze uformowana szczęka?

WHEY premium