SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Poprawa kondycji - jak biegać ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3192

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
Jest to mój pierwszy post na forum, także witam wszystkich. Mój problem wygląda następująco: trenuję muay thai od stycznia tego roku. Na treningi chodzę 2,3 razy w tyg. (w wakacje będzie 2x w tyg). Moim problemem jest kondycja, czasem po rozgrzewce i kilku podskokach i wyrzutach nóg mam zadyszkę, a po 3 minutach mojego jedynego jak dotąd sparingu sapałem strasznie i drugiej takiej rundy nie wytrzymałbym. Teraz do sedna. Postanowiłem zacząć biegać, ale od czytania tego wszystkiego mam jeszcze większy mętlik w głowie - jak, ile itp. I tu moja prośba o konkretną pomoc, z tego co się zorientowałem to najlepsze jest bieganie interwałowe, ale czy od razu mam zacząć? Ile minut, ile sprintu, ile truchtu ? Prosiłbym o konkretne wskazówki jak zacząć żeby się nie przetrenować. Myślałem o 2x w tyg. bieg i 2x trening (po wakacjach 3x). Dodam, że trenuje raczej rekreacyjnie ale przykładam się. Mam 25 lat i ok 78kg wagi. Mam nadzieję, że pomożecie. Może jeszcze inne sposoby poprawy kondycji ktoś zaproponuje.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
To był jak na razie pierwszy i jedyny mój sparing taki w kaskach i miał być na luzie ale wszyscy się "podpalali" z braku doświadczenia i dlatego tak to wyglądało. Bardziej na luzie są takie wymiany w parach, gdzie wszyscy ćwiczą w ochraniaczach i szczękach, bez kasków. Nie ma wtedy takiej widowni, bo każdy zainteresowany jest swoim partnerem i nie ma takiego "podpalania się".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8337
Najpierw zacznij trucht tak do 40minut ciągłego biegu, wtedy myśl o interwałach..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
Ok, to zacznę sobie truchtać po trochu zobaczę ile wytrzymam na pierwszy raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8337
Tylko nie katuj się na początek, jeżeli masz bardzo słabą kondycję to możesz trochę truchtu potem iść normalnie i potem znów trucht.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 138 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2187
Możesz skakać na skakance = kondycja + koordynacja ruchowa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na początku biegaj lekko, ile dasz radę po prostu. Pamiętaj, że jak chcesz być fighterem to biegasz raczej niedługie dystansy (powiedzmy nie więcej niż 5 km), ale intensywniej. Na początku wystarczy 1x w tygodniu + jakiś inny trening.

A co do sparringu - 3 minuty to jest dużo tak naprawdę (no chyba, że ten sparring to było tylko chodzenie, a nie uderzanie), tak więc szacun - dobrze jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 138 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2187
Jesli bedzie biegal raz w tygodniu to ja posiwieje kiedy on kondycje zrobi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 145 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8337
No raz to troszkę za mało, najlepiej tak 3x tygodniowo w dni nietreningowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221406
jak dla mnie to wal interwały jezeli chodzi o bieganie, a na treningach jak najwięcej sparringów,to nie jest Maraton(niejeden maratonczyk z niesamowita kondycją by spuchł pewnie w walce bardzo szybko) tylko zmienny wysiłek, do którego trzeba organizm przyzwyczaić to samo sie tyczy np. trenigów parterowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118
Skakanka dużo daje..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 99
Dzięki wszystkim za pomoc. Zacznę pewnie spokojnie żeby zobaczyć jak forma. A co do tych interwałów to ile sprintu i ile truchtu tak w przeliczeniu na czas (minuty/sekundy) i ile cykli na początek ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Monopol – szczepionka na chorobę boksu zawodowego?

Następny temat

Odzywki do BJJ

WHEY premium