Będę szczera - dieta, te wszystkie wartości i składniki, to dla mnie jeszcze czarna magia. Nigdy nie siedziałam w temacie, bo dopóki byłam zdrowa, nie miałam problemów z wagą. Co do choroby - mam, właściwie miałam poważne zapalenie stawu biodrowego. Nie znam przyczyny, inne stawy nie są zaatakowane, chociaż podejrzewano RZS. Zalecono mi minimum [...]
Tkanki tłuszczowej masz dość dużo więc bilans zerowy bądź lekka nadwyżka to to w co bym celował na twoim miejscu, +100 kcal ok. Pisałem o składnikach pokarmowych czyli o różnorodności źródeł jedzenia a nie składnikach odżywczych - makroskładnikach bo tych ma być tyle samo ewentualnie w dt można dać więcej węgli ale to już zależy od diety i [...]
Bardzo się cieszę, że widzisz pozytywy i że sobie radzisz. Odpowiednia ilość białka bez mięsa to wyzwanie. Trochę jeszcze za dużo nabiału u Ciebie, ale też nie ma jakiejś tragedii. Są ryby i jaja i idziesz w dobrym kierunku z dietą. Najważniejsze, że sama widzisz pozytywne skutki.
Obecnie moja dieta nie jest sztywna. Jem zgodnie z apetytem,smieci nie jem często,slodyczy w ogóle,jem natomiast sporo nabialu,owoców,czy dżemów,które wyrzucam przed zawodami Na początku swojej przygody z kulturystyką wykonywałem mnóstwo serii i trenowałem każdą grupe 2 razy w tygodniu.Czułem jednak że coś jest nie tak bo trenowałem mięśnie [...]
[...] sobie krzywdę. Często jest tak, że osoby które chudną szybko w krótkim czasie - po pewnym okresie odzyskują wagę, albo - mają problemy z dalszą jej utratą. po drugie dieta zawierająca jedynie owoce i warzywa ze sladową iloscią nabiału/mięsa doprowadzac bedzie do niedoborów (pelnowartosciowego białka, NNKT, niektórych witamin), co dalej [...]
[...] mialam wodospad miedzy cyckami , po treningu wygladalam jak potwor , twarz bordowa w biale plamy i do tego zlana potem . Ale zyje:-D:-D Ogolne wrazenia bardzo pozytywne, dieta nie sprawia klopotow nie brakuje mi nabialu, nauczylam sie pic espresso.:-D. Mam wiecej energi, czuje sie jakby mi te treningi kopa dawaly. Jestem troche obolala bola [...]
Ach, Olinko :-D za każdym razem, kiedy milczysz, to ja się boję, że mi uciekłaś @-| A ja o niczym innym nie marzę, jak zamienić Cię w super laskę :-D No powiem tak... Szkoda, że lekarz w Ciebie pakuje te hormony :-| Ale domyślam się, że nie masz tam zbyt dużo do gadania ze względu na fakt, że wciąż jesteś pod opieką rodziców @-) W każdym bądź [...]
[...] (czyli za małej) bez odczuwalnych efektów. Drugi był CleanBurexin (4 kaps. na dobę) i tu chyba jest lepiej. Biorę go kilka tygodni ale w tym czasie zmienił się też trening i dieta - trochę lepsze efekty mogą wynikać z wielu powodów. Nie potrzebuję kofeiny jako dodatkowego "kopa". Nawet jeśli różnica wynosiłaby 0,5 kg tłuszczu mniej lub mięśni [...]
[...] paru tygodniom. przymierzam sie do zrobienia calego Whole30 ale ze wymagania zycia jednak nie pozwalaja na zrezygnowanie calkiem z paru produktow to bedzie tylko normalna dieta paleo (z kapka nabialu i winem..). Filonka mnie przekonala ze prowadzenie skrupulatnego dziennika cukrzyka byc moze sie przydac dla potomnych (nawet nie cukrzykow) wiec [...]
[...] na rzecz ruchu na świeżym powietrzu. Spacery, bieganie i górskie wycieczki to idealne przykłady - to właśnie robili nasi przodkowie! A co się jada w stylu paleo? Paleo dieta zawiera produkty, które ludzie mogli upolować: mięso, ryby, owoce morza oraz produkty, które mogą być uzyskane od zwierząt lub z ziemi: jajka, owoce, orzechy, nasiona, [...]
[...] napisał, rzuca się aż nadmiar nabiału- jogurty, sery twarożki. lepszym źródłem białka są mięsa moim zdaniem (białko zwierzęce). Posiłki zrobione bez pomysłu i niezbyt jako dieta redukcyjna- np. "banan" , "banan+jabłko+danio". Masz dużą wagę przy takim wzroście także sądzę że masz co zrzucać, oblicz zapotrzebowanie kaloryczne. w ograniczeniu [...]
[...] jestem zdrowa, tarczyca wreszcie ok, cholesterol pierwszy taz ok,nerki zdrowe i co najwazniejsze próby wątrobowe wreszcie ok-a wcześniej to róznie bywało. Nie wiem an ile to dieta pomogła pewnie nic,ale robiąc co miesąc wyniki lekarz widzi że jestem jak nowa(bez zastrzyków, szpitali,kilogramów leków) ta wszystko pieknie :P juz cicho jestem chcemy [...]
[...] efektami dukana, o których piszesz, to hmmm... Zabrzmi dziwnie, ale wynikają z... Głodzenia się. Niektórzy specjaliści uważają, że krótkotrwała głodówka (tudzież dieta b. niskokaloryczna) jest najlepszym sposobem na wyrównanie gospodarki insuliną, jak również innych hormonów. Niestety- wszystko do czasu. A smutne jest to, że jak to [...]
[...] To jasne, że to będzie dla mnie jako napój, bo chcąc, nie chcąc kilogram serków homogenizowanych nie zjem. A wypić mleko z proszkiem wypiję. ps. Tylu kg nie zdobędę, więc dieta... to trochę lakoniczne. Jem bardzo dużo, mam zróżnicowaną dietę, ale tylu kg nei zdobede na samej diecie. Prosze mi uwierzyc, bo poroboqalem. Dieta tutaj cos zdziala, [...]
Teraz kilka pytań jeśli chodzi o konkurs *Dieta: Z dziennika tego sfd wychodzi mi, że powinnam jeść 1670kcal i to jest mój jakby zerowy bilans przy 71kg,166cm i przy dużej aktywności(3-5 treningów). Czy to nie za dużo??Jaki rozkład najlepiej przyjąć? *Jak na razie mam zabroniony nabiał to wiem. W konkursie też jest zero nabiału przez miesiąc czy [...]
[...] Wystarczy umiejętnie łączyć ze sobą produkty roślinne, np.: suche nasiona roślin strączkowych z produktami zbożowymi i mamy bardzo dobrej jakości białka. Z jednym się jednak z panem nie zgadzam. O ile bez chemii można osiągnąć wiele na krajowych zawodach, to za granicą sama dieta i trening często okazuje się niewystarczające na podium.
[...] to zgaga. Pomaga na nia zastosowanie diety lekkostrawnej(bez smazonych potraw) oraz spozywanie mniejszych porcji jedzenia,ale za to czesciej. W drugim i trzecim trymestrz dieta powinna dostarczac o 300kcal wiecej od diety naleznej dla wieku i aktywnosci fizycznej kobiety nie bedacej w ciazy. Nocnym napadom glodu można zapobiec jedzac kolacje [...]
[...] sztuka jet utrzymac ta wage, jak zaczyna sie odchudzac wchodzac na ekstrema to takiej samej reakcji trzeba sie spodziewac po powrocie do normalnego jedzenia. dlatego twoja dieta nie powinna mocno odbiegac od stylu jedzenia jaki jestes w stanie utrzymac NA ZAWSZE z tego powodu jestem zwolenniczka zbilansowanej, bo tak kazdy moze sie zywic. wiec [...]
Witam. Dzięki wszystkim jeszcze raz :-) Jest tak - ze stawami trochę lepiej. Dzisiaj pierwszy raz od kilku tygodni mogłem bez bólu w nadgarstkach ustawić się do pompki. Stawy skokowe też już prawie nie bolą. Jeżeli wszystko pójdzie w tym kierunku to będzie dobrze :-) Cały czas dietę trzymam. Zero zbóż, nabiału i strączków. Efektem ubocznym jest [...]