SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wyciskanie

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6422

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Maiki skoro masz taką możliwość to JEDŹ !!!!!!

Nie przejmuj sie tym co może byc, jak nie pojedziesz a okaże sie że konkurencja byla niewielka to bedziesz sobie pluł w brodę długi czas.
Nie wiem jakie byly wyniki w zeszłym roku i jakie mogłbys mieć szanse z innymi. Zwróć uwage ile lat mieli zeszłoroczni uczestnicy. Może w tym roku już nie kwalifikują się wiekowo na młodzików i droga stoi przed tobą otworem!!!! Co do wagi - rób tak jak pisał Parker a bedzie dobrze

Masz Soga na szczęście i jedź I daj znac jak Ci poszło

Pozdrawiam

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Berez jak chodzi Ci o MPM 2002 to tutaj masz wyniki:
http://www.republika.pl/epa2000/pulawy.htm

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Sorki Berez to byly wyniki z 2001 r tutaj masz rok 2002
http://www.republika.pl/epa2000/pulawy2.htm

SOG FOR ME

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 361
Jak trzeba mieć strój na MPM wiem że napewno obcisłe getry(posiadam) ale nie jestem pewien co do góry, czy może być albo musi zwykła koszulka ???

I jeszcze jedno pytanko. Jak np koleś wycisnoł 130 kg i jest lżejszy odemnie to ja moge wyciskać 130,5 kg czy musze 132,5 kg ?????

** Trening czyni mistrza **

** Trening czyni mistrza **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Na MPM nie można używać koszulek do wyciskania. Czy może być zwykła koszulka - powiem szczerze nie wiem jak mówią przepisy (wydaje mi sie że tak ale lepiej bedzie wiedziec Parker, Verona albo Kingeri)

Musisz cisnąć 132,5, 130,5 jest podejściem na rekord i bedzie traktowanie przy ustalaniu wyników i punktacji jako 130 (0,5 kg sluży tylko pobiciu rekordu)

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1366 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15547
byk dzieki za linka
Czy dzieki strojowi lub opaskom można mieć lepsze osiągi, nie chodzi mi tu o doswiadczonych zawodnikow z kosmicznymi wynikami, lecz o młodzików.


Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 45379
Berez

Opaski na nadgarstki dają stabilizację. Mi przykładowo znacznie lepiej się wyciska w opaskach niz bez - lepiej czuje sztange i czyje ze jest nieco lżejsza w rękach

Co do stroju (koszulki) musisz sie do niej przyzwyczajć. Ja np gdy pierwszy raz założyłem koszulkę nie mogłem w niej wycisnąć nic!!!! Poza tym koszulka jest najbardzej bolesnym w stosowaniu sprzętem. Po jej użyciu zostają ci krwiaki, sińce (przy baddażach do siadów też) Samo wyciskanie boli jak cholera. Niekiedy można stracić kontrolę nad sztangą wyciskając w koszulce.
W koszulce wyciska się zupełnie inaczej niz na sucho, koszulka sprężynując wypycha ci sztangę w kierunku głowy. Jeżeli tego nie skorygujesz (pchając sztange bardziej do przodu niz normalnie - w kierunku pasa ) sztanga nie pójdzie Ci do góry ale wyląduje na Twojej twarzy

Nawet nie myśl o starcie w zawodach w koszulce nie ucząc sie wcześniej w niej wyciskać - najprawdopodobniej nie zaliczysz zadnego podejścia, po prostu nie bedziesz wiedział o co chodzi!!!

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Maiki, na MPM nie wolno używać sprzętu specjalistycznego poza pasem. Czyli koszulka typu T-shirt, bez napisów i obrazków (poza nazwą klubu), kostium (nie pomagający, może być zapaśniczy lub do wrestlingu)) lub obcisłe spodenki (typu getry) o długości nogawki 3-25 cm, obuwie sportowe (buty majace zawijane w górę przód i/lub tył powinny być odrzucane przez sedziów imogą prowadzioć do spalenia boju - dają wrażenie podniesionej pięty lub palców).

Koszulka musi mieć okrągły kształt otworu na głowę (czasami są wycięcia z przodu w kształcie kąta i te sa odrzucane).

Berez - młodzikom sprzęt równiez pomaga. Niektórym całkiem sporo. Tyle, że na zawodach młodzików nie wolno w Polsce używać takiego sprzętu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4054 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10579
Na najbliższe zawody, masz Maiki problem z gowy, bo koszulek do wyciskania nie będzie.

Pomimo, że w koszulce trzeba umieć wyciskać, to czasami może uratować start na zawodach, nawet gdy się jej nigdy nie używało, a nie ma siły by zaliczyc podejścia. Idzie się wtedy na ryzyko. Czasami warto.

Jednak w koszulce trzeba zrobić przynajmniej 2 treningi, żeby wyczuć jak pracuje. Jeden raz to za mało. I lepiej na początku uzywac koszulek za duzych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1366 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15547
a jak ma sie sprawa do opaskow na nadgarstki, lokcie i kolana?

Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

Wszystkie obyczaje , nawet najtwardsze , stają się z czasem przyjemniejsze i łagodniejsze , najsurowszy zaś sposób życia może stać się przyzwyczajeniem , a przez to przyjemnością.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wasz pierwszy raz na siłce ____________________

Następny temat

Ankieta

WHEY premium