SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening 8 razy w tyg

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1914

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Prosiłbym o ocenę treningu.
Do czego miałbym wątpliwości to jak rozłożyć trening bo jak pisałem jest 8 treningów w tygodniu (7 jak nie mam parteru w sobote) i tu pytanie jak łączyć ten trening wtedy z jaką grupą mięśniową? KB-kick boxing dla wyjaśnienia, oraz jak to z tą masą jakościową skoro nadwyżka kcal wzieła się z supli czy podbijać na start też jedzeniem czy może zostać?


***DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK:kosno
PŁEĆ:M
WIEK:20
WZROST:178
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY:4 lata

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA:83
OBWÓD PRZEDRAMIENIA:31
OBWÓD BICEPSU:40
OBWÓD ŁYDKI:42
OBWÓD UDA:61
OBWÓD BIODER:101
OBWÓD WOKÓŁ PEMPKA:87
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ:114

****POMIARY POZIOMU TŁUSZCZU**************************

WAGA CIAŁA:83
WYNIK TOTALNY BODY FAT: 16%


****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: [115x12, 140x5]
MARTWY CIĄG: [150x4, 138x8]
WYCISK SZTANGI NA PŁASKIEJ: [107x1]
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [65x12]

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE

MASA JAKOŚCIOWA

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH : 8

POPRZEDNIO ROBIŁEM split 4 razy w tyg przez 7 tyg

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE:-
PRZEBYTE KONTUZJE:-
ALERGIE:-
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:-

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE
TYLKO ŁAWKA REGULOWANA + SZTANGA I SZTANGIELKI: TAK

INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ:drążek, poręcze, prasa do nóg

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII:3600
ILOSC BIALKA NA KGMC:2,2
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC:1,2
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC:6,2

JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU:
PODAZ KALORII NA START:4000
ILOSC BIALKA NA KGMC NA START:2,7
ILOSC TLUSZCZU NA KGMC NA START:1,2
ILOSC WEGLOWODANOW NA KGMC NA START:6,7

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY:-
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY:w tym cyklu będę brał cm3 treeca aminokwasy hiteca carbo i białko ostrowii
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE:-

***************************************************************

Nogi
Przysiady 5x12-10
Nożyce 4x12-10
Żuraw 4x10
Prostowanie nóg w siadzie 3x12-10
Uginanie nóg w leżeniu 3x12-10
Odwrotne wspięcia w staniu 4x15-12
Wspięcia siedząc 3x20-15

Plecy
Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 4x10-8
MC 5x6-4
Wiosłowanie półsztangą 4x10-8
Szrugsy sztangą 3x12-10


Klatka+brzuch
WL sztanga 4x6-4
Pompki na poręczach 3x10-8
WL skos góra hantle 3x8-6
Rozpiętki 3x15-12
Przenoszenie hantla 2x12-10
Unoszenie prostych nóg na drążku 2xmax

Barki+przedramie+brzuch
Wyciskanie sztangi stojąc 4x10-8
Podciąganie sztangi wzdłuż tłowia - na wysokość klatki 3x12
1.Superseria:
1.1Unoszenie hantli bokiem stojąc 3x15-12
1.2Unoszenie hantli bokiem leżąc 3x15-12
Arnoldki 3x15-12
2.Superseria
2.1Uginanie przedramion nachwytem ze sztangą 4x20-15
2.2Uginanie przedramion podchwytem ze sztangą 4x20-15
Opady na boki ze sztangielkami 3x25-20

Biceps+triceps
1.Superseria
1.1 Uginanie przedramion na modlitewniku 4x10-8
1.2 Francuskie hantleką w leżeniu 4x10-8
2.Superseria
2.1 Uginanie przedramion stojąc chwytem młotkowym 3x10-8
2.2 prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tłowia 3x10-8
3.Superseria
3.1 Uginanie przedramio0n stojąc suplimacja 3x10-8
3.2 Pompki w podporze tyłem 3x20-15 z obciążeniem


Nogi/Klatka/KB/Plecy/KB/parter + ramiona/Barki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Po dłuższych rozważaniach na SW latam do końca marca, teraz jakiś prosty FBW żeby się tylko ruszać na siłowni.

Dzięki za pomoc a temat do zamknięcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Zajedziesz się.Zacznij od 3 dni treningu siłowego.Bez przesadnej objętości-same podstawy + ewentualne uzupełnienie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
ronie220
Zajedziesz się.Zacznij od 3 dni treningu siłowego.Bez przesadnej objętości-same podstawy + ewentualne uzupełnienie.



Poziom wytrenowania u mnie myślę nie jest najgorszy, bo narazie mam 7 treningów w tygodniu i robotę po parterze w sobotę do tego studia gdzie teraz będę miał więcej wolnego czasu a i na wykładach też trochę pośpię ;D

Myślę że dam radę jak piszę teraz mam split 4 razy w tyg i 3 razy SW i spokojnie daję radę ;)

Dodatkowo to będzie okres tylko 8 tygodni później mniej treningów na siłowni bo 3-4 w tyg i 2-3 SW jak teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
to jak doradzi ktoś coś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
...ale zdaje się, ze forsujesz swoje zdanie

żle rozłożyłeś już sam trening- nie trenujemy rąk przed barkami lecz kolejność powinna być odwrotna.

ogólnie to trening Twój -siłowy- nie jest jakiś mega intensywny więc przy właściwym stopniowaniu wysiłku/obciążeń możesz wyrobić...

ręce traktujesz tak jak lady fitness chyba na samych izolacjach[ptzunajmniej biceps]

treningu dokładnie nie sprawdzałem bo mam dość tego

no i nie jestem sobie w stanie wyobrazić tej nadwyżki kalorii z supli

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2013-03-06 20:42:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
dlatego właśnie pytałem czy tak może być bo supli prawie w ogóle nie jadłem więc podbije z jedzenia, co do połączenia to tak wrzuciłem bo nie wiem właśnie jak by to połączyć, Nogi/Plecy/KB/Klatka/KB/MMA+barki/Ramiona?

Co do treningu bicepsa to modlitewnika już np nie używałem około 6 miesięcy za to były inne ćwiczenia dlatego chciałem dać coś czego już dawno nie robiłem i dlatego też ten plan wrzuciłem żeby mnie poprawić jeśli się mylę bo między innymi tego bicepsa na modlitewniku byłem ciekawy - zawsze był na koniec...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
Biceps+triceps
1.Superseria
1.1 Uginanie przedramion ze sztangą stojąc 4x10-8
1.2 Francuskie hantleką w leżeniu 4x10-8
2.Superseria
2.1 Uginanie przedramion stojąc chwytem młotkowym 3x10-8
2.2 prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tłowia 3x10-8
3.Superseria
3.1 Uginanie przedramion na modlitewniku 3x10-8
3.2 Pompki w podporze tyłem 3x20-15 z obciążeniem


Tak samo jeżeli o klatkę chodzi w ostatnim cyklu nie miałem WL płasko wgl, ani na hantlach ani na sztandze, dodatkowo klatka stoi w miejscu, ewentualnie jakieś niewielkie postępy, już na różne sposoby próbowałem ją ruszyć teraz może poprzez niezmniejszenie lp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
up^

Co do rozłożenia treningów to zależało by mi żeby między mma a nogami/plecami było 2 dni przerwy bo nogi żeby się zregenerować zdążyły na kb nie ma już takiego problemu.

Czy takie rozłożenie jak dałem 2 posty wyżej może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6523 Napisanych postów 36030 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679782
Jeśli chcesz trenować tyle razy bo lubisz - to ok. Nie spodziewaj się jednak spektakularnych postępów. Mięśnie nie rosną w trakcie treningów, a dzięki dobrej regeneracji i odpowiedniej dozie odpoczynku. Sam zresztą piszesz że np. klatka stoi w miejscu. Masz więc dość jasny sygnał że zapędzasz się w ślepy zaułek. Oczywiście zrobisz jak zechcesz - życzę powodzenia.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 546 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4921
nightingal
Jeśli chcesz trenować tyle razy bo lubisz - to ok. Nie spodziewaj się jednak spektakularnych postępów. Mięśnie nie rosną w trakcie treningów, a dzięki dobrej regeneracji i odpowiedniej dozie odpoczynku. Sam zresztą piszesz że np. klatka stoi w miejscu. Masz więc dość jasny sygnał że zapędzasz się w ślepy zaułek. Oczywiście zrobisz jak zechcesz - życzę powodzenia.



Nie piszę że chcę aż tyle sądzę że tyle może być lepiej ale pewności nie mam dlatego pytam na forum.

zawsze miałem 2-3 razy w tyg SW i 3 razy od dłuższego czasu siłownia - FBW. Ostatnio był split 4 razy w tyg i teraz myślę nad 5-dniowym, wszystko idzie do góry tylko nie klatka jeszcze zanim na SW chodziłem zawsze odstawała od reszty, nie mówię że stoi ale 7 kg na płaskiej w czasie około 6-8 miesięcy to raczej niedużo, przy czym MC w tym czasie z 8 pow na 125 na 143 się poprawił, z nogami też nieźle barki też super w górę z siłą jak i definicją i masą lepiej pas spada waga np stoi reszta powoli rośnie, klatka też urosła pomiary robię co 2-3 cykle żeby śledzić co i jak, ale siła stoi w tym tkwi mój problem :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
myślę, ze tutaj mamy przede wszystkim tylko kwestię rozłożenia i właściwego "upchania" komponentów.

częstsze treningi będą musieć oznaczać w takiej sytuacji krotsze i mniej objętościowe.

jednak skup się na podstawach plus małe dodatki- nie można np. zaczynać tricepsa od trenowania go hantelką...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bardzo potrzebna pomoc

Następny temat

Superserie prosze o pomoc

WHEY premium