SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rodzaje ćwiczeń fizycznych a ich wpływ na (anty)katabolizm mięśni ??

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14216

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Wydaje mi się po swoim doświadczeniu że jakaś minimalna ilość masy mięśniowej jest genetycznie uwarnkowana . Ja mimo iż miałem okresy gdzie nie trzymałem diety nie spadałem poniżej pewnej wagi mimo iż dieta nie była trzymana.

Utrata mięśni dotyczy każdego bez względu na to czy ćwiczy czy nie straty mięśni są zawsze choć nie są one jakieś ogromne ale zawsze rozpad białek mięsniowych następuje.

Wiem również że w nocy następuje międzynarządowa wymiana białek (aminokwasów) więc jeśli dostarczymy tutaj białka na noc nie będzie ono pochodzić z rozpadu naszych mięśni a właśnie z aminokwasów dostarczonych z białka spożytego przed snem.

To że każdego katabolizm nocny dotyka nie ulega wątpliwości ale to właśnie kulturystom , ćwiczącym siłowo zależy na minimalizowaniu tego stanu.
Ponadto to właśnie ćwiczący siłowo mają zwiększony popyt na białko aby uzupełnić mikrouszkodzenia i odbudować je z nadstanem a jak wiadomo duża część procesu regeneracji zachodzi w mięśniach podczas snu więc dostarczenie zwiększonej ilości białka zwłaszcza o różniej kinetyce wchłaniania jest jedynym optymalnym posunięciem. Więc przyjmowanie biłka np kazeiny która ma dużo dłuższy czas wchłaniania jest odpowiednim posunięciem.

Nawiązując do działania białek podczas treningu raczej na to chyba nie ma szans skoro w trakcie treningu dochodzi do przemian metabolicznych wyzwalających energie to odbudowa/regeneracja/nadbudowa zachodzi dopiero po zakończeniu treningu

TAK czy inaczej do redukcji nocnego katabolizmu białko nadaje się najlepiej aminokwasy BCAA Glutamina

pozdro



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2008-07-15 00:58:24

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
Znacie ludzi, którym mięśnie zmniejszyły się od ćwiczenia na siłowni ??

Tak, ja teraz jestem na reducji i z nog troche miesa polecialo, a na silowni widze bardzo duza ilosc osobnikow ktorzy latami sie nie zmieniaja, widac tez takich ktorym miesnie spadaja... Wszytsko zalezy od diety

Co do Koniu151 to poprostu ma dobrze wyliczona diete, trafil w dobra kalorycznosc gdzie balansuje pomiedzy paleniem tlusczu a budowaniem miesni.

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 887 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37426
jak to mawiał twórca tego działu biniu "fakty nie mity"

i tej konwecji sie trzymajac chciałem nie zgodzic sie w magicznie działanie bcaa jako super antykatabolika, owszem jako aminokwasy sa potrzebne ale dla zwykłego zjadacze chleba moim zdaniem w diecie bogatej w białko sa w zupełnosci dostarczane, a suplementowanie sie dotakowym bcaa to moim zdaniem naciaganie
(nie odnosze tego do czyjejs wypowiedzi, tak jakos chciałem o tym nadmienic)


co do ciwczen i ich antykatabolicznego wpływu moim zdaniem antykatabolicznie zawsze beda wpływac cwiczenia wielostawowe, z proporcjonalnie duzym obciazeniem i mala iloscia powtorzen

pozdrawiam

edit:

kris mi tez z nóg za***iscie zawsze leci to mieso bo tłuszczu na udach zawsze miałem bardzo mało, ale mysle ze to sprawa hiita na rowerku a nie treningu siłowego

pozdrawiam

Zmieniony przez - x_pulse_x w dniu 2008-07-15 08:53:16

"Training is like life, you get your ups and downs(...)"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
dobrze chociaz ze reszta zostaje tak samo:)

Zmieniony przez - kris4real w dniu 2008-07-15 09:20:37

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 887 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37426
hehehe

pozdrawiam

"Training is like life, you get your ups and downs(...)"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734
Tam BCAA było tylko przykładem z tego co pamiętam to właśnie aminokwasy rozgałęzione i glutamina są najczęściej transportowane w nocy między narządami wewnętrznymi

BCAA kilka osób już mi mówiło że jest przereklamowane ja niestety nie stosuję ale za to po glucie czułem działanie

pozdro

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 887 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37426
nie pisałem w oparciu o twoja wypowiedz rion

pozdrawiam

"Training is like life, you get your ups and downs(...)"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 456 Wiek 46 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15780
Nawiązując do działania białek podczas treningu raczej na to chyba nie ma szans skoro w trakcie treningu dochodzi do przemian metabolicznych wyzwalających energie to odbudowa/regeneracja/nadbudowa zachodzi dopiero po zakończeniu treningu

Rion10, skąd taka pewność ?? Masz jakieś uzasadnienia merytoryczne lub logiczne ??

Jeśli procesy katabolizmu i anabolizmu występują jednocześnie i kwestią jest to, który z tych procesów przeważa oraz to, że trening zwiększa ukrwienie mięśni to logiczne wydaje się, ze nawet podczas treningu procesy anabolizmu zachodzą.

Utrata mięśni dotyczy każdego bez względu na to czy ćwiczy czy nie straty mięśni są zawsze choć nie są one jakieś ogromne ale zawsze rozpad białek mięsniowych następuje.

ta, katabolizm zawsze występuje, podobnie jak anabolizm i przeważnie to chyba te procesy są w równowadze. Zapewne z wiekiem zaczyna przeważać katabolizm i zmniejsza się ilość masy mięśniowej w składzie ciała.

No i kwestia na ile te procesy zachodzące na poziomie komórkowym przekładają się na poziom całego organizmu i codzienności. Jakoś nie zauważyłem, żeby w okresach, w których nie jadłem przed snem masa mięśniowa mi się zmniejszała. Nie ćwicząc i odżywiając się w sposób daleki od promowanego na sfd (np. ilość posiłków) też nie zaobserwowałem abym jakoś drastycznie tracił mięśnie. Tzn. jak nie ćwiczyłem to oczywiście sylwetka mi się zmieniała, ale proces zmniejszania się mięśni nie zachodził bez końca i w efekcie nie stawałem się osoba prawie całkowicie pozbawiona mięśni w wyniku nie spożywania określonej ilości białka, nie jedzenia przed snem itp.

Tak, ja teraz jestem na reducji i z nog troche miesa polecialo, a na silowni widze bardzo duza ilosc osobnikow ktorzy latami sie nie zmieniaja, widac tez takich ktorym miesnie spadaja... Wszytsko zalezy od diety

Kris, a skąd wiesz, że to mięśni tracisz na nogach ?? Przecież na udach spora część tłuszczu zapasowego jest odkładana.

U mnie obwody ud znacznie się zmniejszyły. Mieszczę się w spodnie z przed wielu lat, które były dla mnie za szczupłe (przez co ich nie zużyłem). A różnica jest tak, ze nie pamiętam abym wtedy tak wyraźnie widział mięśnie nóg jak obecnie, nawet jeżeli obwody miałem zbliżone. Nie mówiąc o tym, że jeszcze pół roku temu wielkość ud miałem o wiele większą a o zaobserwowaniu mięśni nie było mowy. Poczucie miałem, że pod tłuszczem są spore mięśnie. Nie wiem na ile mięśnie nóg mi się zmniejszyły/zwiększyły. Wiem, że stały się bardziej widoczne.

A co do tych ludzi, których zaobserwowałeś na siłowni i którym mięśnie spadają to jakie to są osoby ?? O jakiej budowie ciała ?? Ciekawe także czy stosujący suplementy, np. kreatyne, czy jakieś inne środki ??

kris mi tez z nóg za***iscie zawsze leci to mieso bo tłuszczu na udach zawsze miałem bardzo mało, ale mysle ze to sprawa hiita na rowerku a nie treningu siłowego

X_pulse_x, sporo Ci się mięśnie zmniejszyły ??

Z jednej strony trening wytrzymałościowy może być rozpatrywany jako uzupełnienie treningu siłowego z racji, że przeważnie stymuluje innego rodzaju włókna mięśniowe. Z drugiej strony spotykałem się z wypowiedziami przeciwstawiającymi sobie te dwa rodzaje treningu.

jak to mawiał twórca tego działu biniu "fakty nie mity"

i tej konwecji sie trzymajac chciałem nie zgodzic sie w magicznie działanie bcaa jako super antykatabolika, owszem jako aminokwasy sa potrzebne ale dla zwykłego zjadacze chleba moim zdaniem w diecie bogatej w białko sa w zupełnosci dostarczane, a suplementowanie sie dotakowym bcaa to moim zdaniem naciaganie
(nie odnosze tego do czyjejs wypowiedzi, tak jakos chciałem o tym nadmienic)


X_pulse_x, myślę podobnie.

Co do faktów i mitów to fakty z poziomu komórkowego mogą być faktami ale jest kwestia w jakim stopniu przekładają się na codzienność i efekty możliwe do zaobserwowania.

Bo faktem może być, ze jakaś substancja (np. CLA - http://jn.nutrition.org/cgi/content-nw/full/130/12/2943/F2) wpływa na kompozycie ciała ale wpływ ten jest tak nieznaczny, że praktycznie nie ma to większego znaczenia. Wykres z linku może robić wrażenie, ale wystarczy zastanowić się na wartościami liczbowymi i uwzględnić kwestie czasu.

Podobnie wiele prawidłowości z poziomu komórkowego może mieć bardzo niewielkie przełożenie na poziom całego organizmu.


Wiecie w jakie produkty spożywcze są bogate w aminokwasy rozgałęzione ??

czytałem o jajkach, znacie jeszcze jakieś inne.

W glutaminę to np. ser biały. Na noc spoko. Jak zacząłem jeść twaróg to białko prolongatum leży odłożone w szafce. No i kazeina z sera białego faktycznie się wolno wchłania, ale to chyba kwestia bardziej sera białego i jego konsystencji niż samej kazeiny.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 711 Napisanych postów 4351 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 57865
A co do tych ludzi, których zaobserwowałeś na siłowni i którym mięśnie spadają to jakie to są osoby ?? O jakiej budowie ciała ?? Ciekawe także czy stosujący suplementy, np. kreatyne, czy jakieś inne środki ??

budowy rozne, dobrym przykladem jest anglia bo tutaj jak wiemy ludzie zarabijaja wiecej a odzywki sa bardzo tanie. Widze duzo osob na silowni , kazdy pije odzywke bialkowa przed i po silowni i do tego napewno w domu. I jakos nie widze zeby ich sylwetki sie zmienialy a jestem juz na tej samej silowni okolo 1,5 roku. DLaczego? Bo nie jedza wystarczajaco moim zdaniem. Same odzywki , kreatyna i inne suplementy moga tylko miom zdaniem pomoc jezeli jest dobrze ulozona dieta czyli w wypadku tych co nie rosna na dodatnim bilansie. Sam jezeli czytales mojego posta to wiesz ze mialem 1,5 roczna stagnacje. Dlaczego, bo bylem jak Ci gosice u gory , duzo odzywek a nie wystarczajaca ilosc kalorii zeby zbudowac miesnie. Mozliwe toi moim zdaniem jest tylko jak sie wraca po dlugiej przerwie albo jak sie zaczyna cwiczyc. Wiadomo ze jak ktos ma 32cm w rece i jak zacznie cwiczyc to nawet bez diety mu urosnie do 37 ale pozniej juz zaczynaja sie problemy w ktorych pomoze moim zdaniem tylko pozadna miska z jedzeniem

A co do moim nog mam nadzieje ze to leci fat:)

Zmieniony przez - kris4real w dniu 2008-07-15 11:23:15

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever." - Lance Armstrong
http://www.sfd.pl/kris4real_/,_VE_GOT_DA_POWER_-_NATURAL_POWER__ALTERNATYWNA_DROGA_ATAKUJE_-t434668.html
TRENING HST: http://www.sfd.pl/HST_-_Reaktywacja-t507030.html
DIETA: http://www.sfd.pl/DIETA__NIEZBĘDNY_ELEMENT_ZDOBYWANIA_SIŁY_ORAZ_MASY_MIESNIOWEJ-t507414.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 887 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 37426
znaczy tomasz wiesz jak mi obwody spadaja to ja sie tym zbytnio nie przejmuje trzeba doliczyc do tego wode glikogen itd ;) wiesz na redukcje szczególnie doskwiera mi spadek z nóg poniewaz lewa noga jest mniejsza obwodem po wypadku i zle to wyglada i zle sie z tym czuje (ciezko jest odbudowac mi miesien po zaniku)

pozdrawiam

"Training is like life, you get your ups and downs(...)"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jeszcze raz trening domatora

Następny temat

Jaki rowerek kupić

WHEY premium