SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aktywność fizyczna - wpływ na zdrowie

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 215 dni Na forum 214 dni Przeczytanych tematów 63
Witam!
Czy mógłby ktoś znaleść i wysłac( albo pokazac gdzie są bo na razie znalazłem tylko kilka a jest mi potrzebne o wiele więcej) mi linki do badań naukowych obalających mity nt. siłowni i samego treningu. Piszę, ponieważ chciałbym przekonać swoich rodziców (a właściwie 1 z nich) do tego, by pozwolili mi ćwiczyć.
Mam w domu hantle 2x20kg, ale nie mam wszystkich obciążeń z powodów wymienionych wyżej.Od niedawna zacząłem również rozmawiać nt. ławeczki do ćwiczeń.

Rodzice swoje zdanie argumentują tym, że "przez ćwiczenia się wykończę', przestane rosnąć i "za kilka lat będe jeździł na wózku inwalidzkim". Mówią też coś o problemach z sercem. Nie rozróżniają kulturystyki naturalnej od sterydowej. Ich zdanie wynika nie z tego że mają do mnie problem, tylko z niewiedzy.Dlatego prosiłbym o linki do badań, które obalały by te głupie tezy rodziców.

Moje parametry:
wzrost: 191cm
waga:88kg
wiek 15 lat (serio)

ps: Czy to jest dobry argument bo dziś byłem na badaniach ze szkoły i wyszło mi że mam wspaniałe ciśnienie a moi rodzice mówili też o tym że od ćwiczeń dostane nadciśnienia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 215 dni Na forum 214 dni Przeczytanych tematów 63
Z góry przepraszam za umieszczenie tematu w złej kategorii. Jestem tu nowy a to pierwszy temat założony przeze mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
A z ciekawości. Czy rodzice przedstawili Ci badania naukowe na poparcie swoich tez?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 742 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5803
Nie chcę cię zniechęcić ale jak rodzice mają takie nastawienie to nie ważne co im pokażesz to i tak jest duża szansa że to oleją.
Ja na twoim miejscu bym cisną street workout aż będziesz pełnoletni i wtedy dopiero ogarną temat bez łaski rodziców teraz wszędzie jest pełno tych placyków spokojnie zrobisz sobie dobrą bazę a za trzy lata jak wejdziesz na siłownię to eksplodujesz drugi raz przez bodziec od ciężarów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
To, że aktywność fizyczna jest podstawą zdrowia, sprawności fizycznej i lepszego samopoczucia wiadomo nie od dziś i co do tego raczej nikt nie potrzebuje badań naukowych. Zabierz rodziców do lekarza rodzinnego, aby im to wytłumaczył lub też w szkole do nauczyciela wychowania fizycznego. Oczywiście o ile osoby te będą dla nich jakikolwiek autorytetem w tym kierunku. Poza tym, fajnie jakby jednak sami zasięgnęli trochę wiedzy w tym kierunku, nie traktowali Ciebie jak 5 latka i w przynajmniej nieznanym stopniu wprowadzali pewną decyzyjność dla Ciebie.

Najlepszym rozwiązaniem dla Twojego zdrowia będzie nauka prawidłowej techniki ćwiczeń wraz z trenerem.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki Stacjonarny wyciąg

Następny temat

Hantle regulowane Ginneet

WHEY premium