SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pyt o trening

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1089

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 345 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11428
Mam takie pyt. czytalem wlasnie sobie Atlas Ćwiczeń i chodzi mi o ten text--->"wykonujemy ćwiczenia na tę samą grupę jedno po drugim. Polega to na wykonywaniu sekwencji różnych ćwiczeń na tę samą grupę. Skuteczna metoda w okresie pracy nad rzeźbą mięśni." I to samo pisze w opisie Serii łączonych. Powoli nie kumam tego to chodzi o grupe czyli np. o aktony boczne, przednie czy chodzi tak jak mysle w ogole o miesnie naramienne jako jedna grupa bo sie zakrecilem juz i wtedy nie kumam jaki mialby byc trening np na naramienne jedno cwiczenia powiedzmy 4 serie a drugie cwiczenie na inne aktony w takim razie kiedy? I jeszcze sprawa regenarecji np mam plan wytrzymalosc, sila, masa powiedzym ze kazda plan trwa ok 2 miechy co ile regenaracja po zakonczeniu wszystkich planow np miesieczna czy inaczej to by chybo bylo wszystko za konkretne odp i pomoc sogi bo wazno to jest dla mnie.

Dopóki Walczysz, Jesteś Zwycięzcą

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
1. tak, chodzi ogólnie o barki przykładowo.
2. regenerację rób co 6-8 tygodni ćwiczeń jednym planem. ja jestem za regeneracją wg schematu: tydzień odpoczynku od siłowni, tydzień treningu o zmniejszonej intensywności. założenia treningu regeneracyjnego:

Klatka: 2 postawowe (płaska + skos)
Grzbiet - góra: postawowe + 1 na czworoboczne (kaptury)
Grzbiet - prostowniki: 1 podstawowe
Tricepsy: 1 postawowe
Bicepsy: 1 postawowe
Przedramiona: 1 podstawowe
Uda [4-głowe]: 1 podstawowe
Uda [2-głowe]: 1 izolowane
Łydki: 1 podstawowe
Brzuch: 1 na proste + 1 na skośne
Barki: po 1 na każda głowę

obciążenia dobieramy tak, aby w pierwszych seriach był zapas 3-5 powtórzeń,a w ostatniej 2-3.
delikatna progresja, liczba serii - max 4!

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 345 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11428
Oki co do regeneracji kumam dzieki ale co do atlasu i tych grup nie, wiec jak cwicze np naramienne trening na mase taki

1. wyciskanie sztangi sprzed glowy 4 serie - 12, 10, 8, 8
2. unoszenie sztangielek bokiem w gore 3 seri - 12, 10, 8
3. unoszenie sztangi wzdluz tulowia 3 serie - 12, 10, 8

to jest tylko przyklad chodzi mi o rozstawienie tego wiec jak to cwicze skoro z atlasu wynika ze np cwiczenie 2 lub 3 cwiczen to na rzezbe wiec mam taki plan na barki i jak mam to cwiczyc skoro wynika ze koncze wycisaknie wszsytkie serie odpoczynek krotki i nie moge sie brac za unoszenie tego nie kumam

Dopóki Walczysz, Jesteś Zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
napiszę Ci jak ja bym to rozłożył, może trochę rozjaśni

1. unoszenie sztangielek bokiem w gore 3x10 - niby ćwiczenie izolowane, których nie powinno wykonywać się na początku treningu, lecz to akurat bardzo dobrze rozgrzewa stawy przed wyciskaniami, dlatego zawsze robię je jako pierwsze serie zamieniłem na 3-4x10 (w zależności od stażu 3 lub 4 serie) - przy ćw. izolowanym nie ma sensu stosować regresji powtórzeń (tj. np. 12/10/8)
2. wyciskanie sztangi sprzed glowy 4 serie - 12, 10, 8, 8 - to jest ok, ćw. złożone od razu po "wyjątkowym" ćw. izolowanym
3. unoszenie sztangi wzdluz tulowia = unoszenie hantli w opadzie tułowia 3x10 - moim zdaniem zbędne, zbyt złożone ćwiczenie na koniec treningu, zamiast niego damy izolowane - unoszenie hantli w opadzie tułowia - ćwiczenie angażujące tylko tylne aktony barków serie podobnie jak w pierwszym ćwiczenie 3-4x10 (w zależności od stażu 3 lub 4 serie)

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 345 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11428
Kurcze dowiaduje sie od ciebie duzo rzeczy potrzebnych ale nadal sie nie rozumiemy chodzi oto ze w atlasie pisze ze nie moge wykonywac cwiczen na barki jedno po drugim bo niby to na rzezbe czyli chodzie ze nie moge tak

barki.
1 wyciskanie
2 unoszenie

a powinienem tak
barki
1 wyciasknie
i teraz wedlug tego co pisze w atlasie powinienem po tym jednym ciwczeniu wykonywac cwiczenie na inna grupe miwsni np na klatke

wiem ze cos zakrecilem sie i to jest jakas blachostka mysle bo wedlug mnie to np nie cwicze rzezby tylko mase to tez moge wykonywac cwiczenia barki
1 cwiczenie wyciskanie
2 cwiczenie unoszenie

nie cohdzi mi o cwiczenia co psize tylko ich ulozenie czy moge cw barki wiec lutuje po pewnym odpoczynku i wycisaknie i potem unoszenie a jak skoncze barki biore sie np za inna grupe miesniowa.

Dopóki Walczysz, Jesteś Zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
jeśli dobrze rozumiem to chodzi Ci o coś na wzór ćw. antagonistycznych grup
cytat z Atlasu Ćwiczeń:

"ćwiczenie antagonistycznych grup-polega na wykonywaniu ćwiczeń na przeciwstawne grupy mięśniowe jedno po drugim(np. seria uginania ramion ze sztangą na bicepsy, a po niej seria prostowania ramion na wyciągu na tricepsy i ponownie),"

jednak ten urywek powinien Cię najbardziej interesować:

"-wykonujemy ćwiczenia na tę samą grupę jedno po drugim. Polega to na wykonywaniu sekwencji różnych ćwiczeń na tę samą grupę. Skuteczna metoda w okresie pracy nad rzeźbą mięśni."

wyłączając ostatnie zdanie, ta metoda nie jest skuteczna tylko na rzeźbę, ale i na masę, siłę, gęstość..

wszystko jasne?

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 345 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11428
No wlasnie bo ja mam taki plan ze cwicze jedna grupe pare cwiczeniami pod rzad a tu czytam i pisze ze na rzezbe no ale widzialem ze inni tez maja takie plany wiec chcialem upewnic i wszystko jasne soga juz masz mam nadzieje ze wejdzie bo nie tylko ze pomogles mi to wyjasnic to dowiedzialem sie jeszcze o barkach pare rzeczy
Jeszcze jedna prosba moge wkleic tu plan swoj plan za parenascie min jak zjem bo widze ze moge miec tam pare bykow a widze ze masz wielkie pojecie o treningu.

PS sog mam nadzieje ze wszedl jak nie to daj znac to wbije jeszcze raz

Zmieniony przez - czyznies w dniu 2005-04-22 14:39:06

Dopóki Walczysz, Jesteś Zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
saib__ ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 20426 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 84645
wklejaj śmiało, ocenię,
ale "wielkie" to za dużo powiedziane hehehe, jeszcze sporo muszę się nauczyć..

sog wszedł, ale nie o nie tu chodzi (zresztą już sporo ich mam więc przestają mnie bawić )

Zmieniony przez - saib__ w dniu 2005-04-22 17:10:08

Były moderator Sceny MMA i K-1 oraz elita SFD.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 345 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11428
Mowisz ze jeden sog w ta jeden w tamta nie robi ci roznicy zawsze mozesz mi z 20 dac

oki wklejam trening

O mnie wzrost 170 cm, waga 61 kg staz ok 2 lata

Trening na wytrzymalosc czas trwania 2 miesiace

Poniedzialek

NOGI
Przysiady ze sztangielkami 6 serii - 15, 15, 14, 14, 12, 12
Uginanie nog w lezeniu 6 serii - 15, 14, 14, 12, 12, 12
Przysiady wykroczne 4 serie - 15, 15, 12, 12
Wspiecia na palce w staniu 4 serie - 15, 15, 14, 14
Odwrotne wspiecia w staniu 4 serie - 15, 15, 14, 14

BRZUCH
Unoszenie nog w lezeniu na skosnej lawce 4 serie - 15, 12, 12, 12

Wtorek

PLECY
Podciaganie sztangi w opadzie (wioslowanie) 6 serii - 15, 15, 14, 14, 12, 12
Przenoszenie sztangi w lezeniu na lawce poziomej 4 serie - 15, 14, 12, 12
Wznosy barkow "szrugsy" 6 serii - 15, 15, 14, 14, 12, 12

BICEPS
Uginanie ramion ze sztangielkami stojac podchwytem (z "suspinacja" nadgarstka) 4 serie - 15, 12, 12, 12
Uginanie ramion ze sztanga stojac podchwytem 4 serie - 15, 12, 12, 12

Sroda
WOLNE

Czwartek

KLATKA PIERSIOWA
Wyciskanie sztangi w lezeniu na lawce poziomej 6 serii - 15, 14, 14, 12, 12, 12
Rozpietki ze sztangielkami w lezeniu na lawce poziomej 6 serii - 15, 15, 14, 12, 12, 12
Wyciskanie sztangielek w lezeniu na lawce skosnej-glowa w gore 4 serie - 15, 14, 12, 12

BARKI
Unoszenie sztangielek bokiem w gore 4 serie - 15, 14, 12, 12
Podciaganie sztangi wzdluz tulowia 4 serie - 15, 14, 12, 12

Piatek
WOLNE

Sobota

TRICEPS
Wyciskanie "francuskie" jednoracz sztangielki w siadzie 4 serie - 15, 14, 14, 12
Wyciskanie "francuskie" sztangielki w lezeniu 4 serie - 15, 14, 14, 12

PRZEDRAMIONA
Uginanie nadgarstkow podchwytem w siadzie 4 serie - 20, 20, 18, 16
Uginanie nadgarstkow nachwytem w siadzie 4 serie - 20, 20, 18, 16

BRZUCH
Sklony w lezeniu glowa w dol 4 serie - 15, 14, 12, 12
Unoszenie nog w zwisie na drazku 4 serie - 15, 12, 12, 12

Niedziela
WOLNE

Dopóki Walczysz, Jesteś Zwycięzcą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 345 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11428
Wiesz Saib wkleje ten trening jako nowy post nie chce cie za bardzo meczyc bo mi juz w ogole nie pomozesz jak kiedys bede mial problem

PS jak cos udziel sie w nowym poscie

Dopóki Walczysz, Jesteś Zwycięzcą

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase podczas redukcji?

Następny temat

Jak to zrobić ?? pomocy :D

WHEY premium