SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST : "Z bojlera do kaloryfera" Uda się to i mi ! By Mosto - pods. str. 40!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 61744

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2920 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 25539
Spoko solaros - poprostu podałem źródło informacji o tych węglach

Jak powiedziałem na siłowni, że teraz trenuję partię 2x w tyg. to zrobili oczy jakbym herezję głosił... A tekst: nogi 2x w tygodniu to wszyscy już zbladli...

Ja mam ~260g WW (średnio z dt i dnt) więc mniej więcej 3g/kg, nawet masakrycznie nie zalewa przy 3600 kcal (średnio z dt i dnt) i masa jako tako idzie

Low carb to moje wyjście na redukcji będzie na pewno

Każdy jest inny, nie ma złotego środka nigdy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 895 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63831
a nie daj Bog polaczenie wegli o wysokim IG z fatem wtedy nie dosc ze cukier jest przerabiany na fat - to dodatkowo fat ktory spozylismy rowniez jest odkladany jako fat
(insulina -> nasilona lipogeneza)


Solaros zrób sobie kiedyś badania glukometrem to zobaczysz czy cukier Ci skoczy.
Połączenie cukrów prostych i tłuszczów nasyconych owszem będzie sprzyjać odkładaniu fatu, a nie chodzi tu chwilę w której zjedliśmy taki posiłek, a o jedzenie tak przez jakiś okres czasu. Jedz 1000 kcal poniżej Twojego zapotrzebowania, to zobaczysz że początkowo będziesz tracił na wadze nawet podjadając słodycze czy chleb z kiełbasą(wiem większość z beztłuszczowej masy ciała, ale fat też będzie lecieć), oczywiście po jakimś czasie takiego jedzenia proces tracenia wagi się zatrzyma i dużo łatwiej będzie sie łapać fat, niż normalnie.
Wiem że w sumie mówię o tym co Ty, ale chciałem zwrócić uwagę, że nie w każdej sytuacji i połączenie cukru o wysokim ig i tłuszczu kończy się odkładaniem fatu. Jak po kilku tygodniach redukcji zjesz oszukany posiłek o takim składzie to też tłuszczu nie załapiesz.

Poza tym wszystko zależy od ilości ww i tłuszczu oraz rodzaju tłuszczu. Zjedz biały ryz(wysokie ig) z oliwą z oliwek i pierś. W proporcjach powiedzmy 80g ryżu, 25g oliwy i 150g piersi.
Nic Ci nie będzie. Od jakiegoś pół roku(za namową Śp. Vadim'a z forum Animal'a) zmieniłem w ciągu dnia ryż brązowy na ryż biały i nie zauważyłem żadnej różnicy w ilości fatu, ilości energii, poziomie cukru itd Jedynie mam dużo rzadziej wzdęty brzuch, co miało miejsce przy ryżu brązowym. IG nie ma znaczenia, gdy jemy posiłek nie na pusty żołądek w dodatku łącząc ryż ze zdrowymi tłuszczami, białkiem i warzywami.

tak więc powiedzenie że ww o wysokim ig z tłuszczem to najgorsze o może być, jest nie do końca trafne..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1852 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9839
Solar dobrze gada.


Na na suplementacji testosteronem to "jeden huy" jaki ryz jesz.

Zmieniony przez - Aylar w dniu 2011-02-01 12:21:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91259
Ładująć DNP + clen/efka na przemian to można jeść pewnie i 500g ryżu dziennie jak metabolizm skoczy z 40% wzwyż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Nani20
jak po kilku tygodniach redukcji zjesz oszukany posiłek o takim składzie to też tłuszczu nie załapiesz.

si

juz po kilku dniach redukcji - zalezy jeszcze jakiej - ale dajmy na to bardzo low,albo no carb (dostarczamy maximum 30-50g) - glikogen jest wyplukany
jedzac duze ilosci wegli wszystko i tak pojdzie w glikogen
po drugie zwiekszy sie poziom leptyny (duzy poziom mowi mozgowi ze jest wysoki poziom bf) - wiec nadal bedzie

Poza tym wszystko zależy od ilości ww i tłuszczu oraz rodzaju tłuszczu.
si

ale tez nie wszyscy i nie zawsze
normalna dieta wyglada nastepujaco
bialko,wegle+fat w kazdym posilku - a ludzie jakos nie tyja specjalnie
......ale w tym problem ze nie wszyscy

Tak jak napisalem wielokrotnie - im mniejszy masz poziom bf tym na wiecej mozesz sobie pozwolic.
Im ten poizom jest wiekszy - tym na mniej.
wiec pierwsze co mozna zrobic to oddzielic fat od wegli
po drugie wywalic prawie calkowicie ww proste (poza owocami w pewnych porach,poza prostymi np.po treningu)
po trzecie ograniczyc ilosc wegli

to nie metoda dla kazdego - na pewnie nie dla ektomorfika ,gdzie to deliktane przyciecie bilansu + troche cardio zdzialac moge cuda - tak w przypadku endo juz nie koniecznie.

to co decyduje to glownie to % bf

ostatnia rzecz ktora byl proponowal osobie chudej jak wior to ograniczenie ilosci wegli czy kombinowanie z dieta rozdzielna



Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-02-01 13:53:42

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
na koniec kilka fachowych informacji z fachowych ksiazek:

Dr. John M Berardi,
Massive Eating


'......bilans energetyczny jest tylko jedną z nich. Koncentrując się jedynie na bilansie kalorycznym, wielu ignoruje znaczące efekty jakie wywiera jedzenie na gospodarkę hormonalną, metabolizm i magazynowanie energii. Dlatego jeśli ktoś twierdzi, że bilans kaloryczny jest jedyną determinantą zmiany sylwetki ciała, zbyt daleko upraszcza cały proces.

Jednym z celów odżywiania „masowego” powinno być efektywne zyskiwanie tkanki mięśniowej, w stosunku do minimalnego zwiększania tkanki tłuszczowej. Krótko mówiąc, chcesz nabrać mięśni, z minimalną ilością tłuszczu. Aby to zrobić musisz zrozumieć, które kompozycje posiłków wybierać, a jakich unikać. Założenia moich sugestii w tej dziedzinie opierają się na uniknięciu wstrętnego scenariusza. Najgorszym rozwiązaniem dla osoby chcącej zyskać mięśnie minimalnie się otłuszczając, jest równoczesne utrzymywanie wysokiego poziomu węglowodanów, lipidów i insuliny we krwi.

To jest najgorsze wyjście ponieważ długotrwałe utrzymywanie podwyższonego poziomu insuliny we krwi może spowodować wzrost transportu lipidów i węglowodanów do komórek. Chociaż insulina powoduje transport do komórek mięśniowych składników odżywczych, przewlekły stan podwyższenia jej poziomu we krwi może spowodować, że komórki mięśniowe staną się mniej wrażliwe na działanie insuliny i odmówią pobierania składników odżywczych. Tkanka tłuszczowa jednakże, jest zachłanna. Mając szereg komórkowych przystosowań będzie kontynuować pobieranie składników odżywczych z większą szybkością. Więc, jeśli stale masz podwyższony poziom tłuszczu i węglowodanów w obecności insuliny (endogennej - którą wytwarza organizm, nie egzogennej - którą można dostarczyć w formie zastrzyków), twoje mięśnie zwolnią wychwyt składników odżywczych, a wszystkie tłuszcze i węglowodany będą karmić komórki tłuszczowe.

Zanim podejmiesz męską decyzję i spróbujesz maksymalnie ograniczyć insulinę, muszę Ci przypomnieć, że insulina jest hormonem anabolicznym. Odpowiada za transport aminokwasów i węglowodanów do mięśni dla ich regeneracji i wzrostu. Dlatego potrzebujesz insuliny, ale potrzebujesz jej pod kontrolą. Kiedy jesz, powodujesz gwałtowny wzrost insuliny, dlatego musisz być pewny, ze masz właściwy profil mikroskładników we krwi, który zapewni, że wyrzut insuliny z komórek trzustki będzie prowadził do uzyskiwania masy mięśniowej a nie tłuszczu. Tutaj ujawnia się rola odpowiedniego komponowania składników.



......


Avoid meals containing fats and carbs / Unikaj posiłków zawierających tłuszcze i węglowodany

Posiłki zawierające dużo węglowodanów, wraz z dużą ilością tłuszczów mogą właściwie wzajemnie potęgować wydzielanie insuliny, niż gdy są spożywane osobno. Posiłki wysoko-węglowodanowe oraz wysokotłuszczowe przedstawiają najgorszą możliwe połączenie.

Niektórzy ludzie argumentują, że tłuszcz obniża indeks glikemiczny jedzenia i dlatego powinien być obecny w posiłkach z węglowodanami. Jednakże pamiętaj, indeks glikemiczny pokazuje mierzalną odpowiedź organizmu, ujawniającą się wzrostem ilości krążącej glukozy po spożyciu danego posiłku, a nie odpowiedź insulinową. Czasami wzrost stężenia glukozy nie jest skorelowany z tożsamym wzrostem stężenia insuliny. Więc możesz spowolnić ilość glukozy uwalnianej do krwi dodając tłuszcz do posiłków, co spowoduje podwyższone stężenie lipidów, węglowodanów i insuliny we krwi. A nie tędy droga!

Avoid meals high in carbs alone / Unikaj posiłków zawierających tylko dużą ilość węglowodanów
Krótko mówiąc, wątroba przekształci nadmiar węglowodanów w tłuszcze. Dlatego po posiłku bogato-węglowodanowym we krwi profil składników odżywczych odzwierciedla sytuację podobną jak po spożycia posiłku bogatego w węgle i tłuszcz! Wobec czego diety bogato-węglowodanowe nie działają lepiej niż takie które są bogate w tłuszcze i węglowodany. Posiłki bogato-węglowodanowe również promują wysokie stężenie we krwi lipidów, węgli i insuliny.

.....

Czynniki kontrolujące przystosowanie organizmu na różne sposoby odżywiania, są bardzo zróżnicowane, jednak jeden z nich jest bardziej znaczący niż pozostałe. Mam na uwadze tolerancję glukozy i wrażliwość na insulinę. W moim przekonaniu wrażliwość na insulinę wydaje się być najbardziej miarodajna, jeśli chodzi o to jak organizm reaguje na węglowodany dostarczane w diecie. Dla tych, którzy mają wysoką wrażliwość na insulinę, ciałko odpowiada na podaż węglowodanów mniejszymi wyrzutami insuliny. Chociaż wyrzuty insuliny są małe, komórki są bardzo wrażliwe na tę niewielką ilość, i są mimo to bardzo anaboliczne. Duża ilość insuliny może zahamować utratę tłuszczu, idealnym rozwianiem jest stanie się podatnym na małe ilości insuliny, i dzięki temu niewielka jej ilość jest wymagana dla anabolizmu, więc ta niewielka ilość nie zapobiegnie utracie tłuszczu.

Z mojego doświadczenia, ci którzy są wrażliwi na insulinę, maksymalizują stosunek zdobywania mięsni do tłuszczu, na dietach, które są bogate w węgle a ubogie w tłuszcz (50% węgli, 35% białka, 15% tłuszczu). Ludzie z umiarkowaną wrażliwością, uzyskują najlepsze rezultaty na dietach izokalorycznych (30% węgli, 40% białka, 30% tłuszczu). A ci z niską, na dietach niskowęglowodanowych (50% białka, 35% tłuszczu, 15% węgli).

......'



Lyle McDonald
Ultimate diet

Insulina jest hormonem magazynujacym wpływajacym na magazynowanie składników
od!ywczych w tkankach takich jak miesnie, tłuszcz czy watroba. W idealnych warunkach mielibysmy
wysoka wra!liwosc insulinowa w miesniach(łatwiejsze gromadzenie kalorii w miesniach) i mała w
komórkach tłuszczowych(trudniejsze gromadzenie kalorii w komórkach tłuszczowych).
Gdy jestes na diecie jest lepiej byc opornym na insuline (GH, efedryna i clenbuterol powoduja
odpornosc na insuline). Po przez limitowanie zu!ycia glukozy na miesnie jako paliwa, odpornosc
insulinowa nie tylko oszczedza insuline do u!ycia przez mózg, tak!e zwieksza zu!ycie kwasów
tłuszczowych jako paliwa dla miesni.
To podobne do genetycznej elity, która ma wysoka wra!liwosc insulinowa w miesniach.
Magazynuja oni olbrzymie ilosci kalorii w miesniach, natomiast mało w komórkach tłuszczowych. Ich
organizmy nie musza uwalniac du!o insuliny w odpowiedzi na zjedzenie.
Dla kontrastu, osoby z mała wra!liwosc insulinowa w miesniach szkieletowych maja tendencje do
produkowania du!ych ilosci insuliny, nie składaja łatwo kalorii w miesniach (to powód dlaczego, trudno
dostac im pompe na treningu: słabe gromadzenie glikogenu w komórkach miesniowych) i tendencje do
gromadzenia du!ej ilosci kalorii w komórkach tłuszczowych.
Wiec co kontroluje wra!liwosc insulinowa? Jak zawsze jest du!o czynników na to składajacych
sie. Najwa!niejsza jest genetyka, nastepnie dieta. Dieta bogata w weglowodany, nasycone tłuszcze i małe
ilosci błonnika ma tendencje osłabiac wra!liwosc insulinowa. Dieta niskoweglowodanowa ze zdrowymi
tłuszczami (oliwa z oliwek, tłuste ryby) poprawia wra!liwosc insulinowa.
Innym czynnikiem majacym wpływ jest aktywnosc fizyczna, która wpływa na wra!liwosc
insulinowa na wiele ró!nych sposobów. Po pierwsze kurczenie i rozciaganie miesni poprawia wra!liwosc
insulinowa, ułatwia glukozie wnikanie do komórek. Nadkompensacja glikogenu (pamietaj to wa!ne)
poprawia wra!liwosc insulinowa równie dobrze.

Dlaczego poziom tłuszczu w organizmie ma tak du!y wpływ na p-ratio.
Jest kilka prostych odpowiedzi. Po pierwsze tłuszcz i wra!liwosc insulinowa znajduja sie w korelacji: im
grubszy jestes, wieksza odpornoscia insulinowa otrzymujesz i im jestes chudszy tym masz mniejsza
odpornosc insulinowa.
Po drugie im grubszy jestes tym wieksza ilosc kwasów tłuszczowych mo!esz wykorzystac jako
energie. Po prostu je!eli kwasy tłuszczowe sa dostepne w du!ej ilosci to organizm zu!ywa je. To
oszczedza zarówno glukoze jak i białka. Wynika z tego, !e im jestes chudszy tym wiecej masz
problemów, poniewa! trudniej ci zmobilizowac zapasowe kwasy tłuszczowe do zu!ycia. Gdy jest mniej
dostepnej glukozy (poniewa! jestes na diecie) to zwieksza to zu!ycie białek jako paliwa.



............

Jednak!e gdy glikogen jest wypłukany, tak jak to ma sie w piatek, weglowodany najpierw sa
syntezowane w glikogen. Ten efekt utrzymuje sie około 24godzin lub dopóki miesnie nie zostana
całkowicie uzupełnione glikogenem do normalnego poziomu.
To oznacza, !e przez krótki okres czasu mo!esz jesc du!e ilosci weglowodanów i jednoczesnie
spalac tłuszcz jako energie.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-02-01 14:28:08

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 895 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63831
Aylar ale kto tu mówi o teściu. Nie startuje w żadnych zawodach i nie planuje, więc nic nie bije. I też nie ma znaczenia jaki ryż jem - poza oczywiście ilością witamin i minerałów w tym ryżu.

Faftaq też gdzie się rozpisywał że sprawa ig jest mocno rozdmuchana, a tak naprawdę w przypadku diety kulturystycznej ma to małe znaczenie.

Zresztą zróbcie sobie eksperyment. Zmierzcie cukier na czczo, po czym zjedzcie worek ryżu brązowego i po 20-40min znowu sprawdźcie.
Na drugi dzień zjedzcie posiłek bogaty w tłuszcze(ale bogaty np. całe 4 jajka) i po 2 godz zmierzcie cukier, po czym zjedzcie ryż biały i po 20-30minutach ponownie zmierzcie. To zobaczycie że biały ryż po dużej ilości tłuszczu podniesie cukier mniej niż brązowy na pusty żołądek.

oczywiście ten eksperyment wyżej to wynik, badania wykonywanego amatorsko, za pomocą glukometru. Sprawdzałem na sobie i na jednym koledze.
Oboje jesteśmy osobami, którzy nie pasują typowo do któregoś z typów ekto, endo, ani mezo. Bo pomimo wielu kcal specjalnie sie nie zalewamy(jak endo), ale też specjalnych problemów z przybieraniem masy nie mamy oraz super szybko się nie redukujemy(jak ekto), a do mezo też nie bardzo pasujemy bo mięsa jakoś specjalnie szybko nie przybywa. Taki mix bym powiedział.

Wiadomo że wyniki tego eksperymentu, nie daje złotej metody dla każdego, ale pokazuje że nie każdy musi się przejmować tym ig. Myślę że jeśli ktoś nie jest typowym endo to powinien wrzucić luz z tym ig.

IG na pewno ma znaczenie, gdy jemy coś na pusty żołądek(rano lub w ciągu dnia gdy mało jedliśmy lub w ogóle nie jedliśmy) oraz w sytuacji kiedy jemy coś solo(po nie bardzo tłustym posiłku).
Ale jeśli ktoś je co 2-3 godz zbilansowane posiłki to cukier mocno mu nie skoczy. Poza tym jeśli jemy ryż + pierś + oliwa + warzywa to liczy się ig całego posiłku, więc jaka różnica czy ryż bedzie mieć ig 50 czy 80, skoro warzywa mają po ok.20, a pierś i tłuszcz nie mają wartości ig i mocno spowalniają trawienie i wchłanianie posiłku.

Warto dodać że kilka osób z animala też zrobiło zmianę rodzaju ryżu i też mówili że nie widzą różnicy, ani sylwetkowych, ani w samopoczuciu(to mam na myśli szybki skok cukru i szybkiego jego spadku).

Oczywiście nie mówię, że można jeść czekolady czy biały chleb i cieszyć się wspaniałą sylwetką.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, część osób nie potrzebnie się męczy i przejmuje szczegółami typu właśnie ig czy np. rodzaj kreatyny, a nie trzyma w 100% założeń treningowych, nie dają z siebie wszystkiego, wypadają im posiłki, odpuszczają aero, mało śpią itd.


fakt, faktem Solaros zwracam honor, bo to test endomorfika z sporym bf. I jeśli faktycznie trzymał się założeń(przyznaje, nie czytałem całego testu) to warto pokombinować, nawet z ig i rodzajem ryżu.

Z drugiej jednak strony często ludzie z takim wysokim bf są puszyści z prostych przyczyn, mało ruchu, nie regularne jedzenie, a jak jedzą to fast food'y słodycze + weekendowe ładowania np.impreza rodzinna lub libacja ze znajomymi Więc w sytuacji takich osób, nie będzie sensu walić im diet typu CKD, bo im wystarczy regularne aero, regularne posiłki i zmiana produktów w diecie a zaczną schodzi z waga w dół.

Ale jak chłopak walił test to pewnie trzymał się założeń, więc z dupy ten mój wywód

pozdrawiam


EDIT: Dzięki za info, biorę się do czytania

Zmieniony przez - Nani20 w dniu 2011-02-01 14:29:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
...to sa tylko male wycinki z calych ksiazek.
Gdzie opisuja rozne diety - pierwsza (cc,a nawet mozna zastosowac do high carb - nie ma no carb)
tak druga opisuje diete no carb (30g) + ladowania.

Pomimo tego ze diety roznia sie zalozeniami - to zjawiska jakie zachodza w organizmie sa takie same i tego sie nie da oszukac - i w gruncie rzeczy jeden jak i drugi pan pisza o tym samym.

Tyle ze troche inny jest sposob rozwiazania problemu,to kaxda osoba wyciagnie te same/podobne wnioski.

Faftaq też gdzie się rozpisywał że sprawa ig jest mocno rozdmuchana, a tak naprawdę w przypadku diety kulturystycznej ma to małe znaczenie.

IG ma tez znaczenie - ale duze znaczenie ma ladunek glikemiczny
nie zawsze IG idzie w parze ze wzrostem poziomu insuliny (duze ig duzy skok insuliny)
Jak wiadomo tluszcz/blonnik - o czym z reszta napisales - obniza IG posilku - co nie musi w cale swiadczyc o tym ze obiza poziom insuliny!
Ale upraszczajac do postaci im wieksze IG tym gorzej - oczywiscie jest to droga na skroty,ale czasami taka wystarczy.

Zresztą zróbcie sobie eksperyment. Zmierzcie cukier na czczo, po czym zjedzcie worek ryżu brązowego i po 20-40min znowu sprawdźcie.
Na drugi dzień zjedzcie posiłek bogaty w tłuszcze(ale bogaty np. całe 4 jajka) i po 2 godz zmierzcie cukier, po czym zjedzcie ryż biały i po 20-30minutach ponownie zmierzcie. To zobaczycie że biały ryż po dużej ilości tłuszczu podniesie cukier mniej niż brązowy na pusty żołądek.


Tak - cukier bedzie mniejszy - ale za ta ilosc insuliny juz nie koniecznie.


Chciałem tylko zwrócić uwagę, część osób nie potrzebnie się męczy i przejmuje szczegółami typu właśnie ig czy np. rodzaj kreatyny, a nie trzyma w 100% założeń treningowych, nie dają z siebie wszystkiego, wypadają im posiłki, odpuszczają aero, mało śpią itd.

podpisuje sie obiema ręcami - z reszta o czym napisalem wyzej,chyba w trakcie gdy pisales swoj post


Z drugiej jednak strony często ludzie z takim wysokim bf są puszyści z prostych przyczyn, mało ruchu, nie regularne jedzenie, a jak jedzą to fast food'y słodycze + weekendowe ładowania np.impreza rodzinna lub libacja ze znajomymi Więc w sytuacji takich osób, nie będzie sensu walić im diet typu CKD, bo im wystarczy regularne aero, regularne posiłki i zmiana produktów w diecie a zaczną schodzi z waga w dół.

Ale jak chłopak walił test to pewnie trzymał się założeń, więc z dupy ten mój wywód


nie koniecznie

mam nadzieje ze autor testu nie ma nic przeciwko tej dyskusji - ale osobiscie jestem za takimi dysputami
a ile nie pobrzuca sie miesem - jak to nie raz ma miejsce
i o ile mowi sie o konkretach
jedna osoba ma swoje racje
druga ma swoje
trzecie osoba (widz) moze zdecydowac ktora droga pojsc - bo sama powinna znac juz swoj organizm na tyle,aby stwierdzic jaki typ diety (jakie zalozenia) sa najlpesze


pozdro


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-02-01 14:43:40

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 895 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63831
Oczywiście że ładunek glikemiczny i ogólna podaż ww w diecie są szalenie istotne.

Nie mówie też o piciu piwa do golonki. Bo przecież cukier nie skoczy przez tłuszcz z golonki

Bardziej w tych całych moich wypocinach chodziło mi o to, że jeśli ktoś, nie ma dużego bf, jest aktywny fizycznie, je powiedzmy umiarkowane ilości ww np. 4g na kgmc w czasie robienia masy, to jak doda 2 łychy oliwy do piersi, warzyw i ryżu białego(który nie jest cukrem prostym, lecz ma wyższe ig niż brązowy) to nie powinno to wpłynąć na jego poziom zatłuszczenia.

Z tego co wrzuciłeś wynika, że inaczej sytuacja się ma w przypadku ludzi ze sporym bf. Ale nie oszukujmy się, ten kto ma spory bf, to poza paroma wyjątkami nie ma go przypadkowo i nie powstał on z powodu zbyt dużej ilości piersi czy warzyw. A raczej z powodu jedzenia zbyt dużych ilość kcal, ww(szczególnie prostych) i tłuszczów nasyconych.
takie jedzenie wiadomo, że sprzyja odporności na insulinę i utrudnia późniejszą redukcję. Podobnie pewnie sytuacja będzie się mieć jeśli ktoś robi masę przez cały rok lub dwa i ciągle na sporych ilościach ww.

IG ma tez znaczenie - ale duze znaczenie ma ladunek glikemiczny
nie zawsze IG idzie w parze ze wzrostem poziomu insuliny (duze ig duzy skok insuliny)
Jak wiadomo tluszcz/blonnik - o czym z reszta napisales - obniza IG posilku - co nie musi w cale swiadczyc o tym ze obiza poziom insuliny!
Ale upraszczajac do postaci im wieksze IG tym gorzej - oczywiscie jest to droga na skroty,ale czasami taka wystarczy.



Tak - cukier bedzie mniejszy - ale za ta ilosc insuliny juz nie koniecznie.

Wynika z tego, że ważniejszy od IG jest indeks insulinowy.
Dlaczego, więc pimpuje się wszędzie IG, a nie indeks insulinowy?

Zmieniony przez - Nani20 w dniu 2011-02-01 15:12:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
samo ig nie zawsze mowi wszystko o danym produkkcie

przydatne tez jest to




Produkty z wysokim ŁG prawie zawsze mają wysoki IG,
ale produkty ze średnim bądź niskim ŁG mogą mieć od niskiego do wysokiego IG.

ale nie zawsze wysoki IG jest skorygowne z takim samym wyrzutem insuliny
np.
jedzac 100g arbuza ktory ma Ig ~75
i 100g ryzu - ktory ma ig tez okolo 70
odpowiedz insulinowa nie bedzie taka sama

gdyz arbuz ma tylko kilka gram wegli (4%) - a ryz ma ich az 70%
wiec poziom cuklru nie wzrosnie az tak bardzo u grupy jedzacej arbuza - jak u grupy jedzacej ryz

co do indeksu insulinowego to szkoda ze nie zbyt wiele info na ten temat
o ile sie nie myle jest tylko kilkadziesiad produktow 'zbadanych' pod wzgledem ID (indeksu insulinowego)
a szkoda

majac IG do tego podane ID - mozna by bylo latwiej wywnioskowac co jest lepsze dla danej osoby - co powoduje mniejszy badz wiekszy wyrzut insuliny
Choc badania i tak pokazuje za najgorszym polaczeniem - jest polaczenie produktow bogatych w cukier i tluszcz (wyroby cukiernicze)

bylo IG
pozniej GL
pozniej ID

niestety zarowno GL jaki ID nie jest rozpowszechniane - a badanie ID zaniechano(?)

idac na skroty i unikajac produktow o wysokim IG (z wyjatkami)
nie laczac produktow z wysokim IG (cukrow) z fatem - moze byc i chyba nawet powinno byc poczatkeim zmian w diecie dla osob ze sporym poziomem bf

ed.
jesli chodzi o IG vs. ID (indeks glikemiczny vs. indeks insulinowy) wiekszosc (nie wszystkie ale 'wieksza wiekszosc') jest w scislej relacji ze soba
im wiekszy IG - tym wiekszy ID

jesli chodzi o roznego rodzaju platki
srednia IG->59 +/- 3
gdzie sredni ID->57 +/- 3

weglowodany srednio:
88 +/- 6
74 +/- 8
z tym ze pojechali z IG ryzu zarowno bialego jak i brozowego - ponad 100!

czy bialka
IG 54 +/- 7 gdzie wynik zawyza fasolka
ID 61 +/- 7

'Mean GSs and ISs were calculated for each
food group by averaging the scores for all test foods within the
food group. On average:
the snack food group produced the highest food group IS (89%),
followed by bakery products(83%),
carbohydrate-rich foods (74%),
fruit (71%),
protein rich foods (61%),
and breakfast cereals (57%).'

jaki wniosek?
przetworzone wyroby o wysokim Ig powoduja najwieszka odpowiedz insulinowa (przekaski typu batony,lody,jogurty)
pozniej pokarmy bogate w weglowodany proste
pozniej w weglowodany o srednim ig
pozniej owoce
posilki bialkowe
na koncu posilki weglowodanowe o niskim ig



Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-02-01 17:38:10

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl MHP Dren, GAT Jet Fuel, Bialko itp. układanka

Następny temat

Pierwszy cykl na kreatynie i świąteczno-noworoczna "przerwa"

WHEY premium