SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TEST : "Z bojlera do kaloryfera" Uda się to i mi ! By Mosto - pods. str. 40!

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 61846

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 181
Wartość 120 jest z Biochemii Stryera i dotyczy zużycia glikogenu przy głodzeniu. Najwięcej glukozy otrzymanej z rozkładu jak zwykle trafia do mózgu, bo to jest najchętniej używane przez niego paliwo, o czym świadczy chociażby stopień powinowactwa enzymów glikolitycznych do substratów w mózgu.
Nie ketozie tylko chyba ciałkach ketonowych (albo mówisz o czymś o czym ja nie mam pojęcia i wtedy muszę poczytać), które faktycznie mogą być paliwem dla mózgu i są produktem rozkładu tłuszczy - swoją drogą do katabolizmu tłuszczy jest niezbędna energia ze spalania węglowodanów ( i to dlatego w tej diecie 30g). Tylko, że używanie ciałek ketonowych przez długi czas może prowadzić do kwasicy co nie jest korzystne dla funkcjonowania mózgu na dłuższą metę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
30g wegli potrzeba dostarczyc - reszte potrafi wytworzyc z fatu,aminokwasow czy cial ketonowych


30g - taka ilosc jest wystarczajaca do tego aby nasze cialo (nasz mozg fukcjonowal dobrze)
oczywiscie taka dieta nie jest wskazana na cale zycie - ale przez okres kilku miesiecy nie powinno byc zadnych negatywnych skutkow

volvo - nie ograniczaj sie tylko do MD

Kivi_88 :
Przeciętnie człowiek ma 5 litrów krwi w której znajdują się tylko 4 gramy glukozy! (Przy stężeniu 80mg%).
Prawidłowe stężenie glukozy we krwi wynosi 0,08-0,12% (80-120 mg).
Transport glukozy do mózgu jest niezależny od insuliny,mózg ma zdolność zmagazynowania około 2 g glukozy w postaci glikogenu i ta właśnie rezerwa umożliwa przeżycie 90 minut w razie niedoboru cukru.
Głęboką hipoglikemię mózg może przeżyć jedynie 90 minut.

Przyjmuje się, że mózg zużywa na dobę 120g glukozy (owy Lubert Stryer Biochemia 2003r.)
Dodajmy do tego 40g dla krwinek czerwonych i innych przemian metabolicznych. Otrzymaliśmy górną granicę 160g węglowodanów na dobę spożytych w co najmniej dwóch posiłkach. To jest maksimum, większość optymalnych nie potrzebuje aż tyle glukozy i tak sporadycznych posiłków. Po pierwsze: ratując się mózg może 75% energii uzyskać z ciał ketonowych (acetooctanu). To nie jest korzystne i mózg tego nie lubi, ale dzięki temu, że jego zapotrzebowanie zmniejsza się ze 120 do 30g oszczędzamy 90g. Potrzebujemy więc już tylko 30g dla mózgu oraz 40g dla krwinek i reszty, razem 70g glukozy. Po drugie: organizm na żywieniu optymalnym spala średnio 150g tłuszczu, co daje 15g glukozy, a także degraduje 40g białka dziennie, co daje 25g glukozy. Razem 40g węglowodanów, które można odjąć od wyliczonego powyżej 70g dziennego zapotrzebowania. W ten sposób obliczyliśmy dolną granicę: 30g (70-40=30).


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-01-31 22:40:44

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91259
Solaros z tymi węglami to nie u każdego dobrze działa low carb, ja ostatnio podbiłem trochę węgle i lepiej mi schodzi fat. Trzeba potestować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 181
Nie chcę robić offtopu biochemicznego, więc powiedzmy, że przy tych 30g mózg jakoś tam w miarę normalnie funkcjonuje i przy nie jakimś bardzo długim okresie stosowania nie jest szkodliwe.
Warto jednak pamiętać, że podczas wysiłku umysłowego czy nauki tej energii jest potrzeba więcej. Nie wyobrażam sobie nauki do sesji czy ogólnie sprawnego funkcjonowania na uczelni bez dostarczania dziennie około 150g ww. Przy 30g po kilku godzinach łapałbym zwisy i nie rozumiał co czytam - mózg pracuje ale nie na 5-tym tylko na 2-m biegu. 15-latkowi nie polecałbym odchudzania kosztem potencjału umysłowego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie ma jednej diety dla kazdego
nie ma niczego uniwersalnego
tak jak diety - tak samo treningu

nic nikomu nie kaze jechac na 30g wegli ed - bo
-po pierwsze do lekkich taka dieta nie nalezy (ale przedemna metabolic diet )
-po drugie nie zaleca sie zejscie z diety 7g wegli na kgmc - do 30g
Az tak szokowac ciala raczej nie wolno
-po trezcie aby wyciagnac 100% z tego co nam oferuje trzeba miec w sobie samodyscypline,wszystko robic wedlug zalozen

Calu czas rozwazamy sytyacje - zero koxu -> natural!
Sztuczne hormony wiele moga zmienic - ale idac droga naturalna,wspomagajac sie suplementami diety,dla osoby ktora ma spory bf,do tego szybko lapie fat (chyba kazdy wie jak reaguje na diete ktora ma) - diety typu ncarb cycling,low carb,czy no carb + refeed - sa najlepszymi dietami

oczywiscie taka dieta nie bedzie tak samo skuteczna dla ektomorfikow czy mezomorfikow - choc na redukcji moze okazac sie korzystnym wyjsciem

niestety w Polsce w wiekszosci przypadkow (czyt. dla kazdego) jest polecana dieta zbilansowany z duza iloscia wegli
A tak jak wspomniales - nie dla kazdego bedzie dieta low carb
tak samo nie dla kazdego bedsie dieta hig carb (czyt. normalna dieta)

Ale czlowie na tyle jest bystry - ze powinien wiedziec jak oddzialuje na niego dieta ktora obecnie ma i sam musi wybrac droge w ktora pojdzie.
Jesli jada srednie ilosci wegli a i tak widzi ze lapie latwo fat - to nie tedy droga.
Tak samo jak jada spore ilosci wegli - fatu prawie nie ma - to wiadomo ze nie dla niego wszelkie low carby.

Ale w tym przypadku - dla autora tego testu - droga low carb/carb cycling jest optymalna w tym momencie.
Na pewno nie dieta z dyza czy nawet srednia iloscia wegli.


yol

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91259
No te diety "zbilansowane" co u nas na forum goście rozpisują to ja na takiej ilości węgli to bym się zalał jak świnia więc trzeba uważać z węglami. Jak dla mnie to średnia ilość tylko takich z niskim ig i jest wporzo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
niestety
tak samo jest z treningiem
wszelkie nowosci (takie nowosci ktore w usa sa znane od dobrych kilku lat)
niestety sa skazane na porazke
bo w KiF pisza tak a w MD pisza tak
albo ten i ten (osoba z rozkladowki) je wysokie wegle nawet na redukcji i zawsze jadl a nigdy o low carb nawet nie slyszal
a nie daj Bog jakis nowy trening- ktory jest mega skuteczny ale jest zaprzeczeniem wiekszosci zasad

......i tworzy sie bledne kolo.

Powielanie w kolke tego samego,nawet wtedy gdy sie nie sprawdza.

Na szczescie nie tyczy sie to wszystkich ale ciezko jest z wszelkimi nowinkami czy to na temat treningu czy na temat diet.
Najlepiej bowiem sie sprawdza split w polaczeniu z dieta zbilansowana





......i chooy


Kivi_88
5-latkowi nie polecałbym odchudzania kosztem potencjału umysłowego.
nikt mu nie poleca
czy tak samo jak drastyczne obcinanie wegli
wszystko z glowa
wszystko zaplanowane
i nic wbrew sobie

Nie wyobrażam sobie nauki do sesji czy ogólnie sprawnego funkcjonowania na uczelni bez dostarczania dziennie około 150g ww
nie kazdy dobrze reaguje na low carb
ale o czym pisalismy wyzej - do prawidlowego fukcjonowania (przez pewien okres czasu) potzebne sa male ilosci - organizm nauczyl sie jakos radzic z tym

obecnie nie ucze sie,nie studiuje - ale sporo czytam - wiec to prawie to samo

i osobiscie dobrze sie czuje na diecie lowc carb
150g to mam w dni kiedy jest mega ciezki trening
czasami wpdanie odrobina wegli w 1 posilku

kiedys (rok,dwa lata temu) myslalem ze nie dam rady
ale powolne zmiany diety doprowadzimy mnie to teakiego etapu - ze wiem ze duze ilosci wegli nie sa konieczne
zarowno do normalnego funkconowania
czy do okresu masowania (dla mnie 4g to maxymalny poziom)

.....ale to ja.
30letni edno




Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-01-31 23:20:41

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 181
Radykalne ciecia diecie mogą kończyć się szpitalem i dlatego tak jak piszesz trzeba stopniowo i rozsądnie - organizm ma wtedy szanse się przyzwyczaić i zareagować tak jakbyśmy chcieli.

A założenia diety są drakońskie fakt. Ja swój organizm przyzwyczajam do dobrych nawyków żywieniowych 3lata, a i tak często brakuje samodyscypliny.

Co do twoich obliczeń to nie uwzględniają, że do beta-oksydacji KT jest niezbędne ATP syntetyzowane podczas glikolizy, tak samo jak do katabolizmu białek i włączania ich do cyklu Krebsa. Czyli te 30g w rzeczywistości nie idzie w całości do mózgu, a jest zużywane na rozkład innych wysokoenergetycznych zapasów energii.

"obecnie nie ucze sie,nie studiuje - ale sporo czytam - wiec to prawie to samo "




Zmieniony przez - Kivi_88 w dniu 2011-01-31 23:26:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 464 Napisanych postów 9051 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91259
4g węgli/kg masy ciała to i tak nie jest tak źle Solaros to dość sporo ryżu do zszamania

Sorry, że się wbije w temat, ale muszę gdzieś się spytać Jak te aminy bcaa 300g powder z Aminostara Solaros?wałek czy raczej prawdziwy skład?bo tanie i nie wiem czy nie wziąć więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
nie wiem - nie jadlem
mam - ale nie jadlem jeszcze
mysle ze nie walek - raczej solidna firma zawsze byla
tanie - fakt

....a te 4g to z cala suplemnetacja periworkout - gdzie wchodzi 150-200g ww prostych



sorki za spam




Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-02-01 01:13:46

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl MHP Dren, GAT Jet Fuel, Bialko itp. układanka

Następny temat

Pierwszy cykl na kreatynie i świąteczno-noworoczna "przerwa"

WHEY premium