Szacuny
70
Napisanych postów
6268
Wiek
46 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
25741
czesc.
cwicze w jednym dniu klatke z barkami, i mam pytanie: czy musze robic cwiczenie na przednią czesc barku skoro już są napompowanie sporo po treningu klatki?
(wiecej na uginanie przedramino biore, niż na wycisk z przed głowy)
czy moze zastąpie wyciskanie z przed głowy na jakies cwiczenie na boczną głowe? np unoszenie linki wyc. dolnego ?
mój dotychczasowy trning tego dnia:
-wycisk sztangielek skos 4 serie
-pompki na poreczach 4 serie
-brama dolna 3serie
- smith w skosie (cwicz dodatkowe 2 serie)
-wycisk sztangi z przed głowy 3 serie
- podciąganie do mostka sztangielek 3 serie
-unoszenie bokiem stojąc 3 serie
-
Szacuny
4078
Napisanych postów
45462
Wiek
6 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
349788
Możesz zrobić ten wycisk z przed-ale dalej już ćw. bezpośrednie/izolacyjne na boczny akton-w zasadzie tyle wystarczy.
Tylne części do pleców
„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„
Szacuny
24
Napisanych postów
2956
Wiek
35 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
80905
czy musze robic cwiczenie na przednią czesc barku skoro już są napompowanie sporo po treningu klatki?
Tak, koniecznie. Przy wyciskaniach na klatke przedni akton barku jedynie wspolpracuje. Mimo, ze po jej treningu jest zmeczony, nadal musi dostac bezposrednia porcje bodzcow.
Szacuny
399
Napisanych postów
72270
Wiek
45 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
304533
A czemu nie przeplatasz ćwiczeń? Gdy trenujesz jednego dnia grupy antagonistyczne to można robić jedną po drugiej. Natomiast gdy trenowani są tacy synergiści jak klatka i barki to wiadomo ze po porządnym przećwiczeniu jednej grupy druga będzie również wymęczona.
Przeplataj ćwiczenia robiąc po każdym ćwiczeniu na klatkę ćwiczenie na barki od najcięższego do najlżejszego.
Szacuny
386
Napisanych postów
37478
Wiek
6 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
126451
...należałoby sie zastanowić nad tym jak wyeliminować to napompowanie barków po klatce- oczywiście w miare mozliwości- a nie zastanawiać się czy to jest już wlaściwe ćwiczenie na barki i klatke za jednym zamachem...
ponadto - w tym planie- nie widze raczej ćwiczeń ktore by tak bardzo angazowało barki- jesli dobrze wykonane
chyba,ze smith -na skosie- co wcale nie wydaje sie dobrym rozwiązaniem- jes,li już to wykonalbym tutaj sama końcówke ruchu; tzn. samo napinanie m. piersiowych.
barki zaś oczywiście bez taklich pomysłów jak zastępowanie ćw. na boczne aktony cw. na przednie.
"Każdy ma w swoim życiu swoje Westerplatte"
Jan Paweł II
"Gorzki to chleb jest polskość"
C. K. Norwid
Szacuny
70
Napisanych postów
6268
Wiek
46 lat
Na forum
18 lat
Przeczytanych tematów
25741
apokalipsa cwiczenie które najbardziej meczy mi barki to dolna brama, chyba ze ją zamienie na rozpietki w skosie? do tego to cwicz. wykonuje w 20 powtórzeniach.
(bardziej mi zalezy zeby na rozwoju górnych czesci klatki)
no ale już wiem ze musze przednią czesc barku cwiczyc i wyjscia nie ma
edit
dzieki za rade ze smithem, bede wykonywal koncówke ruchy z napinaniem.
Zmieniony przez - makelroj w dniu 2010-11-13 01:24:15
Szacuny
4078
Napisanych postów
45462
Wiek
6 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
349788
Chociaż nawet wykonanie ćw. głównego ze złą techniką-sfatyguje barki do mocniejszej pracy w dalszej części treningu
Nie wiem czy jest sens wywalać bdb ćwiczenia-najpierw doszedłbym co jest nie tak z techniką,torem ruchu itp.
Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2010-11-13 11:33:22
„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„
wykonuje go raczej tak samo jak w tym linku, choc może ładuje za duze cieżary i w końcu zaczynam oszukiwac ruchy, ok nic nie bede zmieniał tylko skupie sie na technice w tym cwicz.
dzieki.
Szacuny
4078
Napisanych postów
45462
Wiek
6 lat
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
349788
Na filmie zapomnieli chyba o najważniejszym czynniku-mianowicie pozycji technicznej:
-klata wypięta
-łopatki ściągnięte
„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„
Szacuny
386
Napisanych postów
37478
Wiek
6 lat
Na forum
21 lat
Przeczytanych tematów
126451
tak, każde "zgarbienie się" kazde ciagnięcie rękoma powoduje prace barków albo -i- bicepsów- tutaj analogicznie jak w ćw. na najszerszy wspomniane "elementy" powinny byc niejako dźwignią poprzez którą praca i napręzenia z tym związane przechodzą niejako na m. piersiowe.
myslę, ze twoim błedem jest to że za bardzo ciągniesz w górę-może na zbyt prostych rękach- co angażowac może przednie aktony naramiennych.
"Każdy ma w swoim życiu swoje Westerplatte"
Jan Paweł II
"Gorzki to chleb jest polskość"
C. K. Norwid