GOOOOOOOOOOOOOOOOL 1-0 !!!!!!!!!!! LEO MESSI !!!!!!!!!!!!

You can't buy class!
Arsenal!"

"I've always said that this kid is engaged to brilliance. How good will he be when he gets married to it" Ray Hudson

...
Spośród 44 bramkarzy, którym Leo Messi strzelał przynajmniej jedną bramkę w lidze, Dudu Aouate jest jednym z największych pechowców. I nie dlatego że Argentyńczyk strzelił mu mnóstwo goli (najwięcej stracił Andrés Palop z Sevilli - 8), ale ponieważ Izraelczyk tracił po bramce na rzecz reprezentanta Albicelestes w każdej z trzech swoich hiszpańskich drużyn (Racing Santander 2003-2006, Deportivo La Coruña 2006-2008 oraz Mallorca od 2008).

Bramkarz pochodzący z miejscowości Nazaret Illit zawsze musiał uznawać wyższość Messiego na Camp Nou. Pierwszą z trzech bramek stracił w sezonie 2005/06 w trakcie 13 kolejki Primera División. Do przerwy Barcelona prowadziła 1-0 po golu Samuela Eto'o, a kilka minut po zmianie stronie na 2-0 podwyższył niezawodny Argentyńczyk. Mecz zakończył się wynikiem 4-1 (pozostałe gole dla Barcelony zdobywali Ronaldinho z rzutu karnego i Sylvinho), a drużyna prowadzona przez Franka Rijkaarda utrzymała prowadzenie w tabeli. Z kolei Racing w dalszym ciągu znajdował się w strefie spadkowej.

Po raz kolejny Aouate ustąpił Messiemu sezon później w trakcie 28 kolejki ligowej. Tuż przed przerwą Leo zdobył pierwszego gola w spotkaniu po fenomenalnym zagraniu Ronaldinho. Na 2-0 podwyższył w 50 minucie Eto'o, a Barça wygrała ostatecznie 2-1 i była liderem La Liga.

Następnie Izraelczyk i Argentyńczyk zagrali przeciwko sobie dopiero w poprzednim sezonie podczas 10 kolejki. Przed meczem Blaugrana prowadziła w tabeli, ale miała tylko punkt przewagi nad drugim Realem Madryt. Messi rozpoczął mecz na ławce. Już w 11 minucie bramkę na 1-0 zdobył Pedro. W 20 minucie wyrównał Nunes, ale drużyna Pepa Guardioli wyszła ponownie na prowadzenia za sprawą strzelca pierwszego gola w 40 minucie. 4 minuty później na 3-1 podwyższył Henry. Leo pojawił się na murawie Camp Nou w 50 minucie zmieniając zdobywcę dwóch bramek w tym spotkaniu. W 87 mincie wykorzystał on rzut karny, ale tuż przed końcem meczu bramkę na 4-2 zdobył Alhassane Keita.

Jak niemal zawsze Messi jest nieomylny. Pięć spotkań, cztery wycięstwa, jeden remis. Jeśli Michael Laudrup i Pep Guardiola wystawią w dzisiejszym meczu bohaterów tego artykułu, Camp Nou po raz kolejny będzie świadkiem ich pojedynku. Będzie to 201 ligowe spotkanie bramkarza Mallorki i 148 tegorocznego zdobywcy Złotego Buta, nagrody która zostanie dzisiaj zaprezentowana publiczności zgromadzonej na stadionie Barcelony.

Aouate może jednak odetchnąć - nie idzie mu z Messim najgorzej. Na przykład César stracił 6 goli - 2 jako zawodnik Saragossy i 4 jako zawodnik Valencii. Podobnie Roberto - 3 będąc bramkarzem Atlético, 3 grając w Saragossie. Jeszcze gorszy bilans ma Iker Casillas, druga ulubiona "ofiara" Argentyńczyka po Palopie. Reprezentant Hiszpanii dał się pokonać Messiemu aż siedem razy w ośmiu spotkaniach, raz Leo zakończył mecz przeciwko niemu z hattrickiem.

Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2
Wie ktoś może czy jeżeli Barcelona B gra w niedziele mecz ligowy to mogą zejść zawodnicy z kadry pierwszego zespołu, którzy nie dostali powołania na kadrę?
...
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 358

...
W ciągu 24 godzin, na Camp Nou ponownie zawitał zielony kolor. Nowa murawa została już położona i obecnie czeka ją okres adaptacyjny.

W czwartkowy wieczór około godziny 20, 470 "płatów" trawy przyjechało z Bordeaux do Barcelony. Trzynastu pracowników podzielonych na dwie zmiany rozpoczęło pracę układania nowej murawy. Tak szybkie zakończenie prac było jedynie możliwe dzięki bardzo dobrze zorganizowanej pracy. W sumie, pokryto 7 410 m2.

W związku z możliwymi opadami deszczu w piątek w Barcelonie, całość została przyspieszona, tak by wszystkie części były już ułożone przed pierwszymi kroplami z nieba. Przez najbliższe osiem dni, murawa będzie miała czas aby się "ułożyć". Na początku zostanie osuszona z całej wody i przysypana warstwą piasku. Następnie będzie odpowiednio nawożona by na najbliższym meczu z Valencią, była już w idealnym stanie.

A tak to wszystko dokładnie wyglądało:

super !

.

...
Moratti: W styczniu sprowadzę Messiego

Nie wiadomo, czy jest to sen, szaleństwo czy też jak najbardziej poważne oświadczenie, ale prezydent Interu, Massimo Moratti, obiecał fanom, że w styczniu sprowadzi do Mediolanu Leo Messiego.

"W styczniu sprowadzę Messiego" - zadeklarował sternik włoskiej drużyny za pośrednictwem strony internetowej Sportmediaset.it. Oświadczeniem Moratti kolejny raz pokazał, że argentyński gracz Barcelony był i wciąż jest marzeniem biznesmena.

Moratti ma słabość do Leo Messiego już od czasu, gdy zawodnik pojawił się tylko w pierwszej drużynie Barçy. Dlatego też można się domyślać, iż słowa Włocha nie są czczą gadaniną, ale jak najbardziej poważną deklaracją, która spełnić może się w przyszłości.

Benzema opcją zastępczą

Od kiedy trener Interu, Rafa Benítez, zwrócił się do włodarza klubu z prośbą o transfer napastnika już w zimowym oknie transferowym, z mediolańską drużyną wielu wiąże obecnego piłkarza Realu, Karima Benzemę. Moratti jest jednak powściągliwy w wypowiedziach na temat Francuza. "Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Jeśli nadarzą się sprzyjające okoliczności, zapytamy o tego gracza" - powiedział prezydent Interu, który raczej nie straci głowy dla francuskiego gracza. Mógłby to natomiast zrobić dla kogoś innego: dla Leo Messiego.

źródło: Sport / fcbarca.com