SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Podciaganie na drazku z nachwytem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18
Witam.
Nie bede pisal dlugiej histori bo to nie jest wazne. Do konca czerwca musze umiec podciagnac sie 10 razy z nachwytem (na wf, dla ocen).

Mam 16 lat, wzrost 180 waga 75 kg. Z nachwytem podciągne sie 0 lub 1 raz z wysilkiem.

Kupuje sobie drązek i do czerwca bede trenowal, mój cel to wlasnie 10 podciagniec. Teraz pytanie do was. Jakis plan? Chodzi tam o miesnie pleców, wiec moze jest cos oprócz podciagania.

PS chodzi o nachwyt z rękoma jak chcesz, bo widzialem jeszce jakis gdzie masz rece szeroko- to nie ten.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16 (od kwietnia)

Waga: 75

Wzrost: 180

Cel treningowy: 10 podciągniec z nachwytem

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: Piłka nożna, kolarstwo (amatorsko)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Drązek w futrynie, 1 sztanga 10 kg.

Dieta: sprecyzowanej brak

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4315 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 26980
a dlaczego Ci tak zalezy na ocenie z wfu? omg, toc to malo wazne

podciaganie jest łatwe, jak to nie mozesz sie ani razu podciagnac, tylko przy kompie siedzisz czy co?
kup drążek i się podciągaj ot co.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 672 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2511
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18
Dobry link, dzięki, ale nie ma tam wszystkiego co bym chciał.

1.Czy mam w ogóle szanse w ~3 miesiące od 0 do 10 ?
2.Zeby to osiagnac musialbym troche pleców wyrobic, czy potrzeba mi specjalnej diety?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 355 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5868
1 w 3 miesiace to bedziesz smigał 50 razy (przy regularnym treningu i bez zadnych używek np. piwko itp.)
2 zalezy jak chcesz je rozbudować
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 642 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1852
jeżeli to ma być zwykłe podciąganie (takie bardziej dynamiczne) no to dasz radę, jeżeli każą ci się podciągać technicznie to nie ma szans
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18
Wiecie to jest tylko gimnazjum i nauczyciel sam idzie nam na reke wiec mysle ze nie bedzie tak surowo oceniac.

Byle nie bujać sie jak malpa, a to ze tam moze inaczej podchwyce, troche pobalastuje nogami to nic sie nie stanie.
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
autorze,a czego nie ma w tym linku?

1 w 3 miesiace to bedziesz smigał 50 razy (przy regularnym treningu i bez zadnych używek np. piwko itp.)

daj jak możesz taki trening,bo nie ukrywam że chciałbym podciągnąć się nachwytem 50 razy w serii

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 133 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8447
Do końca czerwca czyli 4 miesiące czasu na trening? Myślę że powinieneś dać radę bez większych problemów. Radziłbym jednak na początku podciągać się podchwytem. Krzesło pod nogi i jazda. Lekki jesteś, za 2-3 tyg, powinieneś już kilka razy się ściągać:)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 18
A czy z podchwytem nie rozwija innych mięsni niz z nachwytem?

Bo z podchwytem umiem 2-3, z nachwytem 0. U kazdego mojego kumpla tez sa takie nierównosci.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 21399 Wiek 31 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 141207
Podchwytem jest łatwiej bo część pracy przejmuje biceps.



Pzdro
...
Napisał(a)
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2349 Napisanych postów 30806 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 271991
podchwyt kładzie nacisk inne rejony tych samych mięśni co nachwyt.
Ale generalnie to są wciąż te same mięśnie

no i jak Viren napisał. Dla początkującego zawsze chwyt neutralny czy podchwyt będzie łatwiejszy od nachwytu.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Koniec cyklu na mase - co dalej ?

Następny temat

BRAK POTU

electro
Polecane artykuły