SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Ćwiczenia na rozbudowę barków

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6398

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 195 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1044
Witam

Mam pytanie jakie polecacie ćwiczenia na rozbudowę barków? Zależy mi aby zrobiły się masywne i szerokie.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 616 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3651
Dymatize

Nie przesadzaj już,podałem ci zalecane ćwiczenia na barki, Oczywiście możesz jeszcze ćwiczyć expanderem i robić w jednym treningu 10ćwiczeń na barki przy czym połowa ćwiczeń to będzie dublowanie ale czy to ma sens ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 616 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3651
Szerokie to możesz mieć i też plecy ;)

Na barki są dobre takie ćwiczenia:
-wyciskanie sztangi z przed klatki lub zza karku
-Wznosy sztangielek bokiem
-Unoszenie sztangielek przodem
-Wznosy sztangielek bokiem w opadzie tułowia
-Podciąganie sztangi do brody
-Szrugsy
Tylko tyle się nie wykonuje na jednym treningu pamiętaj
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 195 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1044
Mam jeszcze pytanie odnośnie ilości powtórzeń w danym ćwiczeniu tak aby szła masa. Wiem, że podobno jest to kwestia indywidualna ale prosiłbym o pomoc ile powtórzeń robiliście i zauważaliście postępy?

Oto moje ćwiczenia:
BARKI:
-wyciskanie sztangi z przed klatki lub zza karku
-Wznosy sztangielek bokiem
-Wyciskanie sztangielek
-Szrugsy

PLECY:
-Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie nachwytem
-Podciąganie sztangi w opadzie
-Podciąganie sztangielki w opadzie
-Martwy ciąg

Przez ponad pół roku robiłem po 12 powtórzeń i rzadko schodziłem do 10. Chciałbym teraz zmniejszyć ilość powtórzeń w danych ćwiczeniach ale nie wiem na ile.

Z góry dzięki
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 616 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3651
Czarnym kolorem niosę poprawki;

Oto moje ćwiczenia:
BARKI:
-wyciskanie sztangi z przed klatki lub zza karku z przed klatki proponuje 4s 12-10-8-8
-Wznosy sztangielek bokiem 3s 10-10-10
-Wyciskanie sztangielek o jakie wyciskanie ci chodziło ?
-Szrugsy 3s 10-10-10

PLECY:
-Podciąganie na drążku szeroki uchwyt 3s
-Podciąganie końca sztangi w opadzie 4s 12-10-8-8
- Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 3s 8-10
-Martwy ciąg 3s 12-10-8
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 195 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1044
O wyciskanie sztangielek do góry nad głowę. Wiem że jest już wyciskanie sztangą ale boczne aktony chciałbym bardziej rozwinąć. Jak to jest za dużo to co byś polecił na 4 ćwiczenie na barki?

Podciąganie na drążku słabo mi idzie dlatego chciałbym ściąganie drążka bo tego zrobię więcej niż 3-4 powtórzenia:). Plecy myślałem robić 4 ćwiczenia po 4 serie w każdej. Jak myślisz może tak być czy lepiej po 3 serie robić?
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
A możesz wypełnić ankietę, bo tak nic o Tobie nie wiedząc nie bardzo można pomóc...
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 616 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3651
O wyciskanie sztangielek do góry nad głowę. Wiem że jest już wyciskanie sztangą ale boczne aktony chciałbym bardziej rozwinąć. Jak to jest za dużo to co byś polecił na 4 ćwiczenie na barki?

Wyciskanie jeszcze raz to jest prędzej dublowanie ćwiczeń, masz przecież unoszenie sztangielek bokiem , to bardzo buduje boczne aktony w dodatku tu masz film http://www.musculardevelopment.pl/content/view/381/72/ pokazane jest jak ćwiczyć i budować barki

Podciąganie na drążku słabo mi idzie dlatego chciałbym ściąganie drążka bo tego zrobię więcej niż 3-4 powtórzenia:). Plecy myślałem robić 4 ćwiczenia po 4 serie w każdej. Jak myślisz może tak być czy lepiej po 3 serie robić?

Możesz robić 4ćwiczenia po 4serrie



Zmieniony przez - D@wid w dniu 2008-11-30 14:24:55
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
D@wid

W JAKI SPOSÓB POTRAFISZ POMÓC KOLESIOWI NIE WIEDZĄC O NIM NICZEGO? CHCESZ MU ZROBIĆ KRZYWDĘ ?
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 616 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3651
adzik123
Wiesz pytał to odpowiedziałem , a przecież on nie napisał że chce budować na tym rozpiskę, tylko zapytał jakie ćwiczenia to udzieliłem odpowiedź .

No ale masz racje, powinien wkleić ankietę od razu łatwo do danego człowieka z odpowiednim stażem przydzielić ćwiczenia.

Zmieniony przez - D@wid w dniu 2008-11-30 18:01:35
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 23463 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 95236
Możesz robić 4ćwiczenia po 4serrie
Tu mu radzisz 16 serii na plecy - jak koleś ma miesiac stażu to sie zajedzie...

Dopoki nie wypelnisz ankiety - nie pomogę
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 195 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1044
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 26

Waga : 95

Wzrost : 187

Cel treningowy : masa i siła

Staż treningowy na słowni : ok 1 rok

Uprawiane inne sporty : Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Full osprzęt siłownia

Dieta : Na masę


Przeciwskaznania medyczne : Brak

Zażywane suplementy : Na razie brak
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

checi+zero sprzetu+checi cos z tego wyjdzie??

Następny temat

Jakie ćwiczenia na mięśnie brzucha

electro
Polecane artykuły