Szacuny
5
Napisanych postów
616
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
3651
Dymatize
Nie przesadzaj już,podałem ci zalecane ćwiczenia na barki, Oczywiście możesz jeszcze ćwiczyć expanderem i robić w jednym treningu 10ćwiczeń na barki przy czym połowa ćwiczeń to będzie dublowanie ale czy to ma sens ?
Szacuny
5
Napisanych postów
616
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
3651
Szerokie to możesz mieć i też plecy ;)
Na barki są dobre takie ćwiczenia:
-wyciskanie sztangi z przed klatki lub zza karku
-Wznosy sztangielek bokiem
-Unoszenie sztangielek przodem
-Wznosy sztangielek bokiem w opadzie tułowia
-Podciąganie sztangi do brody -Szrugsy
Tylko tyle się nie wykonuje na jednym treningu pamiętaj
Szacuny
10
Napisanych postów
195
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
1044
Mam jeszcze pytanie odnośnie ilości powtórzeń w danym ćwiczeniu tak aby szła masa. Wiem, że podobno jest to kwestia indywidualna ale prosiłbym o pomoc ile powtórzeń robiliście i zauważaliście postępy?
Oto moje ćwiczenia:
BARKI:
-wyciskanie sztangi z przed klatki lub zza karku
-Wznosy sztangielek bokiem -Wyciskanie sztangielek
-Szrugsy
PLECY:
-Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie nachwytem
-Podciąganie sztangi w opadzie
-Podciąganie sztangielki w opadzie
-Martwy ciąg
Przez ponad pół roku robiłem po 12 powtórzeń i rzadko schodziłem do 10. Chciałbym teraz zmniejszyć ilość powtórzeń w danych ćwiczeniach ale nie wiem na ile.
Szacuny
5
Napisanych postów
616
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
3651
Czarnym kolorem niosę poprawki;
Oto moje ćwiczenia:
BARKI:
-wyciskanie sztangi z przed klatki lub zza karku z przed klatki proponuje 4s 12-10-8-8 -Wznosy sztangielek bokiem 3s 10-10-10 -Wyciskanie sztangielek o jakie wyciskanie ci chodziło ? -Szrugsy 3s 10-10-10
PLECY:
-Podciąganie na drążku szeroki uchwyt 3s
-Podciąganie końca sztangi w opadzie 4s 12-10-8-8
- Wiosłowanie sztangielką w opadzie tułowia 3s 8-10
-Martwy ciąg 3s 12-10-8
Szacuny
10
Napisanych postów
195
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
1044
O wyciskanie sztangielek do góry nad głowę. Wiem że jest już wyciskanie sztangą ale boczne aktony chciałbym bardziej rozwinąć. Jak to jest za dużo to co byś polecił na 4 ćwiczenie na barki?
Podciąganie na drążku słabo mi idzie dlatego chciałbym ściąganie drążka bo tego zrobię więcej niż 3-4 powtórzenia:). Plecy myślałem robić 4 ćwiczenia po 4 serie w każdej. Jak myślisz może tak być czy lepiej po 3 serie robić?
Szacuny
5
Napisanych postów
616
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
3651
O wyciskanie sztangielek do góry nad głowę. Wiem że jest już wyciskanie sztangą ale boczne aktony chciałbym bardziej rozwinąć. Jak to jest za dużo to co byś polecił na 4 ćwiczenie na barki?
Wyciskanie jeszcze raz to jest prędzej dublowanie ćwiczeń, masz przecież unoszenie sztangielek bokiem , to bardzo buduje boczne aktony w dodatku tu masz film http://www.musculardevelopment.pl/content/view/381/72/ pokazane jest jak ćwiczyć i budować barki
Podciąganie na drążku słabo mi idzie dlatego chciałbym ściąganie drążka bo tego zrobię więcej niż 3-4 powtórzenia:). Plecy myślałem robić 4 ćwiczenia po 4 serie w każdej. Jak myślisz może tak być czy lepiej po 3 serie robić?
Możesz robić 4ćwiczenia po 4serrie
Zmieniony przez - D@wid w dniu 2008-11-30 14:24:55
Szacuny
5
Napisanych postów
616
Na forum
17 lat
Przeczytanych tematów
3651
adzik123 Wiesz pytał to odpowiedziałem , a przecież on nie napisał że chce budować na tym rozpiskę, tylko zapytał jakie ćwiczenia to udzieliłem odpowiedź .
No ale masz racje, powinien wkleić ankietę od razu łatwo do danego człowieka z odpowiednim stażem przydzielić ćwiczenia.
Zmieniony przez - D@wid w dniu 2008-11-30 18:01:35